Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti ezt egyenlő támogatásnak...

Ti ezt egyenlő támogatásnak ítélitek meg vagy kivételezésnek a két gyerek közt?

Figyelt kérdés

Leirom a szitut es kivancis vagyok ki mire voksol.


A baratommal elunk egyutt (Franciaország) egy “diak lakasban” szerencsenkre ez nagyobb mint a tobbi es boven elferunk ketten. Havi 520€ tehat fejenkent 260€ a lakber. Csak azert koltozott el otthonrol, hogy egyutt lakhassunk. Egyebkent egy evig vonattal jart be minden nap az egyetemre. Fontos hozzatenni, hogy kevesebb ido alatt beert mint en 5 evig a gimibe Pesten... igaz a vonatok sokszor kesnek de ha az ember nem lusta dog akkor egy vonattal elobbre keszul (+20perc) es nincs problema. A szulei kulonben nem tamogattak az otletet, amennyi tamogatast kapott a 4 ev alatt az a csaladipotlek raeso fele.

Tehat kihangsulyozom, hogy semmi szuksege nem lenne arra, hogy az egyetem kornyeken lakjon mert be is tud jarni.


Na most, az occse is egyetemista, es kitalalta, hogy o is bekoltozik a varosba. A problema itt, hogy amit kinezett maganak hely kozel annyiba kerul mint a mi helyunk. Es szerintem ami kivetelezes a ket gyerek kozt, az az, hogy neki is csak a 260€at kell kifizetnie a maradekot kipotoljak a szulei + o is megkapja a csaladit e felett.


Az en baratomnak eszebe nem jutna elkoltozni ha en nem lennek neki. Mivel nem akkora lista dog, hogy bejarjon naponta. Az occse viszont ezt kihasznalva lenyul x osszeget a szuleitol valami olyanra amire nem is lenne szuksege.


Erdekes azt, hogy osszekoltoztek a baratommal nem tamogattak (marmint nem anyagilag hanem mint otlet), de az, hogy az occse csak ugy viccbol elkoltozton meg ki is potoljak..



2018. júl. 1. 20:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%
Ket testverem van, sosem szamolgattuk, hogy kit mennyire tamogattak a szüleink. Akinek jobban szuksege volt ra, azt jobban, ebből sosem volt vita. A baratod tesoja egyedül fog elni, nincs kivel osztozni a kiadasokban, ezert erthető, hogy neki több jut.
2018. júl. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%
Szükség... sosem azért laktam épp ott ahol, mert szükségem volt rá, hanem, mert ott akartam. A párod be tudott járni, ezek szerint neki sem volt "szüksége" arra, hogy költözzön,csak ezt akarta.
2018. júl. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Pontosan. Nincs ra szuksege. De nem is varja el a szuleitol, hogy fizessenek neki barmit.
2018. júl. 1. 22:17
 14/21 anonim ***** válasza:
77%
Már vagy 3x leìrtad,hogy nektek nem is kell a segìtség. De azért mâs se kapjon,ugye?! Nehogy már másnak jó legyen...gusztustalan,irigy ember vagy,baromira megértem a szülöket,hogy nem örültek,hogy veled èl a fiuk. A saját pénzedet osztogassad be,ne a másét,amihez semmi közöd! Gyökér.
2018. júl. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, mennyi idős a barátod és az öccse, viszont simán lehet az a dolog hátterében, hogy az öcs lassan annyi idős mint a bátyja, amikor elköltözött, és emiatt szeretne ő is kirepülni a családi fészekből. Egyébként ha lehetősége is van rá, hogy legyen egy jó kis lakása és nem kell a távolsági buszhoz igazodnia mert mondjuk vagy sétál vagy felszáll az 5 percenként járó helyi járatos buszra, hogy bemenjen a suliba, az miért baj? Attól, hogy nem bejárós, még nem lusta. Én is bejárós voltam gimiben és utáltam a reggeli buszokat. Rettentő korán kellett kelni (a városi osztálytársaim még aludtak, amikor én már buszra vártam), aztán volt hogy kimaradt (és csak 30-40 perc múlva jött a következő, ez persze sokszor télen fordult elő, haza meg nem mehettem, mert szinte fordulhattam is volna vissza, ráadásul még igazolásért is rohanni kellett), a rengeteg suliba, munkába és piacra igyekező ember miatt nyomor az összes járaton. A hazafele tartó buszokról nem is beszélek. Inkább választottam volna a majdnem 7 órási kelést, hogy egy 15 perces buszozás után már ott is legyek a suliban.

