Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meddig titkoljam a boldogságom...

Meddig titkoljam a boldogságom azért, mert neki nehéz? Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy mostohatestvérem, aki két évvel idősebb nálam.

Eléggé kivan most, mert 2 év után vették fel álmai egyetemére, ahonnan most kirúgták. Mellé a párja is elhagyta, akivel 9 éve együtt voltak. Most eléggé padlón van, a volt barátját mániákusan üldözi, hogy nem hagyhatja el, ők összetartoznak, stb (mondjuk ez vicces, mert a mostohatestvérem havonta biztosan megcsalta 1-1 buliban).

Szóval most az egész család őt sajnálja, bármikor hazamegyek anyuékhoz, tuti feljön ez a téma...


Viszont nekem megkérte a kezem a barátom 2 hete. Nagy boldogan meséltem anyának, ahogy hazaértünk, ő pedig megkért, hogy egy ideig tartsuk ezt titokban, ne hordjam a gyűrűt sem. Én 1-2 napra gondoltam, hogy majd ők akarják neki elmondani, de már egy hete ez van... Kérdeztem tegnap is, hogy mégis meddig akarják ezt, a válasz az volt, hogy hááát nem tudják még, most is nagyon kivan még a tesóm. És ha 3 hónapig lesz így, akkor addig hallgassunk róla?!


Szerintetek az úgy fair, ha azt mondjuk, hogy jövőhétig hallgatunk, de utána megtartjuk az eljegyzési vacsit és elmondjuk a barátainknak is, ismerősöknek?


2018. febr. 4. 10:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
85%
Azt nem írtad milyen a kapcsolatotok a tesoddal. De én nem lapítanék csak azért mert őt most sajnálni kell . Mindenki a maga életének kovácsa .. Ő elcseszte ez van . Tény és való finoman kell neki elmondani de én ezért nem csinálnám azt ,hogy nem hordom a gyűrűt stb .
2018. febr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
95%

10!


Nem igazán értem mit akarsz ezzel mondani. Sehol se volt senki kora vagy munkaviszonya megemlitve

2018. febr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
90%
Ha felnőtt lennél, akkor ott a helyszínen nemet mondtál volna anyukádnak. Szerinted hogy esik a vőlegényednek, hogy nem hordod a gyűrűt? Neked már elsősorban az ő érzéseit kellene nézned.
2018. febr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

De, vagyunk olyan kapcsolatban, hogy mindent tud a vőlegényem. :) Ez kb. akkor volt, mikor hazajöttem és látta később, hogy nincs rajtam a gyűrű.


44%-os, neked mi a bajod? Külön élünk, csórók sem vagyunk és a tinikorból is kinőttünk. Elgurult a reggeli gyógyszer?



Régen nagyon jóban voltunk egymással, de az évek alatt eléggé eltávolodtunk... Kezdve azzal, hogy ő teljesen belebolondult abba, amit csinált/tanult, csak az létezett a számára. Sosem ért rá találkozni, beszélgetni, mert elfoglalt. Oké, megértem.

Aztán kezdte azt, hogy én voltam folyamatosan a fedősztori, ha más pasival találkozott. Nagyon kellemetlen volt, mikor engem hívott a barátja, hogy a tesóm miért nem veszi fel már fél napja a telefont és mikor megy el tőlem, mert írta éjszaka, hogy nálam alszik... Mondtam a tesómnak, hogy én ezt nem csinálom, nem fogok falazni neki ebben. Ezért megharagudott kb másfél éve, azóta inkább csak a családi ünnepségeken találkozunk.

2018. febr. 4. 11:27
 15/27 anonim ***** válasza:
98%

Ne titkold tovább, igenis húzd fel azt a gyűrűt, és állj ki magadért. Azt írod, önálló felnőtt vagy, tehát ne kelljen már egy sikertelen emberhez igazítani az életedet.


Ki tehet róla, hogy kirúgták őt az egyetemről? Ki tehet róla, hogy megcsalta a pasiját (többször is), és az kidobta? Mert nem te, úgyhogy ne rajtad álljanak már bosszút ezért.


