Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennél egy ilyen testvérrel?

Mit tennél egy ilyen testvérrel?

Figyelt kérdés

Elég messze él tőlünk, gyakorlatilag a saját rossz döntései miatt él nagyon nehéz körülmények között, én még a szülőkkel élek.

Nagypapánk régebben meghalt, hagyott ránk egy földterületet, én ebből terveznék venni magamnak egy egyszerűbb házikót, hogy végre el tudjak költözni.

Testvérem, meg a szüleim neve szerepel még a tulajdoni lapon, szüleim természetesen belemennének az eladásába, ők nem tartanak rá igényt, viszont a testvérem bizonyos feltételekhez kezdte el kötni, hogy belemenjen az eladásba.

Nagyon irigy lett rám, amiért én a könnyebb életet választom, ezért olyanokat talált ki, hogy ő addig nem ír alá semmit, amíg nem mutatok fel neki egy olyan saját bankszámlát! amin van egy nagyobb összeg.

Mintha nem tudná eldönteni, hogy kérje a részét a földterületből, vagy ne. Folyamatosan engem szapul a hátam mögött, hogy egy tanulatlan bunkó vagyok(3 műszakban dolgozok egy gyárban, elég vacak fizetésért), nem tanultam tovább, bezzeg ő.

Még jópár évet kellene, hogy dolgozzak, hogy ki tudnám őt fizetni.

Már kb a megőrülés határán vagyok, szüleim meg nem akarnak semmiféle jogi hercehurcát a testvérem nyakába rakni, lévén, van elég baja.

Van egy párom is, ővele költöznénk közösen a házba, amit tudnék venni(ő is besegítene) de képtelen vagyok a testvérem miatt, én meg nagyon konfliktuskerülő vagyok, ő meg nagyon imád balhézni, veszekedni(főleg velem)

Bocs, hogy kicsit hosszabb lett.



2017. jan. 8. 03:02
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

A tesó külföldön él, a párja elhagyta, a tesó itthoni lakása eladósodott, hiteleit nem tudta fizetni, ő kint dolgozik, de annyit nem keres, hogy megoldja a problémáit, és csúszik ki minden a kezei közül.

Én azért dolgozom ezt, mert valamit kell dolgozni, és próbálnám kifizetni a tesót, de variál, hogy hol kell neki a pénz, hol nem. Hangulatfüggő. Ezt meg jogilag megoldani: képtelenség

2017. jan. 8. 10:04
 12/20 szántóvető ***** válasza:
akkor marad a közös tulajdon megszüntetése.
2017. jan. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
csak azt nem tudom, ahhoz a többi tulajdonos hozzájárulása kell-e? Ha nem, és megindítom a pert, magamra haragítok mindenkit, az biztos.
2017. jan. 8. 10:08
 14/20 anonim ***** válasza:
56%

Nekem ebből az jött le,hogy inkább te vagy sz@r helyzetben,nem a tesod. Gondolom ő 3x annyit keres mint te ,azt gondolhatja felelőtlen vagy,nincs egy petákod sem,semmit nem sporoltál az évek során! Ha megmutatod neki a tartalékodat,hogy felelősségteljes életet éltél eddig,valószínű neked adja a részét.

Adjátok el és nincs ilyen gond! Anyuka ha akarja,neked adja a részét,bár én is igazságosan osztanám el,mint az előttem szóló!

2017. jan. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%
Ne kamuzz, kérdező. Semmivel nem bonyolultabb jogi procedúra, hogy kifizeted a részét, mint az, hogy közösen eladjátok a földet. (Azt én sem értem, hogyan fordulhat elő, hogy neked nagyobb tulajdonrészed van.) Inkább az a gond, hogy neked nincs pénzed rá, hogy kifizesd, nem véletlenül kér bizonyítékot rá, hogy a házhoz megvan a többi pénz - ami egyébként nincs meg, ugye? Hiszen "Még jópár évet kellene, hogy dolgozzak, hogy ki tudnám őt fizetni. " Vagyis még az ő jóval kisebb tulajdonhányadának az értékét sem tudtad összespórolni! Valószínűleg attól tart, joggal, hogy a szüleid vennének fel hitelt a házukra ahhoz, hogy saját kérót vegyél, te meg vagy fizeted nekik, vagy nem, és a végén tényleg nem kap sehonnan semmit, míg te otthon laktál, és mindenkiből kiszedtél mindent. Felejtsd el, hogy irigy rád, rohadtul nem erről van szó.
2017. jan. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%
15-nél a pont! A testvérét lehordja minden felelőtlennek,aki külföldön dolgozik,de ő a jó fiú,aki iskola nélkül egy gyárban gürizik éhbérért,ráadásul a szülei nyakán él! A tesod legalább mert lépni,önálló életet kezdeni,te meg egy nyámnyila vagy,aki a tesóját akarja lehúzni! Ezek szerint tesod már megteremtett a földecske eladása nélkül is egy saját otthont magának,még akkor is,ha az most semmibe vész! Lehet nem is akarja a lakását,házát,nem akar már hazajönni! Az,hogy nincs barátnője,nem jelent semmit,lehet egy év múlva téged is otthagy a csaj! Építsd fel úgy az életed,hogy nem pályázol a tesod kisemmizésére!
2017. jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
29%

Mennyi irigy ember acsarog itt arra, akinek van valamilyen tulajdona, hihetetlen.


Marad a közös tulajdon megszüntetése. Szüleiddel beszéld meg, meg kell érteniük.

2017. jan. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

hm, érdekes, jópár dologról nem írtam itt, ilyenkor jönnek az összeesküvés-elméletek: szerintem, úgy gondolom, stb...


Igen, én vagyok a jófiú, és csak ezt játszom.

De a válaszolók idegesebb részei úgyis mindig mindent jobban tudnak, felesleges már magyarázkodnom.


#1: Testvérem megdolgozott a lakásáért: A testvéremnek onnan van saját lakása, hogy örökölte ő is.

Kiment külföldre a párjával, aki kidobta a természete miatt.

#2: ne kamuzz: Azért van nekem nagyobb részem, mert sokáig gondoskodtam a nagymamánkról, aki rámhagyta kizárólagosan az ő részét, nagypapánk meg szüleimnél lakott akkor, aki időközben meghalt.


Egyéb frusztrált válaszolónak szívesen várom még a sértegetéseit...


A többieknek meg köszönöm az ötleteket.

2017. jan. 8. 11:56
 19/20 anonim ***** válasza:
92%
Fizessed ki az ő részét, csak keresed a kifogásokat hogy ne kelljen fizetni. Az lényegtelen, hogy mit mondott egyszer régen, hogy kell-e neki.
2017. jan. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
87%
Testvére örökölt és most bántja,hogy ő meg simán nem tud szert tenni erre a földecskére!Az írigy te vagy,mert ha igazán akarnád és nem ingyen,már kifizetted volna! Akármit tanácsolnak semmi nem jó!
2017. jan. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!