Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Utál a testvérem! Mit tehetnék?

Utál a testvérem! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az öcsém es köztem 2 év van. Régebben nagyon jó tesok voltunk, aztán a kamaszkoromban kicsit elzullodtem es sem a szüleimmel sem nem nagyon mással nem találtam meg a közös hangot. Elhanyagoltam a kapcsolataimat mert evidensnek éreztem őket. Eltelt 3ev es megjött az eszem es míg a szüleim megbocsajtottak addig az öcsém nem. Nagyon sok mindent megtettem a kapcsolatunkert: fesztiválozni hívtam mire ő totál megsemmisítően mások előtt megalázva kikérte magának h h gondolom én ezt, de legyen ez egy szimpla kávézás arra is így reagált. Volt, hogy láttam h elaludt az első órajarol es keres nélkül intéztem neki igazolást;megsem köszönte..folyton megalázva érzem magam mindenféle próbálkozásom után es amikor végleg elfogy a türelmem es kitalalok neki es megmondom neki, hogy egy kapcsolat 2emberen múlik es lassan felfogom adni a próbálkozásokat leszarja..megis mi a jó büdös szöszt csinálhatnek? Én nagyon szeretem ot,de őt totál hidegen hagyja az egész.
2018. febr. 17. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Ne foglalkozz vele, majd észhez tér ő is. Addig is ne ronts és ne is javíts a viselkedéseden, majd ha készen áll, akkor ő fog közeledni feléd.
2018. febr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Aligha csak azért van, mert "elhanyagoltad". Nyilván nem igényelte kamaszként a vele való állandó foglalkozást. Te valami súlyosat követhettél el vele szemben, amit nem tud megbocsátani. Nem udvarolni kell neki és megvárni, míg elfogy a türelmed, majd utána "kitálalni" (el tudom képzelni annak a kitálalásnak a hangnemét és hangerejét), hanem kérni tőle agy alkalmas időpontot, amikor nyugodt körülmények között elmondhatnád neki, hogy mit érzel és bocsánatot kérhetnél. Akkor se fog rögtön a nyakadba borulni, de valami megindul benne.
2018. febr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Ne add fel,kérj bocsánatot tőle,és beszélgessetek. Ő hány éves pontosan,lehet ő most megy át azon a,min te is az ő korában.
2018. febr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet öcsédnek most van, a mindenki hagyjon békéb korszaka.

Lehet valami olyat tettél tudtodon kívül, amit nem tud megbocsátani.

Talán még nem hiszi el, hogy megváltoztál.

Ne fesztivál jegyekkel, igazolásokkal, kávéval akard megvenni a szeretetét, ő nem a csajod, akivel éppen fasírtban vagytok.

Sokszor apró, semmibe nem kerülő figyelmesség is elég lehet, főleg ha hosszú távon látja a viselkedésed pozitív változásait. Leginkább talán a szüleid irányába. Neheztelhet rád azért is, amit velük tettél, ők hiába bocsátanak meg, lehet benne mélyebb nyomot hagyott.

2018. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem, hogy miért nem érted.


Ugyanazon a korszakon megy most keresztül, mint amin te mentél át két éve.

"Elhanyagoltam a kapcsolataimat mert evidensnek éreztem őket"

Ezen mit nem értesz?

2018. febr. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Amit én 2eve éreztem az azért volt mert nem érzékeltem különösebb megbantast az öcsémben. Én nem tudtam, hogy baja van. Hogy ő evidensenek érezné a mi kapcsolatunkat? Hat nem hiszem..tekintve, hogy pontosan tudja, hogy nagy problémák vannak es mégsem próbál tenni semmit, ergo teljesen más az ő mint az én helyzetem volt anno.
2018. febr. 18. 13:00
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves második! Ne haragudj, hogy nem részleteztem a kávézási fogalmam; ha valakivel én kávézom azzal beszélgetek ergo megdumalom vele a felmerülő problémákat. A fesztiválozast közös élmények szerzésében vetettem fel. Szeretet megvásárlás? Ez tesoknal szerintem nem is létezik...
2018. febr. 18. 13:09
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocsi 2. Es 4. Kissé egybe vettem a kommenteteket mindegy. Az utolsó kommentem úgy mindkettotokere válasz. Köszönöm az eddigi válaszaitokat!
2018. febr. 18. 13:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is, ő most lehet kb. abban a kamasz korszakban, amikor maga dolgaival van elfoglalva és ez lefoglalja annyira hogy nem érzi, neked mi és hogy esik. Légy vele türelmes, ha szereted és talán később, talán másra majd igent mond és visszataláltok egymáshoz. (lehet h ő is szeret de evidensnek érzi hogy vagy)
2018. febr. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát legalább te próbálkozol. Ritka az ilyen, aki megbánja őszintén a tetteit.

Én sem tudok megbocsájtani a testvéremnek, néha próbálkozik, de amúgy leszarja. De ő nagyon aljas dolgokat csinált, édesanyánk bele is betegedett.

Szóval ilyen kaliberű dolgoknál van ez. Nem tudom nálatok mi volt.

Szerintem hagyjad, mert ahogy írta valaki, neki most lehet a leszarom korszaka, plusz idő kell ehhez.

2018. febr. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!