Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen segítséghez tudnék...

Milyen segítséghez tudnék fordulni ha a kistestvérem nagyon kövér?

Figyelt kérdés
8 éves kislány: 57 kg. Szüleim etetik csokipudinggal, kinderpingvinnel, chipssel, folyton zabál. Apám az akit egyedül érdekel húgom épsége de anyám nélkül semmit sem fog megtenni. És mivel anyám szerint semmi baja nincs a húgicának, ezért nem fogja lefogyasztani, ha a lány nem akar. Még sportolni se fogja elvinni, szerinte sportol eleget suliban ingyéért, nem kell ehhez még pénzért pluszba. Szerintem ez már nem normális. Segíteni akarok húgomon, kötelességemnek érzem. Valami ötletek, hova fordulhatok, úgy, hogy ne legyen belőle családi botrány?

2018. jan. 3. 20:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
11%

Milyen magas a tesód?a kg nem minden mellesleg egy 8 éves kislánynak nem kell topmodell alakúnak lennie.


Ha tényleg kövér, beszélj vele, nem muszáj mindent megennie amit elé tesznek.


Vagy sportolj vele, vidd futni, úszni, csinálj vele közös programot túrát ilyesmit.

Kívülálló ebbe nem fog beleszólni, nincs törvény, hogy egy anya mennyi pudingot vehet a gyerekének.

2018. jan. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
47%
Ha beszélsz a tesóddal, lehet egy életre törést okozol benne , önbizalom hiányos is lehet. Anyuka fejével kell beszélni, meg kidobni a kukába az egészségtelen vuccokat , mondván vegyen gyümölcsöt. Póbálnék programokat szervezni amibe bele tudom vonni a kistesót (játszótér, kutya sétáltatás) vagy nem tudom.. szomorú ,hogy a saját anyukája teszi egészségtelenné a gyerekét..
2018. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
12-es: inkább a tesója beszéljen vele kedvesen, finoman, minthogy az osztálytársai csúfolják, mert attól tényleg önbizalomhiányos lehet.
2018. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
75%
Egy kisgyereknek mondhatja,azt eszi ami elé van rakva.. tejérzékeny vagyok ,persze anyám csak tejes dolgokat készített. Nem volt választásom, meg kellett ennem. 8éves volam..
2018. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

#14 sajnálom, anyukád nem gondolt erre?

Kérdező, apukátokkal együtt beszéljetek anyukátokkal, ez így nem normális.

2018. jan. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!