Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért kivételeznek a húgommal?

Miért kivételeznek a húgommal?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek,a nővérem 17,a húgom 10,én pedig 12 éves vagyok.A nővéremmel jól kijövünk,de a húgommal való kapcsolatom egy katasztrófa!Mindig veszekszünk,amit általában ő kezdeményez,piszkálódik,de a szüleink neki adnak igazat!Pl:

Tegnap azért kezdett hisztizni,hogy miért nem vasaltam még ki a kedvenc pólóját.Én erre mondtam,hogy azért,mert csak csütörtökönként vasalok,és még nem volt időm rá.Mivel mindent én meg apukánk csinálunk itthon,mivel anyukám mindig dolgozik,a nővérem sosincs itthon,a húgom meg semmit nem csinál a gépezésen kívül,így ezeket mi intézzük el.Erre elkezdte mondani,hogy nem igaz hogy nem volt időm,mert tegnap alig csináltam valamit meg minden.Á,tegnap csak egész nap mostam (mármint persze mosógéppel),terigettem,porszívóztam,feltöröltem vagy 2x,mosogattam,port töröltem,fürdőszobát takarítottam,elmentem ebédért(mivel a szüleink túl elfoglaltak,és javarészt apukánk sincs itthon,ezért egy kajáldaszerűségből hozzuk a kaját),kutyát fürdettem.Mondtam neki,hogy ennyi erővel már rég elővehette volna a vasalót,és kivasalhatta volna a pólóját,igazán képes lehetne rá.Ekkor jött haza apa,kérdezte min veszekszünk már megint.Mondtam,hogy hisztizik Adél(a húgom),erre kérdezte miért.Mondtam,meg minden erre kiakadt,hogy hogy képzelem én,hogy majd ő vasaljon!Én 4.-es korom óta minden csütörtökön kivasalok,ő most megy 5.-be de még porszívó nem volt a kezében!Ezt így mondtam is apának meg minden,erre annyi volt a válasza,hogy:ő más!Miben lenne más?Beteg?Nem.Lusta?Igen.És ezen ment a vita aztán egész vacsora alatt,hogy ő mennyire nagyon más!Aztán elegem lett,felmentem,és ki se jöttem azóta szobámból.Egyszer feljött anya,hogy elmondja,mennyire csalódott bennem,hogy dolgoztatni akarom Adélt.Ő nincs ehhez szokva,nem tudná megcsinálni!


Most csak szerintem igazságtalanok velem,vagy nekik van igazuk?Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. júl. 12. 10:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
akkor oszd be azt a pénzt és kitartás! :) 12 éves létedre nagyon jól gondolkodsz és korodhoz képest elég érett vagy! az én 12 éves unokahúgom meghalna ha otthon kéne lennie 3 hétig egyedül.. respect!
2017. júl. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Köszi!Most nézem,20.000 Ft-ot hagytak,itthon,tehát tényleg be kell osztanom!Még szerencse,hogy van valamennyi spórolt pénzem!
2017. júl. 12. 12:17
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen "szülőt" legszivesebben feljelenteném, aki ennyi pénzzel és ilyen módon otthonhagyja a 12 éves gyermekét, míg a 10 évest elviszi... nővéred is megéri a pénzét.. értem h nem szeret otthon lenni, de most nincsenek otthon a szülők, lehetne annyi empátiája, h akkor nem hagyja otthon egyedül a kishúgát.. tuti beolvasnék szüleidnek, h mit képzelnek magukról azért mégis.. Ráadásul a saját spórolt pénzedből is költened kell majd valószínűleg.. és még gondolom nyaralni se mész sehova a nYáron.. kitartást kérdező. Az ilyen ember nem való szülőnek...
2017. júl. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
,,Nyaralni" már voltam,mivel húgom és a barátnője a Balatonnál táboroztak,és nem akarták elengedni őket ismerősök nélkül,ezért mennem kellett vigyázni rájuk!
2017. júl. 12. 12:57
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
12 évesen teljesen egyedül hagytak 3 egész hétre, minderre 20.000 Ft-ot szántak??? Ha ez nem kamu kérdés, akkor egyből gyermekvédelem/gyámügy basszus... Itt sajnos nem (csak) a húgoddal van a probléma...A szüleid felelőtlenek, nem is kicsit. Ha történik veled valami a 3 hét alatt, mivel fogják megmagyarázni??? Én 30 éves vagyok, de ha külföldre megyek, vagy hosszabb időre valahova, szüleim akkor is aggódnak és hívnak, valamint nekem is hívnom "kell" őket érkezéskor-induláskor. Á....hihetetlen milyen emberek vannak...ezeket nem hívom szülőnek...
2017. júl. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsánat, de az ilyen szülők mégis minek vállalnak gyereket ?! Nem bírtam a kérdést végigolvasni, nehogy az ebédem vissza kívánkozzon. Ugyanis hánynom kell a kivételezéstől. Ha van is kedvenc gyereke egy szülőnek, nem normális dolog ennyire kimutatni. Ez szégyen és gyalázat. Dehogynem lehetne megnevelni húgodat. Neki is kéne házimunkát adni és nem ráhagyni mindent. Ha meg síkitva hisztizne ez a taknyos, akkor adnék én neki okot a sikításra : úgy elfenekelném, hogy csak na ! Elhiheted, hogy elég lenne 1-2 alkalom. Nem tudom miért kell egy 10 éves kislánytól félni a családnak. Ráadásul még apádnak is.
2017. júl. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
12 éves (!!!) Kiskorút pedig 3 hétre egyedül hagyni tényleg nagyon durva. Ha tudnám kik a szülied, feljelentést tennék. Komolyan mondom.
2017. júl. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
36%
Lehet csúnya vagy és betörőriasztónak hagytak otthon?
2017. júl. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Ugorj be a rendőrségre, azt mond el hogy így meg úgy, szóval ahogy van.

Ti már a húgoddal nem is alszotok otthon.

Anyádékat meg soron kívül hazahozzák a nyaralásból és elszámoltatják őket kiskorúak veszélyeztetése miatt.


Szóval így megy ez.


A húgod meg végre megtanul kesztyűben dudálni.

2017. júl. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
69%

Persze elengedtek a 10 a 12 evest a Balatonhoz egyedul,de ha ok mar ilyen hulyek, hiheto,hogy egy masik csalad is elengedi egyedul a 10 ev koruli gyereket...


Aha,akkora kamu mint a haz...

2017. júl. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!