Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az öcsémet egyedül nevelem,...

Az öcsémet egyedül nevelem, de már kimerültem, tehetetlen vagyok mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az öcsém nem bír magàval. Mindig belémköt, hátba rúg, keresztbe tesz nekem, verekedik velem. A szobámba rendszeresen bejár és rendetlenséget csinál, a polcról leszórja a könyveket,ugrál az àgyamon,eldobja a párnàmat, a laptopom billentyűzetét meg nyalogatta, a ruháimat kidobja a lépcső hàzba. Mind ezt pár perc alatt és rohanok utána. Reggel csinàlja a leggyakrabban, de kiszámíthatatlan és közben végig röhögcsél, sikitozik. Ha sikerül elkapnom akkor megszoktam rángatni vagy rá üvöltök,veszekedek vele. A szobámon volt kulcs, de ellopta és azt mondta egy konténerbe dobta valamikor. Kajáláskor az asztal alatt rugdos, direkt csámcsog, nem ízlik neki amit főztem, de azért tele tömi magát és repetát kér, többet eszik mint én. A nappaliban mindig felfordulás van, ott legózik és nem pakol el maga után, a vacsorát is ott eszi meg és a piszkos edényt nem tudja elvinni a mosogatóig. A távirányító ragad, a pizsamája a földön, a játékai a földön elszórva, a tv hangja maxra felvan hangosítva. A fürdés a legrosszabb olyankor sikoltozik, ütöget, azt mondja ne merjek hozzá érni, a vizet amiben pancsol tele nyomja tusfürdővel, ha elveszem tőle akkor karmol,megharap, rám ugrik össze vizez, hisztizik, kiabál velem.


Egyedül nevelem 2 éve 18 éves voltam amikor anyàm lelépett és lemondott rólunk. Úgy volt,hogy az öcsém gyerekotthonba vagy intézetbe kerül. Ezt nem akartam úgy hogy én vagyok a gyàmja most. Én már 17 éves korom óta egyedül élek először egy albérletben voltam mellette dolgoztam, most a nővérem lakàsàban vagyunk. A tesónk kinnt dolgozik külföldön neki már gyereke,férje van. Nem is fog haza jönni hű de sűrűn. Nagyon nehéz helyzetben vagyok. Az öcsém most 8 éves, de kezelhetetlen. Amióta anya elment így viselkedik velem. Mindenért engem hibáztat, azt mondja nem vagyok se az anyja se az apja, nem parancsolhatok neki! Követelőzik,rongál. Ha suliba megy ott jó gyerek, de itthon nem tud viselkedni. Ha megyünk valahova akkor sem, mert elfekszik a földön,az utcàn, és azt mondja ő most megakar halni, haldoklik segítsek neki. Direkt hülyét csinál belőlem és volt,hogy a lábánál fogva húztam magam után, mert máshogy nem ment. A vásárlás során is mindig jelenetet rendezik rohangál, megcsapkod, az arcomba röhög, rám csimpaszkodik,megharap. Soha nem akartam megütni, de már nem tudom mit csináljak vele. Tegnap elszakadt nàlam a cérna és lekevertem neki egy iszonyat nagy pofont erre zokogva bement a szobájába, de félóra múlva már mentem a szobájába, hogy szóljak neki, ne üvöltözzön és halkabban halgassa a zenét. Nevet rajtam, azt mondja utál engem, nem vagyok az apukája, takarodjak a házából, ő most egyedül akar játszani. Tehetetlennek érzem magam, a szép szó nem használ,hiába kérem meg valamira nem csinálja meg. Ha megrángatom, vagy kiabálok vele úgy gondolja nyeregben van,mert feljogosítva érzi magát arra,hogy akkor ő is fel emelje a hangját velem szemben.


