Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti ezt egyenlő támogatásnak...

Ti ezt egyenlő támogatásnak ítélitek meg vagy kivételezésnek a két gyerek közt?

Figyelt kérdés

Leirom a szitut es kivancis vagyok ki mire voksol.


A baratommal elunk egyutt (Franciaország) egy “diak lakasban” szerencsenkre ez nagyobb mint a tobbi es boven elferunk ketten. Havi 520€ tehat fejenkent 260€ a lakber. Csak azert koltozott el otthonrol, hogy egyutt lakhassunk. Egyebkent egy evig vonattal jart be minden nap az egyetemre. Fontos hozzatenni, hogy kevesebb ido alatt beert mint en 5 evig a gimibe Pesten... igaz a vonatok sokszor kesnek de ha az ember nem lusta dog akkor egy vonattal elobbre keszul (+20perc) es nincs problema. A szulei kulonben nem tamogattak az otletet, amennyi tamogatast kapott a 4 ev alatt az a csaladipotlek raeso fele.

Tehat kihangsulyozom, hogy semmi szuksege nem lenne arra, hogy az egyetem kornyeken lakjon mert be is tud jarni.


Na most, az occse is egyetemista, es kitalalta, hogy o is bekoltozik a varosba. A problema itt, hogy amit kinezett maganak hely kozel annyiba kerul mint a mi helyunk. Es szerintem ami kivetelezes a ket gyerek kozt, az az, hogy neki is csak a 260€at kell kifizetnie a maradekot kipotoljak a szulei + o is megkapja a csaladit e felett.


Az en baratomnak eszebe nem jutna elkoltozni ha en nem lennek neki. Mivel nem akkora lista dog, hogy bejarjon naponta. Az occse viszont ezt kihasznalva lenyul x osszeget a szuleitol valami olyanra amire nem is lenne szuksege.


Erdekes azt, hogy osszekoltoztek a baratommal nem tamogattak (marmint nem anyagilag hanem mint otlet), de az, hogy az occse csak ugy viccbol elkoltozton meg ki is potoljak..



2018. júl. 1. 20:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem a problémádat! Mi közöd hozzá, hogy a szülők a saját pénzükből mennyit adnak a saját gyerekeiknek? Ahhoz sincs közöd, hogy az öccse miért költözik! Írigyled a kissebbiktől?
2018. júl. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem irigylem, hanem faj, hogy csak azert mert egy lusta dog az en baratom nem kapja meg azt az extrat amit o..


Az en szuleim egy forinttal nem adnanak tobbet nekem vagy a noveremnek. Maximum akkor ha az egyikonk valamit le is tett erte..

2018. júl. 1. 20:58
 3/21 anonim ***** válasza:
66%
Milyen extrát?
2018. júl. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Konkretan a lakbere felet kifizetik neki. Pedig semmi sem jogositja fel arra, hogy elkoltozzon otthonrol. Azert talalta ki mert a batyja is elkoltozott. Csak o monjduk kepes eletben maradni a szulei nelkul is. A csaladi pedig kb jatszo penz, nem oszt nem szoroz ha azt nem kapja meg.
2018. júl. 1. 21:01
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Hát figyelj, egyik volt osztálytársamnak 60 ezer forint a lakbére és azt mind a szülei állják, plusz költőpénz, mert úgy jár be egyetemre, hogy nem tud állandó munkát vállalni. Valamilyen szinten meg tudom érteni a problémádat, de ha ez a barátodat nem érdekli/nem ad hangot ennek, akkor te se foglalkozz vele, ugyanis az ő családjáról és pénzükről van szó. Az öccse így megtanulhat önállóbb lenni, gondolom már akkor elég idős ahhoz, hogy ne kelljen otthon laknia, ha nem muszáj. Ha anyucinak meg apucinak telik rá, hogy kisegítsék, tegyék csak. Az egyetlen, aki ez ellen felszólalhat, az a barátod.
2018. júl. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%
Na jó, nincs több kérdésem. Nagyon irigy vagy! Sajnálod a barátod öccsetől, hogy támogatják a szülei a lakhatását.
2018. júl. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

Majd ha lesz barátnője aki vele él az kifizeti a 260-at.


Ti ketten vagytok egy háztartásra, kettőtök ötlete volt az összeköltözés. Sőt ha annyira nem akarták, hogy költözzön lehet egyenest veled van bajuk.


Én nem látok kivételezést. Oké neked is kényelmes lett volna ha a pasid szülei állják a lakhatásod...

2018. júl. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
11%

Féregség. Főjeg, hogy ő normálisabb ember.

Elég nyomik.

2018. júl. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

"Nem irigylem, hanem faj" Az a fájdalom, amit érzel, az az irigység, akár beismered, akár nem.

A tesó megkap valamit, aminek te is örülnél. Ennyi.

Amúgy jogos, amit feljebb írtak. Ti fejenként fizettek 260-at, saját akaratotokból költöztetek össze, pedig, ahogy írtad is, nem lett volna muszáj. A ti döntésetek volt.

Hogy a tesót támogatják a szülei anyagilag, ahhoz neked, ne haragudj, de semmi közöd. Konkrétan azt szeretnéd most, ha a szülők a párodnak is kifizetnének havi 260-at a TI lakhatásotokra?

Ismerd már be, irigy vagy. Próbálj meg túllépni ezen, fogadd el, hogy néha bizony másoknak jut valami, ami neked nem.

Még esetleg a párod beszélgethetne erről a szüleivel, de NEKED az ég világon semmi beleszólásod nincs ebbe, mert nem a te családod és nem a te pénzed.

2018. júl. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

En sose szolnek emiatt a szuleinek.


De akkor lehet nektek nem vilagos, hogy az occsenek semmi szuksege arra hogy a varosban lakjon. Nekunk igen. Mi nem kerunk es nem is varunk el semmilyen segitseget mig o igen. Pedig semmi sem okolja azt hogy itt lakjon.


A baratomat meg igaz is zavarja de emiatt nem fog csaladi vitat szitani. De engem kifejezetten uavar, hogy neki is szarul esik meg sem szol semmit, nekem meg nincs jogom ebbe belepofazbi.

2018. júl. 1. 21:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!