Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szeretnék tanácsot kérni,...

Szeretnék tanácsot kérni, hátha volt már valaki ilyen helyzetben, vagy ismer valakit akinél ugyan ez a probléma merült fel? Tudom, hogy nem mindennapi dolog, de már nemtudunk mit tenni. Többi lent

Figyelt kérdés
Van egy 20éves nővérem aki egyedül lakik apám házánál mióta befejezte a sulit,szóval 2 éve,és egyre rosszabb a helyzet,szinte soha nem voltak barátai,sajnos olyan osztályt sikerült általános iskolában és közép iskolában is kifognia akik nem épp a kultúráról és a jó modorról híresek,sokszor kiközösítették,anyám és én szerintem ez lehet az oka mindennek. A gond vele,hogy magában beszél,néha nagyon ilyesztő tud lenni,álom világban él,és sokszor halljuk,hogy beszélget valakivel pedig senki nincs vele,trehány is, apám újonnan épült házát már teljesen lelakta,gondoltuk egyszer anyuval,hogy mikor eljön hozzánk megpróbálunk vele beszélni,hogy menjen el dolgozni,hátha javul a helyzet,de úgy alakitja,ha van is munkája,hogy kirúgják ,hogy ne eklljen dolgoznia,sok veszekedés van ez miatt is, és eljött hozzánk aznap,próbáltunk vele beszélni normálisan,de nemlehet mert kiakad és már rögtön menne is el.Ekkor mondtam neki,hogy már nem normális ahogy viselkedik ez,hogy ilyen sokat van egyedül elveszi az eszét és már abszurd amit csinál.Azt mondtam neki,hogy költözzön haza,és elkértem tőle a ház kulcsait,ekkor elkezdett ordibálni és nekem esett,elkezdett ütni,mint egy őrült olyan volt,torka szakadtából ordított rám,hogy ő nem adja oda,stb. Anyánk beállt közénk ekkor anyámnak is neki rontott,elkezdte ütni,anyám csak állt tehetetlenül és megvolt döbbenve. Mondtuk neki utána,hogy ez igy nem mehet tovább ilyet egy normális ember nem csinál szóval menjen el egy pszichológushoz,de ők persze azt mondják semmi baja,csak kamasz.Hát ,ha ez egy pszichológus szerint semmiség akkor nála is elég nagy a baj,lenne még mit mesélni ,de szerintem nem lenne elég egy nap,hogy leirjam ,mik történtek..Kérlek,ha valaki tud hasonló helyzetet adjon tanácsot,köszönöm.

2018. márc. 22. 13:42
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Értelmes emberek kommentjeit várom,nem olyanokét mint te,akik azért járnak ide fel,hogy belekössenek másokba. Nem ismersz minket igy ne alkoss véleményt. Ennyi erővel énis írhatom,hogy degenerált önelégült kisgyerek vagy aki nemtud embertársaihoz normálisan és kulturáltan viszonyulni, szóval kérlek és menj tovább vagy állj a tükör elé és vessz össze magaddal :) szia
2018. márc. 22. 14:59
 12/41 A kérdező kommentje:
#10 nem probléma nekünk az,hogy eltartja apu,semmi gond vele, apámnak is az a gondja vele,hogy nem dolgozik és nem hajlandó maga után összetakarítani. Azt is mondta,hogy ha hajlandó lenne rendbe tartani a házat és magát akkor nem lenne semmi probléma,hogy nem dolgozik,egy bizonyos ideig,de azért nem lehet örökkön örökké a szülők nyakán élősködni,na mindegy nem ez a probléma, a munka csak hozzá tesz a probléma az,hogy agresszív és,hogy beszél magába és az,hogy multkor ment a városba biciklivel és annyira elvolt bambulva meg akkor is az álomvilágába volt,hogy majdnem elütötte egy kocsi. Honnan veszed,hogy a "lány anyjáról is ez a véleménye"? te ezt hol olvastad? ne képzelj hozzá dolgokat amik ott sincsennek. Nem akarjuk,hogy visszaköltözzön mert van itt két kisgyerek és nincs rájuk jó hatással,az csak egy hirtelen ötlet volt akkor,az miatt,hogy sokat van egyedül és azért kezdett el mégjobban magában beszélni. Aki kötekedni akar annak nem muszáj írnia,nem veszekedni akarok,nem azért írtam ki a posztot,köszönöm.
2018. márc. 22. 15:06
 13/41 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, itt ne várj segítséget, mert az itteni emberek 80%-a valamilyen mentális betegségtől szenved, többek közt én is.

