Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szeretnék tanácsot kérni,...

Szeretnék tanácsot kérni, hátha volt már valaki ilyen helyzetben, vagy ismer valakit akinél ugyan ez a probléma merült fel? Tudom, hogy nem mindennapi dolog, de már nemtudunk mit tenni. Többi lent

Figyelt kérdés
Van egy 20éves nővérem aki egyedül lakik apám házánál mióta befejezte a sulit,szóval 2 éve,és egyre rosszabb a helyzet,szinte soha nem voltak barátai,sajnos olyan osztályt sikerült általános iskolában és közép iskolában is kifognia akik nem épp a kultúráról és a jó modorról híresek,sokszor kiközösítették,anyám és én szerintem ez lehet az oka mindennek. A gond vele,hogy magában beszél,néha nagyon ilyesztő tud lenni,álom világban él,és sokszor halljuk,hogy beszélget valakivel pedig senki nincs vele,trehány is, apám újonnan épült házát már teljesen lelakta,gondoltuk egyszer anyuval,hogy mikor eljön hozzánk megpróbálunk vele beszélni,hogy menjen el dolgozni,hátha javul a helyzet,de úgy alakitja,ha van is munkája,hogy kirúgják ,hogy ne eklljen dolgoznia,sok veszekedés van ez miatt is, és eljött hozzánk aznap,próbáltunk vele beszélni normálisan,de nemlehet mert kiakad és már rögtön menne is el.Ekkor mondtam neki,hogy már nem normális ahogy viselkedik ez,hogy ilyen sokat van egyedül elveszi az eszét és már abszurd amit csinál.Azt mondtam neki,hogy költözzön haza,és elkértem tőle a ház kulcsait,ekkor elkezdett ordibálni és nekem esett,elkezdett ütni,mint egy őrült olyan volt,torka szakadtából ordított rám,hogy ő nem adja oda,stb. Anyánk beállt közénk ekkor anyámnak is neki rontott,elkezdte ütni,anyám csak állt tehetetlenül és megvolt döbbenve. Mondtuk neki utána,hogy ez igy nem mehet tovább ilyet egy normális ember nem csinál szóval menjen el egy pszichológushoz,de ők persze azt mondják semmi baja,csak kamasz.Hát ,ha ez egy pszichológus szerint semmiség akkor nála is elég nagy a baj,lenne még mit mesélni ,de szerintem nem lenne elég egy nap,hogy leirjam ,mik történtek..Kérlek,ha valaki tud hasonló helyzetet adjon tanácsot,köszönöm.

