Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kinek milyen joga van? Jogos...

Kinek milyen joga van? Jogos a felháborodásom, hogy kizárt a testvérem?

Figyelt kérdés
Megörököltük a szülői házat.A testvérem nem sokkal édesanyám halála előtt oda költözött,mert az ő lakásukat felújította a fia.Nekem van külön lakásom, én nem ott élek, de mindennap átmegyek mivel a szomszédban van, és együtt főzünk, fizetjük a rezsit is közösen.előző nap nekem esik a tesom mit mászkálok és lopakodok összevissza mikor átmentünk a gyerekemmel akivel még beszélgettünk is szóval nem lopakodtunk vagy valami.Otthagytam dűhöngje ki magát.Másnap mennék át du 1óra körül mint mindig mikor dolgozok és ki vagyok zárva. Biztosan otthon volt, minden ajtó bezárva, holott az utca ajtót szoktuk csak zárni. kutya is van. és a lakásajtót is bezárta. Soha nem zargattam késő esti órákban, vagy hajnalba, mindig emberi időpontba mentem. Mire véljem ezt?
2018. jan. 27. 08:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell kirakni, vegyél neki a fél ház értékében egy kisebb ingatlant, amit egyedül fenn tud tartani.

Vagy adjátok el, felezzetek, és mindenki azt vesz a részéből, amit akar.

A harmadik lehetőség, de szerintem ez a legrosszabb, ha kérsz tőle pénzt, amiért használja a te feled és te nem mész be. Mint albérletnél.

2018. jan. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm 10/ hogy legalább 1 valaki átlátja a dolgokat és nem vagdalkozik csak.
2018. jan. 27. 09:29
 13/17 anonim ***** válasza:
71%

El kell zárni a pénzcsapot... miért fizeted a rezsi egy részét? Az még hagyján, ha együtt esztek, de azért mégis fura. Ha beteges, ápolásra szorul és te segíted, akkor meg baromi bunkó dolog téged kizárni a közös ingatlanból! Családon belül még több bajt tud okozni egy ilyen kusza helyzet. Nem mondom, hogy szaladj ügyvédhez egyből. Próbálj meg beszélni vele, vagy kivásárol, vagy adjátok el, de te ne fizess kétfelé ilyen bánásmódért.

Mi itt nem tudhatjuk, amúgy milyen a viszonyotok, így lehet, ő másképp mesélné ezt el. Mindenesetre, várj pár napot, hogy "lehiggadjon" , beszéljétek meg. Ha meg nem juttok megoldásra, akkor jogi úton kell megoldani.

2018. jan. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
54%

10,

A kiskamasz gyerekem se fizet egy fillér lakbér vagy rezsit se, mégse rontok be csak úgy a szobájába, hanem bekopogok és várok, hogy beengedjen. Magánszféra akkor is van, ha nincs tulajdonjog. Ez intelligencia kérdése

2018. jan. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
28%

"Köszönöm 10/ hogy legalább 1 valaki átlátja a dolgokat és nem vagdalkozik csak."


Hogy a f_szba "látnánk át" a dolgokat, hogy ha nem írod le a kérdésben te agyoniskolázott? Az eredeti kérdésben nem szerepel semmi, csak hogy van egy közös ház ahol csak az egyikőtök lakik, a másikótok meg nem hagy neki nyugtot, hanem minden nap a nyakára jár. Nem tudom te hogy viselnéd, ha a szomszéd minden egyes napon szó nélkül beállítana az életteredbe és nekiállna rendezkedni. Nem hiszem el, hogy ez ennyire nem érthető.

Minden egyéb részlet csak az után jött, hogy nem neked tetsző válaszok érkeztek.

2018. jan. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
56%

Adjátok el a házat, és vegyetek a nővérednek egy kisebbet, amit egyedül is fenn tud tartani.


Szép dolog, hogy gondját viseled, és hogy besegítesz a rezsibe, de én megőrülnék, ha ennek fejében, mindennap el kellene viselnem, hogy valaki akkor jön a lakásomba, amikor kedve tartja, és nincs tekintettel arra, hogy esetleg most szeretnék egyedül lenni.

2018. jan. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ha valami működik hónapokon keresztül, és nem szól csak egyik percről a másikra kizár, egyébként meg minden vérnyomás méréskor hívogat hogy per/10több mint 10perccel akkor egy telefont ez nem ér meg hogy bezárom az ajtót majd ha jösz akkor hívj vagy valami?
2018. jan. 27. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!