Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen segítséghez tudnék...

Milyen segítséghez tudnék fordulni ha a kistestvérem nagyon kövér?

Figyelt kérdés
8 éves kislány: 57 kg. Szüleim etetik csokipudinggal, kinderpingvinnel, chipssel, folyton zabál. Apám az akit egyedül érdekel húgom épsége de anyám nélkül semmit sem fog megtenni. És mivel anyám szerint semmi baja nincs a húgicának, ezért nem fogja lefogyasztani, ha a lány nem akar. Még sportolni se fogja elvinni, szerinte sportol eleget suliban ingyéért, nem kell ehhez még pénzért pluszba. Szerintem ez már nem normális. Segíteni akarok húgomon, kötelességemnek érzem. Valami ötletek, hova fordulhatok, úgy, hogy ne legyen belőle családi botrány?

2018. jan. 3. 20:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Iskolavédőnő
2018. jan. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Ha az anyukáddal ennyire nem mész semmire.akkor a tesoddal beszélj arról hogy hogy érzi magát a bőreben? Nem akar e változtatni.mert ha már ő is akar akkor van remény..


Anyukádat miért nem zavarja hogy ennyire elhizott a lánya??

2018. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
"Nem kell töpbb pénzért sport,a gyogyszer se lesz ingyért a zabáltatás által okozott problémákra,sziv vese,máj stb,mondom ezt orvosként. Sportra sajnálják,de drága chipsre nem,ez egyre katasztrófálisabb,10 ből 9 ovodás felvan mar fujodva ezektol a szemektol,meg a tuletetéstől,de mai anyukák tisztelet a kivételnek főzni se tudnak,akarnak,inkább chips,meg gyorsétterem,muanyag mikros készétel. Mielőbb a védőnővel beszélj.
2018. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2018. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Párom húga dettó ilyen, 44 kg, itt az apuka eteti orrba-szájba. Mióta velük lakom, kicsit jobb a helyzet, mert gyakran én főzök, plusz vettem nekik egy turmixgépet is. A turmixokkal gyakran jól lehet lakatni a kislányt, és nem a zsíros pörköltet eszi vacsira.
2018. jan. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
8 éves kislánynak nem szabad fogyokuraznia amit tenni lehetne hogy a sok édesseg helyett rendes főtt ételt egyen amitől jol lakik és esetleg több mozgas ez lehet akár napi séta is szerintem ennyi már hosszutavon segitene mivel mrg nyúlni fog meg fiatal
2018. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
3%
A kérdés valódisága erősen megkérdőjelezhető.
2018. jan. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

7Es!

Miert gondolod ezt? Sajnos a sajátszememmel is láttam ilyen súlyú kislányt

2018. jan. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%
A családsegítőben jelentheted, ha nagykorú vagy könnyebb, vagy egy tanár által, gyerek veszélyeztetése címen, akár el is vehetik a szülőktől vagy kényszeríthetik őket, hogy kezeltessék.
2018. jan. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
7es, miért lenne kamu? Óvodai gyakorlaton én is láttam 54 kilós 5 évest, meg 57 kilós 7 évest. Sajnos gyakoribb mint gondolnád.
2018. jan. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!