2018. márc. 22. 13:42
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Családi probléma alatt azt értem h nem csak a nővér defektes valoszinu,pszichologus meg 20 éves felnőtt nőre nem mondja azt h kamasz.
2018. márc. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
58%
#33: Azt ennyiből nem tudom megítélni, hogy a nővéren kívül mas is defektes- e a törtenetben, de ő biztosan.
2018. márc. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
40%
Azt meg nem tudom, hogy egy pszichológus mondana- e ilyet, hogy kamasz. Végülis a kamaszkor 18 éves korig tart, nincs meg olyan sokkal túl rajta. És ha nem "talalt" semmit, azert el tudom kkepzelni, hogy ezzel próbalja nyugtatni a szülőket.
2018. márc. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
0%
17 még kamasz 18 tol fiatal felnőtt 20 éves sose lesz kamasz,de sok családban a 30 évest is kamaszként szeretnék kezelni és a párkapcsolatát is szabályozni h ,mikor hol aludhat,na abbol adodnak az ilyen szituk..
2018. márc. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
68%
"18- tól fiatal felnőtt". Igen, ezert írtam, hogy 18- ig kamasz. Azt meg nem írtam, hogy húszévesen kamasz, csak azt, hogy el tudom képzelni, hogy egy pszichológus ezzel "nyugtassa" a szülőket.
2018. márc. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:
Szerintem ez az oldal arra való,hogy kérdéseket tegyünk fel és akinek van ötlete az értelmes kérdéssel kapcsolódó válaszokat adjon. Az agond,hogy nagyon el lett térve a lényegtől,én azt kérdeztem,hogy tudtok e hasonló esetet,mivel az orvosok nem segítenek,nem kapcsolat elemzés kértem és,hogy kitalálják itt egyesek ,hogy kinek van mentális baja,az a baj,hogy itt sokan azzal jönnek ,hogy jaj szinte mindenkinek bajvan az agyával ,köztük nekem is ,közben lehet tanultabb vagyok itt sokaktól. Így énis a válasz adók 80%-ára mondhatnám ,hogy mentális problémája van ,mikor idejön okoskodni attól függetleb,hogy semmi értelemeset nemtud hozzáfűzni. Megnyugtatom itt azokat akik azt a troll kisgyereket védik aki már az eleje óta provokál ,hogy nincs mentális zavarom esetleg neki és annam aki őt védi annak ellenére,hogy elolvasta a kommenteket. És persze könnyű azzal jönni,hogy a szülő a hibás. Nem nem ők a hibásak mivel akkor énis olyan lennék mint ő,pedig anyám egy nagyon pedáns ,tiszta asszony nem szereti a rendetlenséget,reggel mindig az az első,hogy feltakarítunk,szóval attól még a nővérem trehány lett ,pedig mikor itthon élt mindig takarítania kellett. És nem nem lett minden a seggünk alá rakva,szerintem itt több az olyan kommentelő,látszik a stílusukból tisztelet a kivételnek. Eddig 1olyan ember volt aki megértette a kérdést és tudott rá normális választ adni. Újra leírom. A KÉRDÉS AZ,HOGY MIT TUDNÁNK TENNI,HOGY SEGÍTSÜNK NEKI,HOGY NE FORDULJON ÍGY MAGÁBA MERT EZ HOSSZÚ TÁVON SENKINEK NEM TENNE JÓT. Képzeljétej magatok a helyünkbe,ha a ti testvéretekkel lenne ez a helyzet vagy ne adj isten a ti gyereketekkel. Ja és hogy "kamu" a kérdés. Elég baj,ha valaki azért talál ilyet ki,hogy kiirja. Jobb lenne nekem is ,ha inkább nem kellene ilyet kérdeznem..
2018. márc. 22. 23:15
 37/41 anonim ***** válasza:
50%
A stilus hasonlit egy regebbi kérdéshez csak ott egy 31 éves nőről volt szó ugyan ezzel a köritessel,ott is a kistesó szerette volna szabályozni a felnőtt nővére életet. Amugy ha a pszichologus azt mondja h rendben van lehet nem neki kell elmenni orvoshoz. :O Mindenkinél okosabb vagy igen,ez tipikus a mentális problémásoknál. Kiváncsi lennék a nővér verzojára is. :O Hallgattasék meg a másik fél is,eddig csak a teverziód volt teritéken.
2018. márc. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
Na jolvan látom sok a nyomorék 30válaszból csak egy normális. Kár volt kiirni nemtudtam,hogy itt ilyen sok a hülye mint te
2018. márc. 23. 00:08
 39/41 A kérdező kommentje:
Nemértem honnan jön le úgy egyeseknek,hogy bántani akarom a tesóm,éppen,hogy segíteni szeretnék,de senki nemtud normális választ adni. A stílisról ne beszéljünk inkább mivel én próbáltam kultúráltan ,de egyesekkel nem lehet,köztük veled sem ,mivel leírtam a kommentet és te akkor is vissza jössz kötöszkzdni ,szerinted ez milyen magas inteligencia szintre vall? Hagyjuk már a sok ilyen okost mint te vagy. Legyél szíves és máshol próbálj feszültséget generálni ,ide báris neirj. Köszönöm
2018. márc. 23. 00:14
 40/41 anonim ***** válasza:
Kérdező, én a helyedben megpróbálnék elmenni egy jó pszichológushoz, aki tanácsot adhat, hogy miként lehetne kezelni a tesód problémáját. Hátha neki több vagy jobb ötletei lennének, mint nekünk, laikusoknak. Tesód fiatal még, talán ki lehetne zökkenteni. Szerintem nagy probléma, hogy egész iskoláskorában hagyták a szülők, hogy egy-egy rossz osztályban így megnyomorodjon lelkileg, de hátha lehet még tenni valamit! Minden jót kívánok!
2018. márc. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!