Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szeretnék tanácsot kérni,...

Szeretnék tanácsot kérni, hátha volt már valaki ilyen helyzetben, vagy ismer valakit akinél ugyan ez a probléma merült fel? Tudom, hogy nem mindennapi dolog, de már nemtudunk mit tenni. Többi lent

Figyelt kérdés
Van egy 20éves nővérem aki egyedül lakik apám házánál mióta befejezte a sulit,szóval 2 éve,és egyre rosszabb a helyzet,szinte soha nem voltak barátai,sajnos olyan osztályt sikerült általános iskolában és közép iskolában is kifognia akik nem épp a kultúráról és a jó modorról híresek,sokszor kiközösítették,anyám és én szerintem ez lehet az oka mindennek. A gond vele,hogy magában beszél,néha nagyon ilyesztő tud lenni,álom világban él,és sokszor halljuk,hogy beszélget valakivel pedig senki nincs vele,trehány is, apám újonnan épült házát már teljesen lelakta,gondoltuk egyszer anyuval,hogy mikor eljön hozzánk megpróbálunk vele beszélni,hogy menjen el dolgozni,hátha javul a helyzet,de úgy alakitja,ha van is munkája,hogy kirúgják ,hogy ne eklljen dolgoznia,sok veszekedés van ez miatt is, és eljött hozzánk aznap,próbáltunk vele beszélni normálisan,de nemlehet mert kiakad és már rögtön menne is el.Ekkor mondtam neki,hogy már nem normális ahogy viselkedik ez,hogy ilyen sokat van egyedül elveszi az eszét és már abszurd amit csinál.Azt mondtam neki,hogy költözzön haza,és elkértem tőle a ház kulcsait,ekkor elkezdett ordibálni és nekem esett,elkezdett ütni,mint egy őrült olyan volt,torka szakadtából ordított rám,hogy ő nem adja oda,stb. Anyánk beállt közénk ekkor anyámnak is neki rontott,elkezdte ütni,anyám csak állt tehetetlenül és megvolt döbbenve. Mondtuk neki utána,hogy ez igy nem mehet tovább ilyet egy normális ember nem csinál szóval menjen el egy pszichológushoz,de ők persze azt mondják semmi baja,csak kamasz.Hát ,ha ez egy pszichológus szerint semmiség akkor nála is elég nagy a baj,lenne még mit mesélni ,de szerintem nem lenne elég egy nap,hogy leirjam ,mik történtek..Kérlek,ha valaki tud hasonló helyzetet adjon tanácsot,köszönöm.

2018. márc. 22. 13:42
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
72%
#7: "...90% a rátelepedős család szülő áll a dolgok mögött." Biztos, hogy itt is? Hiszen ha a családja, szülei, nem foglalkoznanak vele, hol élne, mit enne?
2018. márc. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
42%
A kérdező stilusa miatt a nővér mellé állok. Szerintem mentális gond nála is van. Ha vele is beszel persze h nem kér belőle.
2018. márc. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
78%
#22: Lehet, de ezesetben egy önálló eletre keptelen emberről van szó, vagy legalábbis olyanról, aki megszokta, hogy semmit nem kell tennie, van aki eltartja. Persze, egyszerű megoldás, hogy "ignoráljuk" , kit érdekel mi lesz vele. Lehet, hogy előbb- utóbb nem is lesz mas megoldás, de ők még legalább próbálkoznak.
2018. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
15%
Arról h egy 20 éves életképtelen mert alá toltak mindent, arrol a szülő tehet,késő picsogni..
2018. márc. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
61%

#24

Te megállás nélkül provokálod a Kérdezőt, bírálod a válaszokat, de épkézláb válaszod még nem volt a kérdésre.

Mindössze annyit tudtál magadból kinyomni, hogy be akarják zárni, holott ilyet rajtad kívül csak a 2-es fantáziált, senki nem mondott ilyet!

Áldott türelme van a Kérdezőnek hozzád, én már kivágtalak volna a fórumomról a trollkodásod miatt!

2018. márc. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
72%
#24: A stílusa ellenére, sokkal inkabb a kérdező all a nővére mellett. Ha rahagynanak mindent, akkor nem allnának mellette. Az más kérdés, hogy a jelek szerint, előbb- utóbb ez lesz a törtenet vege. A nővér menthetetlennek tűnik.
2018. márc. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
50%
Bocsáss meg nem az én saram h szar a kapcsolat köztük..
2018. márc. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
93%
#26: Az egy dolog, hogy a szülők hibáztak. Ettől meg sok ember van, akinek szintén alá tettek mindent, mégis megáll a sajat labán. Itt viszont erre esely sincs, mert barmit is mondtak a pszichológusok, valami nincs rendben vele.
2018. márc. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
Szerintem családi itt a probléma. 20 éves meg nem kamasz. Pszihologus meg nem küld el senkit a 20 éves kamasz dumával,szoval kezdem kamunak hinni..
2018. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
56%
#31: Az vilagos, hogy csaladi probléma, ez a rovat ilyen kerdésekre van. Az persze minden kerdesnel "benne van", hogy kamu. Én ezzel nem szoktam foglalkozni. Ha esetleg az, ennyi öröme hadd legyen a kérdezőnek.
2018. márc. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!