Minden körülötte forog,az egész életemet felforatta. A barátnőmmel miatta szakítottam,mert az öcsémmel kell foglalkoznom. Most is ismerkedtem egy lánnyal, de amikor megtudta,hogy van egy öcsém akit én nevelek vagyis van egy gyerekem kb hát veszett ügy. Két futó kalandom volt, de nem erre vágyom. Nem is tudok foglalkozni magammal. Csak az öcsémre tudok szeretnék koncentrálni. Nagy nehezen sikerült elvégeznem egy pincér szakmát, nem kell többet rohangálnom munkát keresni. De úgy érzem szétszakadok. Nem tudok figyelni az öcsémre. Otthom hagyni tök egyedül. A barátaimnak leszoktam passzolni akik éppen nem melóznak. Nem zavar túl sok vizet, másnál tud viselkedni. De nem mehet ez örökké így. Még sokáig elkell viselnie a pofámat. Mégsem tudom mit csináljak,hogy jól viselkedjen. Kimerültem. Az egész életem egy kalap sz*r így. Ha jó gyerek lenne, nem érezném ezt tehernek. Mert a testvérem, a kis öcsém, sosem akarnám intézetbe rakni, nem kerülhet el tőlem. Jönnek néha ellenőrzésre akkor is normális. Próbálom elő adni hogy minden rendben. Nem fogom kidobni az öcsémet!!! Mégis mit lehetne tenni,hogy megváltozzon? Mit csináljak??



2017. aug. 30. 08:34
1 2 3 4
 21/32 acelsziv ***** válasza:
100%

"Azt mondja nem vagyok se az anyja se az apja, nem parancsolhatok neki!"

Itt mondd el, hogy ezért becsüljön meg téged ezerszeresen, mert gondoskodni sem vagy köteles róla és bármikor bevághatod a lelencházba.

Egyébként pedig

[link]

Ezt a könyvet szerezd be. Janetnek volt az a műsora ahol kezelhetetlen gyerekekkel foglalkozott és látványos eredményeket ért el. Az öcséd ki van akadva anyátok miatt. Akit nyugodtan perelhetsz gyerektartásra és perelj is. Sőt az apját is a kicsinek. Neked se mindegy, hogy mennyi az annyi.

2017. aug. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Olyat szerintem pont, hogy nem kéne mondani neki, hogy te önszántadból, valaha lemondanál róla. Éppen eléggé megviselte őt az, hogy mindkét szülője magára hagyta. Inkább azt kéne vele tudasítani, hogy te nagyon szereted és mindig mellette leszel, ha rajtad múlik, ő az egyetlen, aki ez ellen tenni tud. Ha kitudódik a viselkedése, abból arra következtethetnek, hogy nem neveled megfelelően, ezért elvehetik tőled. El kéne neki magyarázni, hogy ez az ő felelőssége is, de szeretnél neki segíteni ebben, azért elmentek egy pszichológushoz.
2017. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Fantasztikus srác vagy kérdező! Nem anyádra ütöttél, az már biztos. Szégyen, hogy anyád, ha lehet annak nevezni az ilyet, ezt megtette veletek. Elvette tőled is a fiatalságod gondtalanságát és hirtelen felnőttnek kellett, hogy legyél, szinte szülőnek egy dacos, sértett anyahiányos kisgyerekkel. Őszintén sajnálom az eseteteket. Viszont az öcséd életét mentheted meg azzal, hogy kitartasz. Ha bekerül intézetbe, majd onnan utcára az egyenes út a pia, drog, lopás, bűnözés, börtön és korai halál felé.

Keress egy szakembert! Az nem lehet rossz pont, azoknál, akik ellenőriznek. Nem is értem amúgy. Ellenőrizgetnek téged, de segítséget nem adnak?

2017. aug. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Le a kalappal előtted kérdező, remélem a sors meghálálja majd neked, amit most az öcsédért teszel. Le a kalappal a barátaid előtt is, fontos, hogy ilyen rendes barátaid vannak. Egy 8 éves, lelkileg mélyen sérült gyereknek nehéz megmagyarázni bármit is, őt csak szeretni lehet, az összes szerencsétlen bajával együtt. Sajnos a gyámügytől joggal kell félni és óvatosnak lenni. De vmilyen gyermekpszichológus segitségét próbáld meg igénybe venni, én nem a nevelési tanácsadó segitségét kérném, hanem attól teljesen függetlenül vmilyen pszichológiai rendelést, legjobb lenne magánpszichológus, de az bizony drága. Ahogy növekszik az öcséd, a probléma vszinűleg csökken majd, de lesz még pár nehéz éved vele. Anyagilag hogyan álltok?
2017. aug. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Bocsi,hogy most vàlaszolok, de meló volt és az öcsémmel foglalkoztam.

Köszi skacok, rendesek vagytok nagyon!


Az elején volt csak anyagi gondom, de most hogy nem albérletben vagyok,hanem a nővérem házában lehetünk így minden oké és sokkal több pénzt megspóroltam ezzel. Korábban egy szoba elfoglalása a fizetésem felébe került, és még ott volt a rezsi + kaja + ruha és sorolhatnám. Most jobb, sokkal jobb és mindent megtudok adni az öcsémnek.