Ha meg tényleg annyira világ lustája, akkor az hamar kiderül, és úgyis haza fog menni.

2018. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
89%

Miért lenne lusta az öccse? Azt írod ugyan annyit fizet a lakhatásért mit a csávód, hisz a szülők, csak a felét fizetik. Gondolom nem a s_eggéből rántja elő.

És teljesen normális, hogy egy egyetemista korú gyerek, külön akar költözni a szülőktől, közel akar lenni a barátokhoz, a városhoz, a lehetőségekhez. A bejárás egyébként is totál időpocsékolás, ha van más lehetőség. Nekem szerencsére csak két évig kellett bejárósnak lennem, de rettenetes volt. Tudom, hogy van aki jól bírja, de engem pl nagyon megviselt.

2018. júl. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
90%

14-esnek igaza van. Rohadtul semmi közöd hozza. És ha az a gyerek is ki akarja próbálni a külön élést? És ha titeket utánoz? Akkor mi van? És ha majd lesz párja - vagy így lesz neki?

Tök jó fejek a szülők, rólad viszont nem ez a véleményem.

2018. júl. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%
Abból látszik, hogy irigy liba vagy, hogy másban nem is gondolkodsz csak a pénzben. Az fel sem merül az apró agyadban, hogy esetleg a szülők akartak végre 20+ év gyereknevelés után kicsit újra maguk lenni kettesben? Hogy örülnek, hogy a gyerekek kirepülnek, önállósodnak és nem terveznek még 30 évesen is otthon lakni, hogy anyuci főzzön mosson rájuk?
2018. júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
68%

Na várj, nem lehet, hogy az öcsit azért támogatják jobban, mert ő egyedül van, ti meg megoldjátok ketten? Attól, hogy neki nem muszáj elköltözni, még elköltözhet, hadd önállósodjon. Én ebben nem látok kivételezést, azt segítik jobban, akinek jobban kell. De javíts ki, ha tévedek, nem írtál le mindent, amit ehhez tudni kellene.


Írok kivételezést, mert az én családomban volt:

- anyai nagyszüleimnek 3 gyerekük lett, anyámat állandóan visszafogták, ott akarták tartani a faluban, azóta orrol rá nagyanyám és fúrja egész életében, amióta anyám főiskolára ment, hogy pedagógus legyen, a diplomaosztójára sem mentek el, ösztöndíjból fizetett mindent, a két testvérét támogatták mindenben, továbbtanulásban, ők orvosok lettek, mai napig ők a kisistenek a nagyanyám szemében

- sajnos tovább gördült ez a probléma, a szüleim is vitték tovább, de másképp, a tanulásban támogattak mindkettőnket a tesómmal, én lánynak születtem, tesóm fiúnak, amit neki szabad volt ezen kívül, azt nekem nem, nekem csak tanulni volt szabad meg házimunkát végezni, engem visszafogtak, sportban, táborokban, öcsémnek meg minden extrát fizettek, spanyol utat, drága fényképezőgépet, én ha utazni akartam akár csak 1-2 napra, magamnak kellett megkeresni rá a pénzt, és még így is le akartak beszélni, állandóan a sarkamban voltak, emiatt egy haveri kör el is maradt mellőlem, és volt, aki ezért hagyott el, tesóm magánéletébe nem szóltak így bele, nem ellenőrizgették annyit

2018. júl. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
58%
A pasidnak sem volt muszáj, hogy elköltözzön, csak neki kell az esti házi muff és nyugodtan akar szexelni. De ez minden, csak nem indok. Hagyjuk már. Te tényleg irigy vagy.
2018. júl. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!