Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális dolog, hogy a 21...

Normális dolog, hogy a 21 éves öcsém mindig otthon ül és nincs senkije?

Figyelt kérdés

21 éves az öcsém és meglehetősen otthonülő fajta. Nagyon ritkán mozdul ki otthonról, kb félévente egyszer elmegy moziba valami az osztálytársaival, de ennyi. Szinte mindig itthon van és gépezik/tévézik, miután hazajön a suliból. Barátnője még nem volt, és tudtommal még szűz,és minden szilveszterét a pc-je társaságában töltötte, kivéve amikor egyszer elvittem magammal.

A külsejével nincs baj, mert amúgy jól öltözik, meg nem egy csúnya gyerek (mégis csak én vagyok a bátyja) és magas is, tehát nem ezzel van a baj..


Tudom, nem kötelező előírás hogy fiatalon bulizni kell meg csajozni, de azért ez már túlzás szerintem, mégis csak most fiatal.


Más is jár ebben a cipőben? Mi javíthatna a helyzetén?



2017. márc. 18. 19:08
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
96%
Ha ő nem akar ezen változtatni te minek tennéd? Lehet hogy ratyi, de az is hogy csak nem vonzzák az ilyen dolgok. Vannak ilyen emberek.
2017. márc. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
36%
Ha valóban nagyon kerüli a témát, felmerül a gyanú, hogy esetleg meleg, és szégyelli.
2017. márc. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem beken kellene hagynod. Bar en lany vagyok, de magamnak valo fajta, 23 eves koromig nem is volt rendes, komoly kapcsolatom. Apamnak is csak 26 evesen lett, es egyikunk sem defektes. :) Ha egesz eleteben ilyen volt, nem pedig hirtelen valtozott meg, akkor o egy ilyen ember, es valoszinuleg csak elmarnad magad mellol, ha bsztatnad azzal, hogy szerinted mi a normalis.
2017. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
24%
En 22 vagyok fiu magas es nem egobol de jokepu is es kenyszerbol nekemis itthon kell ulnom mindig elmondom miert. Senkim nincs egy csaj se, Meg az ocsed kiveteles helyzetben van meet legalabb az osztalytarsai val elmehetne de en nem. Szal nem keresnek es igy elhiheted h rossz elmenni egyedul valahova. En emiatt orvodhoz fordultam meet Mar nembirtam idegileg elmulik egyszer de Meg mindig ebbe vagyok. Az ha az ember fiatalon egyedul van a legrosszabb erzes a vilagon.
2017. márc. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
87%

"És magas is"

Mintha az alacsonyak nem is lennének emberek..

2017. márc. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Én most 23 éves férfi vagyok, de pontosan ugyanilyen személyiségem van, akárcsak az öcsédnek. Én világéletemben introvertált és félénk ember voltam. Már általános iskolában kifogtak, gyakran voltam nevetség és cikizés tárgya, de nem éreztem elég erősnek se lelkileg, se testileg ahhoz, hogy kiálljak magamért. Egyébként is konfliktuskerülő voltam, így mindig azt hittem, hogy hamarabb leszállnak rólam, ha nem reagálok ezekre a dolgokra. Persze ez nagyon nem így lett. Így a középiskolától vártam a nagy "megváltást", elvégre mertem remélni, hogy ott már érett, értelmes emberek lesznek, akiknek számít a jövőjük, így biztosan elfogadnak majd. Hát pont hogy nem, az általános iskolában elkezdődött kiközösítés ott érte el a tetőpontját. Volt egy-két ember, akikkel jól elvoltam az osztályban, de a többivel nagyjából egyáltalán nem foglalkoztam. Ez most úgy érzem, egy életre megpecsételte az önbizalmamat. A "megváltás", amit a középiskolás éveim elején reméltem, végül az egyetemi éveimben ért el, végre olyan emberekkel találkozhattam, akik elfogadnak és tisztelnek. Ez némileg rendbe tette az önértékelésemet, de sajnos nem eléggé. Az egyetemi éveim alatt jutottam el arra a szintre, hogy egy vitában meg tudjam védeni magam, illetve egy helyzetben ki merjek állni magamért.


Introvertáltságom és félénkségem miatt nem nagyon szeretek én sem kimozdulni. Sok ember társaságában, zajos környezetben feszélyezve érzem magam, és ez olyannyira feszültté tesz, hogy számomra egyszerűen képtelenség ellazulnom. Emellett az ilyen környezet kimerültté tesz, ráadásul - mivel ilyen társaságban általában ki vagyok rekesztve - egyáltalán nem érzem úgy, hogy nekem egyáltalán helyem lenne ott. Éppen ezért nem megy nekem az ismerkedés, legyen az fiú vagy lány, éppen ezért nem volt még barátnőm sem - mivel nem tudom elképzelni, hogy egyáltalán lenne olyan lány, akinek pont ilyen férfi kellene, mint amilyen én vagyok. Természetesen emiatt van egyfajta űr az életemben, amit mással próbálok pótolni - jelenleg azzal, hogy letegyem sikeresen az államvizsgát, szerezzek egy jó állást... Igazából ez egy véget nem érő lista. És tudom jól, hogy akármennyire törekszem arra, hogy eljussak a lista legvégére, az nem fog igazán boldog emberré tenni.


Egyébként nekem herótom van attól, amikor valaki ezt így a szememre hányja. Ha én lennék az öcséd, egyáltalán nem örülnék neki, ha "javítani próbálnál a helyzetemen", mert azzal nem érnél el mást nálam, minthogy még rosszabbul érezzem magam. Annak örülnék a legjobban, ha tiszteletben tartanád, hogy ilyen vagyok.

2017. márc. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
15 ös ezzel csak azt akartam hangsulyozni hogy csajom sincs pedig magas vagyok talan ereny egykettonel. Ebbe belegondolni is rossz elhiheted 3 Eve..
2017. márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Azt hiszem tényleg jobb ráhagyni.. Csak nekem is és a szüleimnek is szemet szúr ez a "rendellenesség",vagyis inkább aggódunk a jövőjéért..
2017. márc. 18. 20:04
 19/34 anonim ***** válasza:
Szerezz neki 1-2 hivatásost, ők majd kitanítják. Jelenleg ez a legtöbb amit tehetsz. Csajozást máshogy hiába erőlteted, aki úgy született, hogy nemtud bánni a nőkkel ott nincs mit tenni, én is ilyen vagyok, úgyhogy tudom mit beszélek.
2017. márc. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
11%
A gép nagyon sok értelmes embert beszippant sajnos.
2017. márc. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!