Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kinek a feladata a szülők...

Kinek a feladata a szülők segítése? Ha egy testvér otthon marad, az elköltözött mennyit segít a szülőknek és miben?

Figyelt kérdés
Mi lenne a reális? Elvárható az otthon maradt testvértől, hogy maximálisan ő lássa el a szüleit, ha épp arra szorulnak, vagy anyagilag segítse őket?
2017. szept. 16. 18:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
85%
Azt látom a környezetemben, hogy ezt szinte sehol se sikerült rendesen megoldani, sőt, szinte mindig az van, hogy mindegyik testvér azt érzi, hogy ő jár rosszul. Az is, aki otthon marad és az is, aki távolról segit, többnyire csak anyagilag.
2017. szept. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
13%

Nem várható el hogy csak az egyik fél lássa el. De sajnos ahogy én észrevettem, nem is nagyon tudják ezt jól megoldani.


Mi a nagyszülőkkel voltunk így. Apám szülei, mellettünk laktak, így azt vette mindenki természetesnek hogy mi járkáljunk át hozzájuk, tartsuk karban a házat etessük az állatokat.


A távolabbi gyerekeik nagyjából 2-3 havonta odatolták a képüket, megmondták hogy miért nincs ez rendben miért nincs az rendben. Esetleg lenyírták a füvet meg csináltak egy kisebb takarítást és annyi. Vagy még annyi se mert "ők csak beugrottak".


Viszont fordítva én sem igazán tudok 250 km-ről segíteni, maximum anyagiakkal. Kocsim nincs hogy gyorsan hazaugorjak, vonattal fél-fél nap az oda vissza út. Pedig lenne mit csinálni mindig otthon. Öcsém otthon lakik, viszont ő sem tud szinte semmivel többet segíteni mint én. Van párja, dolgozik, mellette sulizik, a kevés szabadidejében meg örül ha pihen tőle sem várható el hogy mindig ugorjon.

2017. szept. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!