Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az öcsémet egyedül nevelem,...

Az öcsémet egyedül nevelem, de már kimerültem, tehetetlen vagyok mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az öcsém nem bír magàval. Mindig belémköt, hátba rúg, keresztbe tesz nekem, verekedik velem. A szobámba rendszeresen bejár és rendetlenséget csinál, a polcról leszórja a könyveket,ugrál az àgyamon,eldobja a párnàmat, a laptopom billentyűzetét meg nyalogatta, a ruháimat kidobja a lépcső hàzba. Mind ezt pár perc alatt és rohanok utána. Reggel csinàlja a leggyakrabban, de kiszámíthatatlan és közben végig röhögcsél, sikitozik. Ha sikerül elkapnom akkor megszoktam rángatni vagy rá üvöltök,veszekedek vele. A szobámon volt kulcs, de ellopta és azt mondta egy konténerbe dobta valamikor. Kajáláskor az asztal alatt rugdos, direkt csámcsog, nem ízlik neki amit főztem, de azért tele tömi magát és repetát kér, többet eszik mint én. A nappaliban mindig felfordulás van, ott legózik és nem pakol el maga után, a vacsorát is ott eszi meg és a piszkos edényt nem tudja elvinni a mosogatóig. A távirányító ragad, a pizsamája a földön, a játékai a földön elszórva, a tv hangja maxra felvan hangosítva. A fürdés a legrosszabb olyankor sikoltozik, ütöget, azt mondja ne merjek hozzá érni, a vizet amiben pancsol tele nyomja tusfürdővel, ha elveszem tőle akkor karmol,megharap, rám ugrik össze vizez, hisztizik, kiabál velem.


Egyedül nevelem 2 éve 18 éves voltam amikor anyàm lelépett és lemondott rólunk. Úgy volt,hogy az öcsém gyerekotthonba vagy intézetbe kerül. Ezt nem akartam úgy hogy én vagyok a gyàmja most. Én már 17 éves korom óta egyedül élek először egy albérletben voltam mellette dolgoztam, most a nővérem lakàsàban vagyunk. A tesónk kinnt dolgozik külföldön neki már gyereke,férje van. Nem is fog haza jönni hű de sűrűn. Nagyon nehéz helyzetben vagyok. Az öcsém most 8 éves, de kezelhetetlen. Amióta anya elment így viselkedik velem. Mindenért engem hibáztat, azt mondja nem vagyok se az anyja se az apja, nem parancsolhatok neki! Követelőzik,rongál. Ha suliba megy ott jó gyerek, de itthon nem tud viselkedni. Ha megyünk valahova akkor sem, mert elfekszik a földön,az utcàn, és azt mondja ő most megakar halni, haldoklik segítsek neki. Direkt hülyét csinál belőlem és volt,hogy a lábánál fogva húztam magam után, mert máshogy nem ment. A vásárlás során is mindig jelenetet rendezik rohangál, megcsapkod, az arcomba röhög, rám csimpaszkodik,megharap. Soha nem akartam megütni, de már nem tudom mit csináljak vele. Tegnap elszakadt nàlam a cérna és lekevertem neki egy iszonyat nagy pofont erre zokogva bement a szobájába, de félóra múlva már mentem a szobájába, hogy szóljak neki, ne üvöltözzön és halkabban halgassa a zenét. Nevet rajtam, azt mondja utál engem, nem vagyok az apukája, takarodjak a házából, ő most egyedül akar játszani. Tehetetlennek érzem magam, a szép szó nem használ,hiába kérem meg valamira nem csinálja meg. Ha megrángatom, vagy kiabálok vele úgy gondolja nyeregben van,mert feljogosítva érzi magát arra,hogy akkor ő is fel emelje a hangját velem szemben.


Minden körülötte forog,az egész életemet felforatta. A barátnőmmel miatta szakítottam,mert az öcsémmel kell foglalkoznom. Most is ismerkedtem egy lánnyal, de amikor megtudta,hogy van egy öcsém akit én nevelek vagyis van egy gyerekem kb hát veszett ügy. Két futó kalandom volt, de nem erre vágyom. Nem is tudok foglalkozni magammal. Csak az öcsémre tudok szeretnék koncentrálni. Nagy nehezen sikerült elvégeznem egy pincér szakmát, nem kell többet rohangálnom munkát keresni. De úgy érzem szétszakadok. Nem tudok figyelni az öcsémre. Otthom hagyni tök egyedül. A barátaimnak leszoktam passzolni akik éppen nem melóznak. Nem zavar túl sok vizet, másnál tud viselkedni. De nem mehet ez örökké így. Még sokáig elkell viselnie a pofámat. Mégsem tudom mit csináljak,hogy jól viselkedjen. Kimerültem. Az egész életem egy kalap sz*r így. Ha jó gyerek lenne, nem érezném ezt tehernek. Mert a testvérem, a kis öcsém, sosem akarnám intézetbe rakni, nem kerülhet el tőlem. Jönnek néha ellenőrzésre akkor is normális. Próbálom elő adni hogy minden rendben. Nem fogom kidobni az öcsémet!!! Mégis mit lehetne tenni,hogy megváltozzon? Mit csináljak??



