Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért kivételeznek a húgommal?

Miért kivételeznek a húgommal?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek,a nővérem 17,a húgom 10,én pedig 12 éves vagyok.A nővéremmel jól kijövünk,de a húgommal való kapcsolatom egy katasztrófa!Mindig veszekszünk,amit általában ő kezdeményez,piszkálódik,de a szüleink neki adnak igazat!Pl:

Tegnap azért kezdett hisztizni,hogy miért nem vasaltam még ki a kedvenc pólóját.Én erre mondtam,hogy azért,mert csak csütörtökönként vasalok,és még nem volt időm rá.Mivel mindent én meg apukánk csinálunk itthon,mivel anyukám mindig dolgozik,a nővérem sosincs itthon,a húgom meg semmit nem csinál a gépezésen kívül,így ezeket mi intézzük el.Erre elkezdte mondani,hogy nem igaz hogy nem volt időm,mert tegnap alig csináltam valamit meg minden.Á,tegnap csak egész nap mostam (mármint persze mosógéppel),terigettem,porszívóztam,feltöröltem vagy 2x,mosogattam,port töröltem,fürdőszobát takarítottam,elmentem ebédért(mivel a szüleink túl elfoglaltak,és javarészt apukánk sincs itthon,ezért egy kajáldaszerűségből hozzuk a kaját),kutyát fürdettem.Mondtam neki,hogy ennyi erővel már rég elővehette volna a vasalót,és kivasalhatta volna a pólóját,igazán képes lehetne rá.Ekkor jött haza apa,kérdezte min veszekszünk már megint.Mondtam,hogy hisztizik Adél(a húgom),erre kérdezte miért.Mondtam,meg minden erre kiakadt,hogy hogy képzelem én,hogy majd ő vasaljon!Én 4.-es korom óta minden csütörtökön kivasalok,ő most megy 5.-be de még porszívó nem volt a kezében!Ezt így mondtam is apának meg minden,erre annyi volt a válasza,hogy:ő más!Miben lenne más?Beteg?Nem.Lusta?Igen.És ezen ment a vita aztán egész vacsora alatt,hogy ő mennyire nagyon más!Aztán elegem lett,felmentem,és ki se jöttem azóta szobámból.Egyszer feljött anya,hogy elmondja,mennyire csalódott bennem,hogy dolgoztatni akarom Adélt.Ő nincs ehhez szokva,nem tudná megcsinálni!


Most csak szerintem igazságtalanok velem,vagy nekik van igazuk?Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. júl. 12. 10:47
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Mondtam,hogy tábor volt.Csak nem akarták ismeretlenekkel elngedni őket!
2017. júl. 12. 19:02
 22/24 A kérdező kommentje:
Feljelenteni pedig természetesen nem akarom őket,hisz a szüleim.Amúgy is mit érne az én szavam,az övékkel szemben?Köszönöm az eddigi segítő válaszokat,privát üzeneteket.☺
2017. júl. 12. 20:35
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

A te szavad azt érné hogy kimegy a rendőr bácsi/néni és látja hogy hoppá tényleg nincs otthon senki...mondjak abszurdabbat? Belenéz a szennyesbe és látja hogy egy 12 éves lány 4 napi cucca benne van de sehol egy felnőtt nő/ férfi méretű semmi, egy alsónemű se, kiteregetve se, felteszem szakavatott szemek szétnéznek és már látják felnőtt mozgott-e otthon, szóval alapos gyanú esetén 3 perc megnézni hogy vettek e repülőjegyet, hány főre stb stb..


Persze értem hogy nem mered, hiszen félsz, ha nem jön össze a dolog ennél is rosszabb sorod lesz...nekem ugyan öcsém van de hasonló kivételezés nálunk is volt bőven, és nem az én javamra; teljesen megértelek. Nem sok vigasz, mert baromira messze van még, főleg ennyi idős fejjel, de 18 leszel, koleszba elhúzol egyetemre minél messzebb, ösztöndíj, szoctám + kis diákmunka és már soha többé nem leszel rájuk szorulva. Aztán a meglepi majd jön 25-30 év múlva, amikor a kaszás meg a nyugdíjas postás lesz az egyetlen aki rájuk nyitja az ajtót..

2017. júl. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, tudod az a baj, hogy a kivételezésről nem a húgod tehet, de ő issza meg majd ennek a levét. Ez sajnos a szülők hibája, amit a kivételezett nem lát át főleg nem gyerekként.


Még bőven változhat, nincs veszve semmi. Az viszont cseppet sem tetszik, hogy a szüleitek ennyire felelőtlenek, hogy képesek a 12 éves, kiskorú lányukat egyedül otthon hagyni 3 hétre.

2018. febr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!