Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan mondjam el, hogy...

Hogyan mondjam el, hogy elköltözöm?

Figyelt kérdés
A helyzet az,hogy érettségi után az ország másik végére költöztem a nővéremhez aki együtt él a barátjával. Rossz volt az otthoni helyzet ő pedig felajánlotta a lehetőséget és éltem vele. Elkezdtem az egyetemet, nem tetszett, most szeptember óta passzív vagyok.Nyáron megismertem a barátom, aki 120 kmre lakik,de nagyon egymásra találtunk. Mostmár összeköltözést tervezünk, kb március közepén-végén mennék. Nem is ezzekl van a gond. A nővérem terhes, márciusra van kiírva, vannak anyagi gondjaink,de decemberben költöztünk a “saját” házukba. Mivel egyedül lenne itthon a babával (nyilván) ezért sokszor beszél arról, hogy milyen nagy segítség vagyok/leszek neki ha megszül, a múltkor a védőnőnek is ezt mondta. Azonban nem érzem velük jól magam,és mivel nem találtam állandó munkát az utóbbi időben (és másfél hónapra mostmár nem is akarnék keresni) úgy érzem hatalmas teher vagyok a számukra. Hogy többet ártok azzal,ha maradok. Húsz éves vagyok, gyakorlatilag felnőtt nő és nem is kéne félnem attól mit mond. De úgy érzem,hogy nagyon sokkal tartozom nekik, gyakorlatilag másfél éve élek velük, van egy szép szobám, szép dolgaim (olyasmi ami otthon anyáékkal nem volt soha). Attól félek nagyon haragudni fog rám ha bejelentem,hogy elmegyek, de nem tudom hogy mondjam el neki. Eléggé félek tőle amúgy is. Például pár hete bementem a városba talalkozni egy barátommal és nem értem el a vonatot, nővérem felhívott hogy hol vagyok, elmondtam hogy mi történt mire hozzámvágta,hogy “nem is akartad elérni, elegem van, keress albérletet”. Most az ilyen dolgait nem tudom hogy komolyan vegyem-e. Ha van valakinek ötlete, vagy volt hasonló helyzetben az sokat segítene.

2018. jan. 30. 17:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hat szerintem meg ez nem így működik. Ezt a nővérével kellene megbeszélnie.

Én anno a szülés után a hatam közepére se kivantam senkit. Se anyamat, se anyosomat, se a tesoimat. Mindenki ott tobzodott a nyomomban és mindenki jobban tudta mit kéne csinalnom és erőszakosan a tudtomra is hoztak. Egy hét utan kozoltem hogy ennyi, mindenki legyen szíves iranyt venni hazafelé. El tudom latni a lanyomat én magam is, én vagyok az anyja, nekem kell tudnom mire van szüksége.

Engem csak elbizonytalanított a fene nagy segítség és bosszantott hogy inkompetensnek neznek holott ereztem minden porcikammal hogy mi a teendőm és mit kell csinalnom ha sir a picim, tudtam mire volt szüksége. Ram.

Valójában a baba mindent elmond szavak nélkül is, szóval a legjobb időszak volt nekem a gyerekagyas 6 hét szerettem minden pillanatat és nekem a férjem segített nagyon sokat, nem a tesoim, nem az anyam, vagy az anyosom.

A novereimtol sosem vartam el hogy haptakban alljanak mert én szultem. Szóval szerintem erről a poszternek és a nővérének kellene döntést hoznia.

2018. febr. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem a kérdező nővére a segítség alatt nem a szintén tapasztalatlan húga babázással kapcsolatos segítségére számít, hanem bevásárlás, takarítás, főzés terén nyújtott támogatásra.

Kérdező, felnőtt ember vagy, azt csinálsz, amit akarsz. De ha Te segítséget kaptál, amikor szükséged volt rá, és most viszonzást várnak tőled, akkor az lenne a leginkább korrekt megoldás, ha őszinte lennél a testvéreddel, és elmondanád neki mihamarabb, hogy elköltözöl. Ha számolt a segítségedre - most teljesen mindegy, milyen téren - akkor legyen ideje megnyugodni, és újragondolni, hogy hogyan pótolja majd a segítséget. Persze, ha Te most a legnagyobb szükség idején hagyod sz...ban, hogy a saját boldogságodat kergesd, azt meg kell értenie, ahogyan neked is azt, hogy ezek után sok jóra tőle ne számíts, és esetleg szakítás esetén majd oldd meg te is egyedül az életedet.

2018. febr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Utolsóval teljesen egyetértek.
2018. febr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!