Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért kivételeznek a húgommal?

Miért kivételeznek a húgommal?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek,a nővérem 17,a húgom 10,én pedig 12 éves vagyok.A nővéremmel jól kijövünk,de a húgommal való kapcsolatom egy katasztrófa!Mindig veszekszünk,amit általában ő kezdeményez,piszkálódik,de a szüleink neki adnak igazat!Pl:

Tegnap azért kezdett hisztizni,hogy miért nem vasaltam még ki a kedvenc pólóját.Én erre mondtam,hogy azért,mert csak csütörtökönként vasalok,és még nem volt időm rá.Mivel mindent én meg apukánk csinálunk itthon,mivel anyukám mindig dolgozik,a nővérem sosincs itthon,a húgom meg semmit nem csinál a gépezésen kívül,így ezeket mi intézzük el.Erre elkezdte mondani,hogy nem igaz hogy nem volt időm,mert tegnap alig csináltam valamit meg minden.Á,tegnap csak egész nap mostam (mármint persze mosógéppel),terigettem,porszívóztam,feltöröltem vagy 2x,mosogattam,port töröltem,fürdőszobát takarítottam,elmentem ebédért(mivel a szüleink túl elfoglaltak,és javarészt apukánk sincs itthon,ezért egy kajáldaszerűségből hozzuk a kaját),kutyát fürdettem.Mondtam neki,hogy ennyi erővel már rég elővehette volna a vasalót,és kivasalhatta volna a pólóját,igazán képes lehetne rá.Ekkor jött haza apa,kérdezte min veszekszünk már megint.Mondtam,hogy hisztizik Adél(a húgom),erre kérdezte miért.Mondtam,meg minden erre kiakadt,hogy hogy képzelem én,hogy majd ő vasaljon!Én 4.-es korom óta minden csütörtökön kivasalok,ő most megy 5.-be de még porszívó nem volt a kezében!Ezt így mondtam is apának meg minden,erre annyi volt a válasza,hogy:ő más!Miben lenne más?Beteg?Nem.Lusta?Igen.És ezen ment a vita aztán egész vacsora alatt,hogy ő mennyire nagyon más!Aztán elegem lett,felmentem,és ki se jöttem azóta szobámból.Egyszer feljött anya,hogy elmondja,mennyire csalódott bennem,hogy dolgoztatni akarom Adélt.Ő nincs ehhez szokva,nem tudná megcsinálni!


Most csak szerintem igazságtalanok velem,vagy nekik van igazuk?Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. júl. 12. 10:47
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ja,és azt kifelejtettem,hogy tegnap éjszaka indultak a szüleim 3 hétre valami munkaügy miatt Rómába,és természetesen őt is vitték magukkal,mondván ,,belebetegedne,ha nem láthatná őket olyan hosszú ideig"!Értem én,meg minden,de akkor nem az van,hogy visznek engem is?Csak mert így egyedül maradtam itthon,mivel nővérem kijelentette,igy ő biztos nem megy,nem hagyja itt a barátját,akinél szinte ott lakik,hetente egyszer jön haza.Engem meg sem kérdeztek,akarok-e menni.Mintha totál elfelejtettek volna.Ezért most itt parázok a tök üres házban...egyedül.
2017. júl. 12. 10:52
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gáz amit a szüleid csinálnak. Mindig érzékeny voltam a kivételezésre. Szerencsére az én szüleim mondhatni igazságosak voltak, nekem is rosszul esett volna, ha pl. tesómat elviszik valahova engem pedig nem. Ahogy olvastam az irásod, nekem teljesen úgy fest az egész, mintha Te ott cseléd szerepben lennél. A tesód a legkisebb, sok szülő a kicsivel mindig elnézőbb..sajnos. Ennek egy nap hidd el meg lesz az eredménye, mivel majd egy kanalat nem lesz képes arébb tenni magától. Mindig valakinek a segitségére fog szorulni, annyira nem lesz önálló. Egy idig nyilván ott lesznek majd a szüleid. Nem azt mondom, hogy egy 10 évestől el kell várni azt, hogy egy háztartást vezessen, de NINCS köztetek akkora korkülönbség, tőled viszont mennyi mindent elvárnak, hogy megcsináld.