2017. aug. 30. 08:34
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Nincs elkényeztetve, azért,mert nem ütöm vágok egy 8 éves gyereket nem lesz elkényeztetve ahogy azért sem,mert próbálok neki megadni mindent. Minden szülő a legjobbat akarja a gyerekeinek. Oké én nem vagyok az, de felelősnek érzem magam. Elmondani nem tudom hànyszor próbáltam vele beszélgetni, de mindig elutasított, erőszakos volt és támadott. Ha játszik nem szólhatok hozzá, hagyjam békén. Megpróbálom inkább ki kerülni az összetűzéseket. Nekem bőven elég amikor spontán rá zendít, elkezd rosszalkodni és rongál. Lehet,hogy az lesz a legjobb amit javasoltatok.Pszichológushoz viszem.


A barátaim az egyetlen tàmaszaim. Tényleg megértik a helyzetemet. Két srác barátomról van szó. Ha úgy van akkor találkozunk hárman és elmegyünk valahova jön az öcsém is velem, de akkor a barátaim lefoglalják. Elszórakoznak vele, nem hisztizik olyankor.

2017. aug. 30. 09:51
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a közelben bentlakásos iskola?

Akkor csak hétvégén és a szünetekben lenne otthon.

Neked is nyugtod lenne, a barátaidra sem kell rátukmálni és talán ő is észrevenné, hogy mit jelent az otthon és ha így viselkedik veled, akkor nem lesz otthona!

Ezzel nem dobnád el őt és nem hiszem, hogy a gyámügynek lenne ellene kifogása.

Te nem bírsz vele mert visszaél a szereteteddel!

Egy kollégiumban fegyelemre nevelnék és talán megérezné, hogy milyen jó hazamenni, de ehhez másképp kell neki viselkedni.

2017. aug. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Le a kalappal előtted. Tényleg szakember kell ide, nem lenne rossz pont, ez is mutatná, hogy törődsz vele. A legtöbb gyereknek ilyen helyzetben szakemberre lenne szüksége. Illetve beszélhetsz egy tanárával is, ha van olyan, aki rendes és bízol benne, biztosan lennének jó tippjei.
2017. aug. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
63%
Nyugi, a csajok ebben a korban még nem látnak a szemüktől. Egy két vadbarom után észre fognak venni, hogy te felnőtt vagy, felelősséggel bírsz. Egyedül persze nehéz, s legfőképpen azok a csajok fognak kiszúrni akik mellől az apuka lelépett, vagy sose volt ott.
2017. aug. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
88%
Öcsédnek tényleg kollégiumos-bentakásos iskolában a helye, ez nem intézet. Anyád felelőtlensége miatt ne cseszd el az életedet.
2017. aug. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Már voltam a helyi nevelési tanácsadóban, a családsegítő szolgálatnál ott tudtak felvilágosítást adni. A bent lakásos iskola a magatartás zavaros gyerekeknek egyébként nem megoldás. Úgy érezné az öcsém majd,hogy megszabadulok tőle és még felerősödnek majd a problémák. Én inkább elmennék vele együtt a nevelési tanácsadóba pszichológushoz. És akkor addíg megyek amíg nem talàlok olyan embert aki segít. Az első opció a legjobb amit tanácsként adtatok. A bentlakásos sulit nem szeretném,lehet ez hiba, de nagyon féltem. Én nem bánnám,hogy így alakult az életünk. Kezdődik a suli, intézkedem ez ügyben és irány egy szakember. A barátaim szerettek eddig az öcsémmel lenni, nekik nem teher. Ők kérik,hogy passzoljam le ha úgy van.
2017. aug. 30. 10:07
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Harmadjára írok :)

Olvasom a válaszaid :)

Ámulok és bámulok csak .

Visszavonom a szinte gyerek vagy még részt !!!

Sok felnőtt nem viselkedik ennyire felelősen mint te !!

Nagy nagy gratula neked és kitartás.

Minden jót nektek.

Remélem öcséd belátja mekkora mázlija van veled :)

2017. aug. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Minden elismerésem!
2017. aug. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, vélstlenül ment el az előbbi válasz így. Azt tanácsolom, hogy próbáld megértetni az öcséddel, hogy biztonságban van melletted, de az alap, hogy te vagy a FŐNÖK, mivel te vagy a gyámja. Nincs helye a cirkusznak, normális keretek között szeretnél vele élni és nem állandó harcban. Neki is rossz, ha folyton kimerít, hiszen kevesebb energiád marad a jó dolgokda. Mi lesz, ha a kimerültségtől megbetegszel? Azt kell vele megértetni, hogy hiába nem te vagy a szülője, te vagy a falkavezér most. :)
2017. aug. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg, ha jutalmaznád?

Mondjuk, ha egész héten normálisan viselkedett, akkor kap egy pizzát vagy bármit amit szeret.

Ha rossz, akkor rögtön mondd meg neki, hogy ugrott a hétvégi ajándék!

Első hetekben biztos nem hiszi el, hogy nem fogja megkapni mert rossz volt, de légy következetes.

Ez most egy harc és neked kell győzni az ő érdekében is!

Azt nem merem javasolni, hogy büntesd meg, ha rossz, mert úgy látom félsz a gyámügyesektől, de egy családban bizony van büntetés is!

Pl. aznap nem nézhet tv-t...

2017. aug. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!