Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meddig titkoljam a boldogságom...

Meddig titkoljam a boldogságom azért, mert neki nehéz? Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy mostohatestvérem, aki két évvel idősebb nálam.

Eléggé kivan most, mert 2 év után vették fel álmai egyetemére, ahonnan most kirúgták. Mellé a párja is elhagyta, akivel 9 éve együtt voltak. Most eléggé padlón van, a volt barátját mániákusan üldözi, hogy nem hagyhatja el, ők összetartoznak, stb (mondjuk ez vicces, mert a mostohatestvérem havonta biztosan megcsalta 1-1 buliban).

Szóval most az egész család őt sajnálja, bármikor hazamegyek anyuékhoz, tuti feljön ez a téma...


Viszont nekem megkérte a kezem a barátom 2 hete. Nagy boldogan meséltem anyának, ahogy hazaértünk, ő pedig megkért, hogy egy ideig tartsuk ezt titokban, ne hordjam a gyűrűt sem. Én 1-2 napra gondoltam, hogy majd ők akarják neki elmondani, de már egy hete ez van... Kérdeztem tegnap is, hogy mégis meddig akarják ezt, a válasz az volt, hogy hááát nem tudják még, most is nagyon kivan még a tesóm. És ha 3 hónapig lesz így, akkor addig hallgassunk róla?!


Szerintetek az úgy fair, ha azt mondjuk, hogy jövőhétig hallgatunk, de utána megtartjuk az eljegyzési vacsit és elmondjuk a barátainknak is, ismerősöknek?


2018. febr. 4. 10:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
99%

Nem értem, hogy miért kell ezt titkolni. És ha évekig lesz padlón a mostohatestvéred, akkor az esküvő is titkos lesz? És nem lesz meghívva, vagy mi? :D

Ha jó a kapcsolat kettőtök között, akkor örül a boldogságodnak. A vacsi alatt meg legalább kicsit kikapcsol.

Gratulálok :)

2018. febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Vicceld meg anyukádat, hogy múlt hétvégén összeházasodtatok, de őket nem hívtátok, mert nem akartátok megbántani tesódat. Hátha a fejéhez kap.
2018. febr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem úgy fair, ha nem vársz egy percig se. Te nem tehetsz róla, hogy őt elhagyták. Nehogy már neki kelljen alarendelned az életed. Majd ha neki nem lehet gyereke, akkor te se vállalsz?
2018. febr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen fair. Ha meg agyba -főbe csalta a pasit, ne csodálkozzon...
2018. febr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
49%
Én örülnék a saját boldogságomnak, és igyekeznék lelkileg támogatni a tesómat és a szüleimet, ugyanis a gyerekük szenvedése nekik is fáj. Az eljegyzésben meg nem az a pláne, hogy szét lehet kürtölni és kitenni a facebookra...A tesómnak én magam mondanám el, egy beszélgetés keretében, kellő empátiával. Azt is megérteném, ha az adott körülmények között nem kacarászik felszabadult boldogsággal az eljegyzési vacsorán.
2018. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Persze, nem a Facebook és az Instagram miatt házasodunk. Csak már a vőlegényem is kérdezi, hogy esetleg nem tetszik a gyűrű, vagy másmilyet akartam, vagy mi a baj, hogy sosem hordom... Pedig szerintem évek óta erre a gyűrűre vágytam, mégsem viselhetem. Ez a problémám, nem a Facebook.
2018. febr. 4. 11:15
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor húzd fel, és hívd el a tesódat valahová, ahol nyugodtan tudtok beszélgetni. A szülőknek meg együtt elmondhatjátok, és közösen megbeszélhetitek, mikor, hogyan legyen az eljegyzési vacsora.
2018. febr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy ti nem vagytok olyan viszonyban a vőlegényeddel, hogy elmondd neki az igazat?:-)
2018. febr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
5%

1. Amig anyadeknal laksz az van amit ok mondanak.

2. Minek keri meg a kezed ha olyan csorok vagytok hogy kulon koltozni se tudtok.

2018. febr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
10%
3. Egymas kezet megkerni onallo felnott emberek szoktak, nem tinik akik meg eletukben nem dolgoztak.
2018. febr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!