Vedd fel szépen azt a gyűrűt, és legyél boldog, mert most igenis megérdemled! Egyébként gratulálok! :)

2018. febr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%
Akkor tehát a vőlegényprobléma kilőve, hiszen nyilván fel bírta fogni, amit mondtál neki. Nem is értem, miért hivatkoztál rá.:-) A tesóddal meg nem is vagytok jóban, tehát az ő érzései nem érdekelnek. Maradnak a szülők, ezt a problémát pedig meg tudod oldani úgy, ahogy írtam. Legfeljebb 1-2 óra erejéig erőt veszel magadon, és megpróbálsz kedvesen viselkedni a tesóval. Ennyit megér az, hogy békésen záruljon a dolog a szülőkkel is.
2018. febr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is hasonló volt a helyzet. Tesómnak akkor ért véget egy öt éves kapcsolata. Én nem titkoltam el, igaz padlón se volt nagyon. (Ő szakított.) Kicsit rosszul éreztem magam, de ő örült neki és nem várta el, hogy most az én kapcsolatom se tartson sehová.


Anyum nekem is így gondolkozik. Van egy 30+ éves unokatesóm, aki még mindig otthon lakik, a barátjával kb 3 havonta találkoznak, nem élnek együtt és már vagy 7 éve jegyesek, de a kapcsolat nem tart semerre. Mikor mi összeköltöztünk vagy anyum megtudta, hogy az eljegyzést esküvő is fogja követni (nem tudom miből gondolta, hogy nem) akkor ő is azzal jött, hogy ne csináljak ilyeneket, mert xy-nak se tart még itt a kapcsolta, pedig 10 évvel idősebb nálam és biztos milyen rosszul esne neki. Én nem titkoltam előlük sem a költözést, sem az eljegyzést és ha eskőnk vagy gyerekünk lesz azt sem fogom, csak mert neki nem így alakult.


Szerintem nyugodtan mondd meg neki, normális ember ezen nem haragszik meg.

2018. febr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
*esküvőnk
2018. febr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
92%

Na meg még mit nem. Világgá kürtölném a boldogságom. Ki mint veti ágyát úgy alussza álmát.

Ha nem akar békülni a pasival, akkor az az ő dolga. Csalta? Na ennyit jelentett neki.

Miért vágták ki az egyetemről? Mert annyit tanult? Bulizás és pasizás helyett foglalkozott volna a tanulással.

Újra jelentkezhet majd az egyetemre. Nem ő lenne az első, aki ilyet tesz.

Ki mint veti ágyát, úgy alussza álmát.

Nehogy már a Te vőlegényed érezze magát rosszul, azért mert a kisasszony padlón van. Majd kiheveri.

2018. febr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
64%
Bár az életkorotok nem derül ki, de a mostohatestvérednél feltehetően egy klasszikus élethelyzet állt elő. Talán nektek kettőtöknek kellene egy lelkizős, ám tárgyilagos beszélgetést folytatnotok, a te életedet meg függetlenítsd a mostohatestvéredétől. Ritka eset, ha a 15 éves kor körül kialakult párkapcsolat kifejezetten tartósnak bizonyul, hiszen még a hormonális hatások igen erősen hatnak a kialakulatlan emberi agyra és ez a korszak inkább a játszadozás, próbálkozás időszaka. Mostohatestvérednél is eltartott ezek szerint 9 évig, amit az is megerősít, hogy "álmai egyetemére" hiába vették fel, onnan kirúgták, azaz ez is csak vágyakozás volt és nem megfontolt döntés. Persze veszve még semmi nincs, meg kell találni azt az oktatási intézményt, aminek elvégzéséhez megfelelőek a képességei és most érettebb fejjel a párkapcsolatban is talán sikeresebb lesz. Azért említettem az első mondatban a klasszikus élethelyzetet, mert ismerősi, sőt rokoni körben is előfordult, hogy a tizenéves korban kialakult és örökké tartónak gondolt sokéves kapcsolat a húszas évek elejére felbomlott. Ezt nem kell tragédiaként átélni.
2018. febr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!