Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, és öngyilk...

Szucsik Andrea kérdése:

Depressziós vagyok, és öngyilkosságon gondolkozom. Hogyan tudnák kimászni ebből?

Figyelt kérdés
Valaki van hasonló helyzetben? Vagy ha esetleg volt, leírná a tapasztalatait?

2016. márc. 26. 11:11
 1/6 anonim válasza:
Szia, én is nemrég voltam ilyen helyzetben... Ismerem az érzést, és nem könnyű belőle kimászni. Nekem úgy sikerült, hogy sokkal több időt töltöttem a barátaimmal, családommal. Minden nap játszottam a 10 éves testvéremmel, elmentem a barátnőimmel moziba, ilyenek. Tudom, hogy ezt most így könnyű mondani, de nekem tényleg bevált. Persze nem volt kis idő, és egyszerű sem. Nagyon remélem, hogy tudtam segíteni, és remélem, hogy jobban leszel! :)
2016. márc. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szoktam én is így érezni. De mindig akkor ha mások megkárosítanak, becsapnak, élősködnek rajtam vagy korlátozzák szabadságomat. Vagy a városi mókuskerék pörgetős és csekkfizetős életmód is rossz kedvet szokott okozni.

A gyógyszer nekem az szokott lenni hogy vagy az érintetlen természetbe megyek ki kirándulni, vagy kialszom magam, vagy a ma már lakatlan, falu széli szomszédmentes szülői házba nézek vissza. Az a ház egy önellátó gazdasággal rendelkezett, tehát mentes volt mindattól a negatív dologtól amit fent felsoroltam és ami rossz kedvem okozza. Amint oda belépek dalra szoktam gyújtani jókedvemben. Persze az az önellátó életmód nem volt könnyű, sok és kemény munka volt, mégis vidámság volt az olyan élet, mert mentes volt a fent felsorolt életellenes dolgoktól. Tervezgetem is hogy egy tanyára költözök vagy idehaza vagy egy örök napsütötte helyen. Mert a napsütés is jókedvet okoz nekem. A városi civilizációban igaz hogy kényelmesebb az életem, de ha mindig megbetegít akkor az egészség lesz fontosabb. Mikor a "tanyavilágban" meglátok ehhez hasonló jelenetet, hogy ne lenne az ember jókedvű tőle:

[link]

Amúgy városon is el szoktam érni hogy jókedvű legyek de nem könnyű az életem megkeserítő tényezők fölé kerekedni hogy azok legyenek alul, én meg felül.

2016. márc. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a szakember kategória. Legyen az pszichiáter, vagy bármely más alternatív gyógymód szakembere.
2016. márc. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Velem is ez van...már számtalan búcsúlevelet írtam de én hiszek abban h sikerülni fog neked kimászni ebből :)
2016. márc. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Szia...Én is voltam /igy vagyok. De én megis tettem. Gyogyszertuladagolás, ha apum nem hánytat meg, a doki szerint 100%hogy meghalok! De én annyira emlékszem, hogy elfsötétült minden, és egy alagutban voltam aminek a végén fény volt. És hiába mentem a fény felé, az egyre távolodott, és közben halottam a körülöttem lévők beszélgetését. Aztán egyszercsak felébredtem... 6 liter infuziot kaptam másfél nap alatt...Pszihologushoz küldtek de semmit nem javult a helyzetem a mai napig sem, pedig 6 honapja történt az egész. Azota uj barátnőm van, mivel leszbikus vagyok, igen lehet fujogni megszoktam már az emberektől, és vele probálom elterelni a gondolataimat hogy miatta nem teszem meg mert fontos vagyok neki és szeret. Szerintem te probáld meg a pszihologust, ne juss el erre a pontra mint én, mert hidd el igy mégnehezebb lessz kimászni ebből mint mielőtt megtennéd.17/L/L
2016. márc. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én is így vagyok vele. Én sem akarok élni. De majd csak túlélem valahogy
2020. júl. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!