Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérünknek jobban számít...

A testvérünknek jobban számít egy haver, mint a saját családja?

Figyelt kérdés

Egyedül neki van jogosítványa és autója is. Édesanyánknak gyalog vagy biciklivel kell haza cipelnie, amit a boltban vásárol, pedig autó van a háznál (amit egyébként anyánk vett). Bármelyikünknek van bármi problémája, nem segít, még a kórházba sem vitt el, mikor sürgős volt. SEHOVA. A haverját pedig bárhová elviszi. De tényleg. Elmegy érte, mikor nincs pénze buszra. Engem bent hagyott a kórházba, mondván saját hibámból sérültem meg, úgy jövök haza, ahogy akarok.

Ez nekünk nagyon rosszul esik, hogy semmiben sem számíthatunk rá. Én is és a testvéreim is csináljuk a jogosítványt, de jól esett volna, ha néha számíthattunk volna rá.

Egyébként jó testvérek voltunk mindig, nem voltak nagy veszekedések, ő így "kivált" a családból, többnek érzi magát nálunk, anyánknak is lenézi, lekezeli, úgy beszél vele, mint egy senkivel.

Valaki volt hasonló helyzetben? Mire erre a megoldás?



2017. okt. 21. 10:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
14%

"Beszélgetéssel egy ilyennél? Cserbenhagy egy műtött családtagot? "


Azért erösen kiváncsi lennék a másik fél változatára is, mert itt igencsak egyoldalú a kérdezö, márcsak azért is, mert ha az anyjuknak nincs ezzel gondja, akkor azért valamennyire csak igaza lehet a testvérnek is.


A "mütét" meg kérdés, hogy mi volt, mert ha netán a körmét szedték le, vagy összevarrtak egy sebet, az nem indokolja az autóval vitelt, szóval amíg a kérdezö nem írja meg, milyen mütétröl is volt szó, az egész csak piszkálódásnak tünik.


Másrészt meg ha a haverok segítik az illetöt, vagy netán közös programjuk van, a családja meg csak ki akarja használni, akkor is érthetö a dolog.

2017. okt. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%

Hát igen, szegény kihasznált gyerek akinek anyu-puszta kihasználásból autót tesz a se.gge alá. Biztos kis műtéte volt a tesónak,. hiszen lábra se tudott állni utána- Meg aztán mint szegény kihasznált tesó monda: saját hibájából sebesült meg oldja meg- Csak nagyobb probléma hogy a haver lekéste a buszt..


Amúgy meg: a tesó vagy, vagy a haverja?

2017. okt. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, mi a "kihasználás" abban, ha a dolgozó, de a szülői házban lakó csemete elintézi legalább a nagy bevásárlásokat, és vészhelyzetben fuvarozza a tesóit az anyja által vásárolt autóval.
2017. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Korházból hazahozatalt megtehette volna, magától értetődö kéne legyen. Kérés nélkül. De nem gondolom, hogy minden kívánságra ugornia kellene. Hogy anyátok biciglivel, vagy gyalog cipeli haza a bevásárlást? Mi lenne ha bevásárolnál helyette, vagy segítenél neki? Vagy felváltva vásárolnátok be a tesóddal?
2017. okt. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nem a körmömet szedték le, hasi műtét volt, előtte 2 hétig nem adtak enni, csak infúziót voltam, 5 métert nem tudtam menni, nemhogy tömegközlekedjek..

Nem a kis bevásárlásokról van szó, én is elmegyek bevásárolni, és segítek is cipekedni, de 2 km-en keresztül nem tudok cipelni egy karton tejet/cukrot/lisztet/olajat, stb..

Nem értem, miért hiszi itt pár ember, hogy kiszolgáltatjuk magunkat, sosem volt autónk, megszoktunk a sétát, a buszt, a vonatot, nincs vele semmi bajunk..

A haverról meg annyit, hogy nem közös programjuk van, csak ő pl ide menne oda menne, elviszi, elment valahova, de nincs pénze haza jönni, elmegy érte, be kell menni a munkahelyhez (de lusta 7-kor kelni, hogy a céges busszal bemenjen) elviszi. INGYEN. Mi viszont nem INGYEN kértük, fizettük volna az üzemagyagot..

2017. okt. 22. 13:17
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
na akár a bátyám!anyánkat soha nem viszi be a korházakba, sem felülvizsgálatra,sem mikor rosszul volt.saját gyerekét nem vitte be a korházba mikor az orvos mondta hogy be kell vinni.kijelentette hogy ő nem tud oda bemenni, ő vállalja a felelőseget.azóta sem tudom miért is vállalta a felelőséget, azt hitte hú de nagyot mond.
2017. okt. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
86%

" De nem gondolom, hogy minden kívánságra ugornia kellene. Hogy anyátok biciglivel, vagy gyalog cipeli haza a bevásárlást? Mi lenne ha bevásárolnál helyette, vagy segítenél neki? Vagy felváltva vásárolnátok be a tesóddal?"


A fiatalember örüljön, hogy felnőtt, dolgozó emberként megspórolhatja a lakhatás költségeit, főznek és mosnak rá, sőt, autót tesznek a pitsája alá. Az a legkevesebb, hogy amíg otthon lakik, KÉRÉS NÉLKÜL, MINDENNAP elintézi a bevásárlást, és amennyiben valamely családtagnak fuvarra van szüksége, akkor a rendelkezésére áll. NEM csak vészhelyzetben!

2017. okt. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
69%

"meghallgatnám a másik felet is"


Ezen mit kell meghallgatni, nem elég világos? Valaki írta, hogy testvére ilyen, én testvérem is ilyen, addig jó neki anyám, amíg ad neki pénzt, aztán haveroknak, csaja szüleinek segít, miközben anyánk magára marad, pedig nála lakik...Sok srác lesz ilyen, mert a szülők - főleg anyák kiskirályként kezelik, kinyalják a seggüket is, aztán ráhagynak mindent, semmi felelősségtudatuk nincsen. Egy használati tárgy az ilyennek a szülő.

És anyánk-apánk tényleg mindent megadott neki én is segítettem neki egész életében.

És az ilyen emberrel tényleg nem lehet beszélni, én is próbáltam, anyánk is, rokonok is, esetleg barátnőn keresztül valami hatás várható.

Annyira jó lenne, ha egy pár órára az ilyen leszarom tesókat védők a mi helyünkben lennének, nemcsak okoskodnának és átéreznék mennyire elkeserítő a tehetetlenség, hogy van egy testvéred, aki hidegen csak pénzkérési lehetőséget lát benned. De ha baj van, akkor vállvonogatva megy el bulizni-nálunk is volt ilyen, nekem kellett másik városból hazautaznom anyához hajnalban, szabadságot intéznem hirtelen, mert tesómnak fontosabb volt a bulika.


Kérdező, esetleg, ha lesz barátnője, egy kicsit nő majd tesód érzelmi intelligenciája, de sajnos az ilyen meberek nem változnak. Gondolom vele mindig kivételeztek, ezért érzi, hogy ez neki jár.

2017. okt. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
"Az a legkevesebb, hogy amíg otthon lakik, KÉRÉS NÉLKÜL, MINDENNAP elintézi a bevásárlást, és amennyiben valamely családtagnak fuvarra van szüksége, akkor a rendelkezésére áll. NEM csak vészhelyzetben!" Áh az ilyenek azt hiszik, hogy a kenyér a kenyértartóban terem, a hűtőben meg hirtelen grillcsirke.
2017. okt. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!