Máris intézkedtem. Nekem most leginkább az öcsém nevelésével kapcsolatban tanácsra, útmutatásra van szükségem.

Sikerült telefonálgatnom, jövő héten már felveszem velük a kapcsolatot személyesen is.

Csak akkor az a valaki legyen tényleg egy szemléleten családközpontú, az öcsém pszichés egészségének helyreállítása a cél nem akarom,hogy valami ostobasàggal lerázzanak bennünket, azt mondják,hogy az öcsém kezelhetetlen én meg szórom a pénzt. Tényleg a tesóm érdekeit vegyék figyelembe, az ő támogatása, pszichológiai eszközökkel való segítése most a legfontosabb. Remélem lesz eredmény majd. A pénz nem akadály, már csak azért sem,mert amióta az öcsémet egyedül nevelem rakok félre pénz és van lekötve. A suli miatt most ismét többet kell spórolni. De ha valamit kér akkor azt megveszem neki. Zabàlni való tud lenni amikor örül valaminek és nem akar kikészíteni pár percig.

2017. aug. 31. 20:11
 26/32 anonim ***** válasza:
57%

Lehet nem utál csak nem bízik benned. Tesztel folyton folyvást,mint a nárcisztikusok a pátjukat. Ha xy-dllgot nem teheti meg büntetlenül szeretetlenül érzi magát. Sok nárcisztikus nem hajlandó magán dolgozni,önsajnáltat helyette.

Beszélj vele erről!

2017. szept. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Szeretet,bizalom próba amit művel. Nem azzal érsz célt ha ráhagyod,hanem ha megérteted vele.
2017. szept. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
11%
#6 vagyok. Miért pontoztok le? Mert elmondom a dolgokat saját szemszögből? Nem egyszerű emberek jarnak erre az oldalra.
2017. szept. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Minden tiszteletem a tiéd, emberfeletti, amit csinálsz... de a kisöcsédet is meg kell értened... még csak 6 éves volt, mikor az édesanyja elhagyta. Ezt ennyi idősen oltári nehéz feldolgozni, vagy nem is lehet.. Vszínű, hogy ez az oka a viselkedésének...egyszerűen ezek után nehéz neki bárkiben is megbízni, még benned is, hiszen csak azt látja, lám, ha anya is elhagyott, aki elvileg a legjobban szeretett a világon, benne van a pakliban, hogy te is ezt teszed majd vele. Ezt a frusztrációt egy gyermekpszichológus nagy hatékonysággal fel tudná oldani benne. Segítene neki feldolgozni az anyukája elvesztését és segítene neki a benned való bizalom felépítésében..

Ettől függetlenül / emellett neked is stratégiát kelle váltanod. A megoldást én is a #20-as véleményében, a jutalmazásban látom. Ezzel csak még jobban erősítenéd benne, hogy érdemes okosan és jól viselkednie, és nem érdemes rosszul 😀 a jutalmazás alatt nem olyan dolgokra gondolok, ami anyagi csődhöz vezet, inkább csak egy szelet csokira, plusz egy mesére, kicsit több játékidőre, vagy akár egy pizzára, ahogyan azt a #20as is írta... sok sikert neked, és kitartást! Remekül csinálod, csak még ne add fel!!! Szorítok, hogy rendeződjenek a dolgaitok!

2017. szept. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

#6os

Vszínű azért pontoztak le, mert

1. A kérdezőnek a legnagyobb problémája az öccsével való viszonya, az öccse viselkedése, az iránta való aggódása, ill. a kilátástalanság abból a helyzetből, amibe még szinte gyerekként került bele. Nem a párkapcsolata, vagy annak a hiánya. A kérdése sem erre irányul...

2. nem a kérdezőt hagyta el a barátnője, hanem ő szakított vele, a másik leányzóval meg még csak ismerkedett, a leírásból az derül ki, hogy még nem jutottak el a kapcsolatig sem.

Szóval nem igazán ment át neked a lényeg...

Ettől függetlenül nincs baj a válaszoddal, az átjön, hogy bíztatni szeretted volna, és hogy részedről is oltári nagy dolog, amit véghez visz...

A pontokat ne vedd magadra, szerintem jól esett neki a válaszod, és ez a lényeg.

2017. szept. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!