Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kicsit megbántott a szülinapi...

Kicsit megbántott a szülinapi ajándék. Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tisztában vagyok vele, hogy a kérdésben lévő probléma néhol alulról üti az ötéves szintet, de remélem, minél többen megértitek.


Múlt héten szombaton ünnepeltük a szülinapom, anyukám névnapjával együtt, amire hazajött a tesóm és a sógornőm. Anyukámnak kozmetikumcsomag, virág, csoki, képkeret, stb. Én kaptam kettőjüktől egy darab dvd-t. Picit csalódott voltam, de ez van, túlléptem a dolgon.

Aznap délelőtt, az ünnepi ebéd előtt elugrottak a Spar-ba, ami mellesleg a munkahelyem mellett van. Na, hét közben nekem is ott volt dolgom, és egy leárazott dvd-s kádban a pénztárnál megláttam az ajándékba kapott dvd-met, 990 ft-ért.

Újra szíven ütött a dolog. Főleg annak fényében bántó, hogy én mindig nagyon kiteszek magamért, mikor ajándékot veszek nekik, és a pénzt sem sajnálom annak ellenére, hogy pályakezdő vagyok kezdő fizuval, sajnos fogni kell a költekezést. Ők ketten fél milla fölött visznek haza egy hónapban. Én mindig sokat gondolkodok, sokat tervezek, mielőtt veszek nekik valamit, és mindig nagyon be is találnak az ajándékaim, aminek nagyon örülök.

Tudom, gyerekes, de rosszul esik, hogy ennyit érdemeltem a szülinapomra. Olyan semmilyen, személytelen, nincs benne semmi átgondoltság.


Ti hasonlóan éreznétek? Vagy én túlzom el? Mit tennétek a helyemben? Továbbra is fenntartanátok az eddigi ajándékozási szokásotokat, vagy visszavennétek belőle, és innentől ti se csinálnátok belőle ügyet?


Finoman üssetek.



2017. dec. 3. 18:41
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után én csak simán átkalibrálnám magamat hasonló árkategóriára, amikor nekik kell vennem valamit.
2017. dec. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%

Most minden 2. kérdés ilyen ajándékozásról fog szülni?

Kérdező, minden ilyen esetben ugyanaz a válasz, ha ők se raknak bele se pénzt, se energiát, neked sem kell erőlködni. Egy doboz bonbon és jónapot.

2017. dec. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez a fajta ajándék csak akkor lenne elfogadható, ha az adott DVD olyan lenne, amit valamiért nagyon szerettél volna megkapni - akkor ugyanis nem zavarna, hogy éppel leárazott.


De ha csak egy olyan DVD, aminek a fö elönye, hogy olcsó, akkor az tényleg nem szép dolog.


A helyedben alkalmazkodnék ehhez a szinthez és nem csinálnék legközelebb nagy fejtörést az ajándékozásból, csak valami jelképesre korlátoznám magam.

2017. dec. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
5%

Tudod néha nem csak az ajándék ára a lényeg, hanem egyrészt maga a szándék, másrészt meg az, hogy lehet, hogy úgy gondolták, hogy ennek örülni fogsz és ennek az ára csak ennyi volt.

De ha nem ez volt minden vágyad, akkor nyilván te is ugyanennyiért vegyél ajándékot nekik ezután.

2017. dec. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
85%
Háááát,attól függ, hogy milyen közeli kapcsolatban álltok,alapvetően mennyit törődtök egymással stb. Ha ezelőtt odafigyeltek,akkor folytatnám a normális ajándékozást (talán erősebb anyagi limittel), ha meg csak ünnepekkor találkoztok,akkor is felületesen beszélgettek...hát a francba,akkor is. Eszembe nem jutna leárazott dvdt venni senkinek. Akkor már inkább a kedvenc édességét, ha nem tudok rá 1000 forintnál többet költeni. De ez én vagyok. Lehet amúgy az is,hogy karácsonyra nagyobb ajándékot terveznek,azért spóroltak a szülinapin. Vagy csak ennyire bénák, vagy nem volt idejük keresgélni.
2017. dec. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Persze, ha ezt kértem volna, vagy valami nagyon ütősen betaláló dolog lenne, akkor örülnék, de egy teljesen random dvd-ről van szó.

Nagyon szeretek ajándékozni, utánajárni a legjobb ajándéknak, de én is arra gondoltam, hogy ezek után nem ezzel fogom tölteni az ünnepek előtti napjaimat...

2017. dec. 3. 18:53
 7/32 anonim ***** válasza:
3%
Akkor gondolom Te akkor mar öngyilkos is lennél, ha karácsonyra olyan ajándekot kapnál, amit saját kezüleg pár száz forintból csinálnának..... és nem tízezrekért vennének....
2017. dec. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
90%

Nekem ez ilyen vegyünk valamit hogy le legyen tudva szagú.


Nekem volt barátnőmmel volt ilyen érzés ajándékozni. Karácsonyra én igyekeztem direkt személyes, hozzá illő ajándékokat venni, napokig tartó utánajárás volt. Ő meg vett valami csecsebecsét azt is azért mert neki tetszik, egyáltalán nem nekem való, meg hozzá csomagolt egy helyi újsághoz járó naptárat :D

2017. dec. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
A tesómmal nagyon jó a kapcsolatom, nagyon jó barátok vagyunk. A sógornőmmel más városban élnek, vele keveset találkozom, de vele sincs bajom.
2017. dec. 3. 18:55
 10/32 A kérdező kommentje:
59%-os: szerintem nem jött át a dolog, nem az árról van elsősorban szó. Nem, nem lennék öngyilkos, ha nem vágnák ki az asztalra a havi fizujukat, de a lónak is van másik oldala szerintem.
2017. dec. 3. 18:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!