Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sürgős! Hogy mondjam el...

Sürgős! Hogy mondjam el anyának, hogy elköltözöm hamarosan?

Figyelt kérdés

Kb. 100km-re innen fogok lakni. Jót tesz majd az egészségemnek az ottani levegő, tanulmányaimra előkészülhetek, lesz magánéletem valamint a barátaimmal lehetek.

Itthon szó szerint nincs magánéletem, telefonbeszélgetést sem tudok intézni még a kertből se. De anya egyedül nevelt minket, négyünket, és még finom kifejezés, hogy erején felül teljesített. Én vagyok az egyetlen a testvéreim közül - nem a legidősebb vagyok -, akire rálehet bízni bármit, bármit megbeszélhet velem, én vagyok a támasza már nagyon régóta.

Viszont elszeretném kezdeni az életemet, és a mai nap folyamán közölni szeretném vele, hogy elfogok költözni, de nem tudom, hogyan is csináljam. Nem szeretném megbántani se, nem szeretném, hogy rossz legyen neki.

21F

Köszönöm a válaszokat.



2017. júl. 11. 18:00
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Esetleg saját tapasztalatokra is kíváncsi lennék.
2017. júl. 11. 18:01
 2/18 anonim ***** válasza:
70%

Anya, x napon elkoltozom.

Ennyi. Mondjuk minimum egy hónapot hagyj, hogy tudjon megoldást találni a "helyettesitesedre "

2017. júl. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

"akire rálehet bízni bármit, bármit megbeszélhet velem"


nem értelek, ha bármit meg tudtok beszélni, akkor mi a baj? anyád is megérti, hogy nem élhetsz örökké vele, egyszer el kell menj és ha a tanulmányaid is odakötnek, akkor pláne. ha az én kölyköm el akar menni pl. Peste, mert ő valami ottani egyetemre akar járni, hát uccu, had menjen, főleg, mert a jövője függhet ezen.


ülj le vele és mond meg neki egyszerűen, hogy anya holnap el kell költözzek ezért, meg ezért.

2017. júl. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

azt is mond meg neki, hogy a végzettséggel később esetleg anyagilag is tudod majd támogatni, amikor valami jó zsíros állásod lesz

2017. júl. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ő tud velem bármit megbeszélni, én sajnos nem szoktam a saját dolgaimat elmondani neki:(
2017. júl. 11. 18:26
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
"Anya, elköltözöm hamarosan."
2017. júl. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire te vagy a támasza, és már "hamarosan" meg fog történni a költözés, akkor minél hamarabb mondd meg neki. És legyél felkészülve rá, hogy rosszul fog esni neki, hogy a háta mögött szervezted le az egészet, nem kérted ki a véleményét se.
2017. júl. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
79%

20 éves voltam mikor elhatároztuk párommal hogy összeköltözünk (akkor voltunk 3 éve együtt). Hónapokig mondtam neki, hogy júliusban összeköltözünk egy másik városban. Mindig azt monda, hogy úgysem fogunk. Tálaltunk egy lakást, amibe azonnal be is költözhettünk. Anyumnak szóltam, hogy másnaptól költözhetünk. Nem vette komolyan. Aznap anyum épp az öcsimmel volt kirándulni, mi meg költöztünk. Kicsi szomorú volt köszönés nélkül költözni, de gyakran járunk haza :) És már anyum is megbékélt a tudattal, hogy felnőnek a gyerekei és elkezdik élni az életüket. ( anyum is egyedülálló volt 4 gyerekkel, mire én költöztem a nővérem is már pesten volt, most lassan a húgom is megy, de az öcsim még ott van :) )

23L

2017. júl. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Édes anyukádat fokozatosan szoktasd a gondolathoz, hogy hamarosan elköltözöl.

Mesélj neki a terveidről, mint egy a jövőben, közeljövőben bekövetkezhető eseményről.

Nyíltan és őszintén beszélgess anyuddal. Tájékoztasd, hogy ne hirtelen és ne meglepetés szerűen szembesüljön azzal a ténnyel, hogy hamarosan nem leszel neki kéznél minden nap és nem lesz akivel napi szinten , hanem csak alkalmanként tud majd beszélni, beszélgetni,panaszkodni, vígaszt és támaszt keresni.

2017. júl. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!


Add elő úgy a sztorit, h ő mennyire jól fog járni, h kevesebb teher lesz rajta, a többi tesóddal többet lehetnek majd együtt, csökkennek a kiadásai (remélem, ott melót is keresel magadnak), kevésbé szökik majd a pénz, végre magával is foglalkozhat stb.


A csomagolástechnika segít!

2017. júl. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!