Én nem feltétlenül végezném el mindezt. Sőt, inkább eljárnék valamit sportolni vagy valami egyéb foglalkozásra, mert akkor kevesebbet is tudnának elővenni és mondhatom azt, hogy bocsi nem érek rá. A tesód pedig ha követel valamit, akkor szépen fordulj meg és hagyd ott, had hisztizzen. Ha nem reagálsz rá az a legjobb.

Remélem, hogy ahogy kezd majd felcseperedni, változni fog a helyzet, viszont amennyiben tovább is megy majd az ilyen szintű megkülönböztetés, nézz valami diákmunkát (majd), tanulj és menny el koliba.

2017. júl. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

12 évesen egyedül hagytak otthon? :O

Szép szülők mondhatom. Ráadásul három hétre? Mert ha egy napra, mert dolgoznak, az más. De 3 hétre? Nincsenek nagyszüleid, ahova mehetnél ez alatt az idő alatt?

2017. júl. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

A nagyszüleim sajnos már nem élnek.☹ Pedig ők voltak az egyetlenek,akik igazságosan bántak velünk.


Egyébként a szüleim jelentkeztek valami gyereknevelési programba,és annak lesz a konferenciája,vagy valami ilyesmi volt asszem.Édes irónia!😐

2017. júl. 12. 11:19
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem is csodálom, hogy a nővéred keveset van otthon. Ő már érettebb azért, gondolom leesett neki, hogy rá is ugyanaz a sors várna mint rád, ha több időt töltene a szülői házban.

Beszélj valami rokonnal. Én simán körbe telefonálgatnék..megkérdezném őket, mi újság stb, aztán ha visszakérdeznek: Áh semmi különös. Itthon vagyok- EGYEDÜL, vigyázok a házra 3 hétig, amig a szüleim és a hugom megcsodálják Róma nevezetességeit.,

2017. júl. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán nyaralni mentek amúgy...

Viszont az kétségtelen, hogy rájuk férne egy ilyen konferencia, mivel valamit nagyon rosszul csinálnak..

2017. júl. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nekem is megfordult a fejemben,hogy nyaralni mentek csak,főleg,hogy a húgom most posztolt 4 képet az instagram oldalán,különböző római nevezetességek mellett!Imádom a családom,mondhatom.Most hívtam fel a nővéremet,hogy nem tudna-e hazaköltözni,amíg hazaérnek,erre közölte,hogy ő épp fesztiválozik,tehát nem.Ennyit a vele való jó kapcsolatról is.😭
2017. júl. 12. 11:34
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez meg....húgom szintén 10 éves én meg 14 vagyok.

Semmit sem csinál otthon,én meg takarítok,segítek egész nap,mégis én vagyok a hülye lusta disznó.....

Bunkó,flegma kis taknyos és le sem szidják.Szóval átérzem a helyzeted.


Szerintem ne csináld meg az ő részét.Sz@rd le a szüleidet és tanítsd meg a húgodat az önállóságra.Ha hisztizik,hadd hisztizzen !Ne törődj vele.

Hidd el,neked lesz jobb.Te már eltudod látni magadat(nagyjából...:P),ő meg semmit sem tud megcsinálni.Ha mindig ilyen lusta lesz,akkor képzeld el,hogy mi lesz vele felnőttként xD

Na majd akkor belevághatod a szüleid képébe,hogy egyék meg amit főztek.


Kitartás :D

2017. júl. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Szeretném azt hinni, hogy ez nem igaz.. de ahogy elnézem, elég komoly a helyzet...van mit enned? pénzt adtak ha már egyedül hagytak? Jézusom, azért ilyen felelőtlen szülőnek lenni.. nagyon sajnállak, nem ezt érdemelnéd ennyi besegítés mellett 12 évesen. Egyszerűen nem találok szavakat, de tényleg..
2017. júl. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Hagytak itthon valamennyi pénzt,megoldom.Megnevelni pedig nem lehet a húgomat.Van egy olyan szokása,ha valami nem tetszik neki,es meg akarjak vele csináltatni,vagy nem csinaljak meg helyette,felspannolja magát,és elkezd sikítozni,mint akit nyuznak.Imadok itthon élni!
2017. júl. 12. 11:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!