Csak háziorvostól kaphattok tanácsot, azzal kellene átbeszélni a teendőket! Ne várjátok meg, míg valami tragédia történik!

2018. márc. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
78%

Oké. Húgomnak azóta van renden az élete (korábban is jó anyagi körülmények közt él férjével, gyerekével, vezető beosztása van), amióta egy kineziológus megértette vele, hogy ne húzza fel magát állandóan mások saját szemszöge szerinti tökéletlensége miatt (kritizáltak körébe összes családtag, barátnő, párjaik, gyerekeik beletartoztak, vagy minden rendezvény, stb. is), hanem csak foglalkozzon a saját dolgaival.


Ezt ilyen hókuszpokuszós mély tudatállapottal hozták ki belőle. (Szerintem kamuk ezek, de rá hatott.) Már évek óta tartja magát ehhez. Kis apró példa: régen idegesítette, hogy 65 éves anyám konyhájában már nem úgy csillog-villog minden, mint 10 éve.

2018. márc. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
a normális válaszolóknak pedig köszönöm,sajnos vannak ilyen agyban rokkantak mint ez a #14es ,sajnos az internetre minden retardált felszabadul ,ez a probléma...
2018. márc. 22. 15:46
 16/41 anonim ***** válasza:
40%
Aki nem ért egyet veled az nem normális értem,meg a stilus maga az ember,ha vele is igy kommunkilálsz érthető h nem kér belőled,sajnálom a testvéredet,remélem el tud menekülni előled.. :(
2018. márc. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
34%
Sajnállak,de legalább kibujt a szög a zsákbol h növéred miért inkább egydül él Apud házában,és nem veletek.
2018. márc. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
istenem,te azért tényleg agybeteg vagy,na figyelj ide és mutasd meg,hogy van egy csöpp eszed és ne írkállj ide,veled nem leeht szépen beszélni,menj és foglalkozz magaddal,mert unalmas vagy,normális emberek kommentjeit várom,szóval legyél szíves és unj rá. Értem mi a probléma,te feljársz,hogy beszólogass mindenkinek,mert valami bajod van, mármint mentális zavarra gondolok,és gondolom az emberek nem szoktak neekd válaszolni,mert azt gondlják,hogy jolvan ez hülye nem állok le vele vitatkozni,de én nem vagyok olyan,de mostmár szerintem én is úgy fogok tenni,ugye okos enged szamár szenved,szóval tecsak irkállj én már neked nem fogok válaszolni,a szüleid biztos ide küldenek fel,hogy ne az ő életük nyomorítsd,pedig jobban tennék,ha kezdenének veled valamit,mert valaki egyszer nagyon megfog téged verni és majd sírna a retardált szüleid,hogy ilyen genetikával mint az övéik miért kellett világra hozniuk egy kretént és miért nem zártak inkább el a világ elő. Jó nyomorgást te kis nyomoronc :'D szevasz
2018. márc. 22. 16:36
 19/41 anonim ***** válasza:
85%
#9: "Nem mindenki tarsas, nem kene ráerőszakolni másra a saját értékrendünket..." Ez eddig oké, de egy 20 éves emberről van szó, aki nem tanul, nem dolgozik, az apja tartja el, stb. Persze, egyszerű megoldás lenne, hogy "hagyjuk békén", de mi lesz vele, ha már nem lesz, aki eltartsa? Vagy ezzel sem kell foglalkozni? Gondja- baja, kezeljék "idegenként"?
2018. márc. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
0%
Sok család van ahol ignorálják egymást szülő,gyerek testvérek stb de jobb mint folyton cirkuszolni..
2018. márc. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!