Elmondjam vagy ne?

Figyelt kérdés
A 12 éves unokaöcsém elmondta, hogy tegnap elszívott egy fél cigit...majd később azt is bevallotta, hogy 1 egész cigit is elszívott a tesómmal aki állítólag ő kínálta meg. Én már annak se örültem, hogy annak ellenére, hogy a tesóm 17 éves ennyi esze van, hogy kínálgatja őt... és ez azért is lepett meg mert a tesóm az nem ilyen. És most féltem az unokaöcsémet, hogy később ebből bajok is lehetnek illetve nem akarom, hogy ebből függőség legyen...mert tudom, hogy mindig így kezdődnek, hogy a haverokkal stb. és most a kérdésem az lenne, hogy elmondjam-e a szüleinek, hogy beszéljenek el a fejével...csak ezzel az a baj, hogyha megtudja, hogy a szülei rájöttek akkor arra is rájön, hogy én mondtam el nekik. És én attól is félek, hogy mi lesz ha már nem bízik meg bennem azok után, hogy még meg is kért rá és hogy ezek után már nem mer elmondani semmit. Illetve ha valahogy ez kiderülne és még az is, hogy én is tudtam erről akkor én is le leszek szidva, hogy miért nem szóltam és hagytam, hogy cigizzen. Csakhogy hiába beszélek vele ha ezen csak ő tud változtatni és neki kell ezt akarnia. Kérlek segítsetek mert nem tudom mi tévő legyek. A válaszokat előre is köszönöm!

2017. aug. 9. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Ne foglalkozz vele, minden gyerek kipróbálja sutyiban, aztán mégsem mindenki dohányzik. Az ostoba tesóddal azért beszélgess el, ha ő dohányzik, hogy ideje abbahagynia, különben köpni fogsz.

A többit hagyd, ne foglalkozz vele.

2017. aug. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Ugyanmár, ez csak egy szál cigi, én is kipróbáltam, mégsem szoktam rá, túlreagálod az egészet, majd ha állandóan összejárnak cigizni, akkor szólj, ha akarsz (bár szerintem spicliség) de 1 db szálért? Könyörgöm, nem 5 éves... Én is 12 évesen szívtam el egy szálat, és? Most meg utálom a cigit mindennél jobban, nem értem mire jó. Ettől nem fog rászokni.
2017. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Kezdetnek ki kellene deríteni hogy tényleg megkínálta-e a tesód, vagy hazudik a gyerek A tizenhét évesek nem igazán szoktak 12 évesekkel bratyizni, pláne nem cigivel kínálgatni a kicsiket.
2017. aug. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert az is benne van a pakliban, hogy a bátyádtól csórt cigit, és most megpróbálja rákenni a felelősséget hogy ne ő kapjon ki ha a tesód beárulná. Nem állítom hogy igy volt, de gondolj bele hogy hazudhat is a gyerek.
2017. aug. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem hinném, hogy sutyiban vett volna tőle cigit mert mondta, hogy akkor kínálta meg mikor elmentek sétálni. Amúgy meg sajnos nem ez az első cigije...többször is elszoktak menni és még mondta, hogy a haverokkal is volt. Ha csak egyet szívott volna el akkor én se csinálnék ebből botrányt hisz megértem, hogy még gyerek stb. csakhogy már szinte minden nap ,,csak úgy" elmennek.
2017. aug. 9. 15:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
"mert mondta, hogy akkor kínálta meg mikor elmentek sétálni." Ez nem bizonyitja hogy igazat is mondott. Főleg hogy már előtte is bagózott a kisfiú. Simán lophatott ha hiányzott neki a cigi.
2017. aug. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez sincs kizárva de viszont én inkább azt képzelném el, hogy tényleg adott neki. Hisz ahogy írtam, hogy tegnap elszívott egy fél cigit azt a tesómtól kérte el. Meg amúgy is az energia italból is szokta kérdezgetni, hogy kér-e így nem nagyon mondanám, hogy ő sunyiba vesz tőle.
2017. aug. 9. 16:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod bevonni a szüleidet, mért nem beszélsz te a tesóddal? Ha értelmes, biztos meg fogja érteni. Ha tényleg úgy történt egyáltalán a dolog ahogy az unokaöcséd elmesélte.
2017. aug. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!