Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elmennétek a testvéretek...

Elmennétek a testvéretek gyerekének a keresztelőjére ha csak a pénz számít nekik?

Figyelt kérdés

Sosem voltunk jó testvérek, ő mindig utált engem ahol lehetett piszkált, lejáratott.

Született egy fia akit a család szinte "csoda gyereknek" tart mert mekkora milyen szép stb.. Az én fiamban csak a rosszat látják, főleg hogy rossz evő, igaz ő már 2 éves. Nekünk nem volt keresztelő, de ők mikor megszületett a fiam eljöttek megnézni és 50ezres brendon utalványt hoztak meg majdnem ennyi érő lego duplot. Nem akartuk elfogadni de végül itt maradt.

Most az ő fiuknak lesz a keresztelője, anyánktól tudom majdnem 100 embert hívtak meg. Étteremben lesz utána ebéddel. Nincs gyomrom elmenni főleg hogy a gyerekeket csak az ebédre várják. A templomba nem. Azzal az indokkal hogy a hangoskodás zavarná a videót.

Férjem rám hagyja a döntést, meg hogy mennyit adjunk. De ezt undorítónak tartom. Keresztszülőnek sem minket kértek fel hanem a nővérem férjének a legjobb barátját.

A meghívőt sem hozták el, postán jött.


2018. júl. 5. 00:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
El. A gyerek nem tehet a problémátokról.
2018. júl. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%
igazuk van, az én eskvőmön sem volt gyerek, mert bizony nem jártam még olyanon, ahol 2-3 ne ordított volna :D
2018. júl. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
64%

a helyedben NEM mennék el - mert süt a soraidból a gyűlölet. Nem kell ilyen oda.

Ne kezdjétek a fuúúj gyerek, visít, nem kell sehogy - undorító témát el, mert halálunalmas.


Egy keresztelőn a SOK GYERMEK A JÓ - mert esély van a degenerálódott felnőtteknek megérteni:

- "Ha nem lesztek olyanok, mint a gyermekek, nem mentek be az Isten országába” (Mt 18,3)

2018. júl. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"mindig utált engem ahol lehetett piszkált, lejáratott" - emiatt nem mennék el.


"mikor megszületett a fiam eljöttek megnézni és 50ezres brendon utalványt hoztak meg majdnem ennyi érő lego duplot" - emiatt én is adnék nekik 100 ezer forintot


A többi csak rinya meg kifogás keresés, hogy ne kelljen nyitni a pénztárcádat. Azon akadsz ki, hogy egy olyan ember, aki állításod szerint egész életedben alád tett, nem hívott keresztanyának? Itt inkább te tűnsz végtelenül rosszindulatúnak és fösvénynek, nem a testvéred. De tudod ha jó szívvel nem tudsz adni, inkább ne is adj nekik semmit.

2018. júl. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
42%
Itt egyetlen embernek számít csak a pénz: neked...
2018. júl. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem is mennjetek el. Illemből adjatok vissza, amit kaptatok, bár én sosem értettem, hogy keresztelőre vagy névadóra, egyszerű babalátogatásra minek kell ekkora értékű ajándékot vinni. Keresztelőre pont olyan ajándék kellene, ami emlékezteti később rá a gyereket, hogy keresztény, de mivel itt divatról van szó, nem hitről, megértem a kérdezőt. Ő nem kérte, hogy jöjjön el, nem kérte az utalvanyt se, se a legót. Eljött, hozott x dolgot, amit illik elfogadni. Most kérdező rajtad a sor, hogy ha masért nem is, illemből cselekedj. A gyerek miatt meg ne aggódj. Béna kifogas, hogy belezavarnak a videóba, a sajat gyerekük fogja a szertartást végigüvölteni és " elrontani" a videót. Nem nagyon láttam még keresztelőt, ahol pici baba nem ordított volna, beleértve a fiamét is, pedig őt 4 hetes kora óta visszük misére is.
2018. júl. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem akarsz menni mert szar a kapcsolat ez a lényeg a továbbiak csak megfestett kifogások..
2018. júl. 9. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!