Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Tudnátok választani a párotok és a családotok között ha úgy alakulna, és ha igen hogy döntenétek?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve vagyunk egyutt a barátommal..a kapcsolat elején minden jó volt csak összeveszett a barátom a családommal...azóta a családom nem fogadja el őt mert úgy gondolják nem hozzámvaló és csak birtokolni akar, ezért nem is jönnek ki jól most sem olyan szinten hogy csak én járok a barátomhoz és ő nem jön hozzánk. A barátom egyátalán nem akar békülni... Ti mit tennétek a helyemben ilyen helyzetben? Ti is a barátotok mellett állnátok ki vagy a családotokat választanátok?

2018. márc. 27. 20:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
33%
Attól is függ, milyen a családod. Én is voltam pont ilyen helyzetben. Az akkori párom és apám összeveszett, mert apámnak nem tetszett a srác. Mondjuk az is számít, hány éves vagy. Én 18 voltam, még érettségi előtt, apám közölte, hogy vagy örökre elfelejtem őt, vagy arra van az ajtó... (Szó sem volt róla, hogy nem akarok leérettségizni, vagy hogy rossz jegyeim vannak). Nem nagyon volt más lehetőségem, csak a szakítás, mert ugye elköltözni nem tudtam otthonról. Első szerelem volt, gondolhatod, hogy fájt, hogy vége... De a család mellett döntöttem, mert nem volt más lehetőség. Gondolom egy csomó olyan választ fogsz majd kapni (mert sok kérdésre ezt szokták tanácsolni) ha szereted, lépj le vele...de ha így is teszel, nagyon meg kell gondolnod, készülj fel az anyagi gondokra is, legyen munkád, pénzed és legyél nagyon biztos a dolgodban hogy ez a pasi megér-e ennyit, mert nehogy az legyen hogy hamar szétmentek, te meg majd sírva könyörögsz a telefonba apudnak, hogy jöjjön érted, mert baj van....Sajnos tapasztalatból írom ezt... Kétszer költöztem pasihoz életemben, mindkettőnek szakítás lett a vége (idővel), de visszafogadtak. Nagyon megbántam azóta a rossz döntéseimet.... 10 év távlatából azt mondom, hülyeség volt így bízni bennük, bárcsak vissza lehetne csinálni a múltat, de nem lehet, úgyhogy nagyon gondold meg, mit lépsz....
2018. márc. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
60%
A te szitudban a családot választanám, mert azt lehet kiérezni a soraidból, hogy a fiúval vmi nem stimmel. (De amúgy ettől elvonatkoztatva mindenkivel szemben a férjemet választanám, mivel ő a családom.)
2018. márc. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
57%

Én a helyedben a családom választanám. Valószínűleg, hogy nagyobb az élettapasztalatuk és féltenek, jogosan. A család amúgy is azért van, hogy összetartson és ha gáz van, akkor felnyissák a másik szemét és megvédjék. Ha te ezt nem tudod értékelni, akkor nem is érdemled.


Az, hogy mennyire igaz a "birtokolni akar", te tudod, de ha ténylegesen létezik, akkor menekülj, mert csak pokol lesz az életed, mivel te nem tárgy vagy, amit birtokolni lehet, viszont ha hagyod, akkor fog, és egész életed egy merő ellenőrzésből fog állni, és még a barátnőddel sem találkozhatsz, mert biztos, hogy megcsalod. Egy önálló lélegzetvételed sem lehet majd, mert "máshogy vetted a levegőt, biztos másra gondolsz. stb.". Hát kell neked ez?


Itt sokan írják, hogy mindenki a férjét választaná. Ez szép és jó, csakhogy ez a srác nem a férje, még nem is éltek együtt, hogy rendesen kiderüljenek olyan dolgok, amik csak együttélésnél derülnek ki, pl. hogy ki mit tud tolerálni és mennyire tud alkalmazkodni.


Nagyon ritka az, amikor az első szerelem összejön és boldogan élnek, amíg meg nem halnak. Honnan tudod, hogy ez a pasi nem ver át? Tudod te, hogy hányan járták már meg úgy, hogy évekig jártak, sőt akár együtt is éltek, mégis szakítás lett a vége, mivel kiderült, hogy rosszul választottak? Te meg egyből mérget veszel egy 1 éves kapcsolatra.


Amúgy nem ártana leírni, hogy konkrétan min vesztek össze, voltak-e egyéb, kisebb nézeteltérések, ki mit mondott a másiknak, hogy ennyire nagy harag lett.


Gondolom a szülők rákérdeztek a srácnál és szembesítették a hibáival és ez neki nem tetszett. De jó lenne részletesebben tudni a sztorit.

2018. márc. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
69%

Én a páromat választottam... a családom épp elégszer bizonyította, hogy felőlük meg is halhatnék - kivétel 2-3 ember köztük -, úgyhogy nem volt kérdés. :)


Beszélek velük, nem fordítottam hátat (velük ellentétben), ám szőrmentén, általános témákró, és NULLA magánéleti dolgokról.


29n

2018. márc. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy ki/mi volt a konfliktus kiváltója, igazuk van- e a szüleidben abban, hogy csak birtokolni akar, stb. Kevés az info ahhoz, hogy erre egyértelmű valaszt lehessen adni.
2018. márc. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
68%

Tudni kene min vesztek ossze,hany evesek vagytok.

De termeszetesen a csaladom valasztanam,foleg ha csak 1 eve vagyok együtt valakivel...

2018. márc. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem már az sok lenne, hogy a párom nem akar békülni. Én csak emiatt elhagynám
2018. márc. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!