Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesók, mint keresztszülők?

Tesók, mint keresztszülők?

Figyelt kérdés

Van egy bátyám és egy húgom, aki féltestvér (a szememben teljes). A bátyám már házas, de a feleségével nem igazán jövünk ki jól. A család is tudja, hogy rossz a viszonyunk. Van egy lányunk, akit szeretnénk megkeresztelni és már évekkel ezelőtt kitaláltuk, hogy az én testvéreim lehetnének a keresztszülei. Viszont a bátyám köti az ebet a karóhoz, hogy ő csak a feleségével hajlandó vállalni. Háromszor is megpróbáltam meggyőzni, hogy legyen a húgommal közösen keresztszülő, de csak azért sem. Húgommal nagyon egy hullámhosszon vagyunk és bár ritkán találkozunk, mindig öröm vele találkozni.


Úgy terveztük, hogy az első gyerekünknél az én családomból választunk keresztszülőket, a másodiknál pedig a feleségem családjából.


Örömmel lennék a bátyám gyerekének a keresztszülője, de ha most nem kérjük fel, akkor biztosra veszem, hogy kiesek a pixisből és mást választ, pl. a felesége öcssét és a húgomat.


Ha marad csak a húgom, akkor mit mondunk később a gyereknek, hogy miért nincs keresztapja?


A bátyám felesége hívő, de nem a jobbik fajtából. Ellenben a húgom nem jár rendszeresen templomba, de mégis keresztényibb életet él.


A keresztszülőségnek nem kellene ekkora nagy problémának lennie, a többiek mégis gondot csinálnak belőle.


Mit tennétek a helyünkben?


(Nem a rossz viszony ellenére gondoltunk a bátyám és húgom párosra.)


28/F


2018. júl. 21. 20:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Akkor, ha jól értem, másnak is baja van vele, pontosabban velük, mert nemcsak a hölggyel, hanem a bátyáddal is.

Ez esetben azt mondom: ki milyen rózsát szakít, olyat szagol. Bátyád egy bajkeverő (meg mást is keverő) nőt választott. Ennek logikus következménye, hogy veletek megromlott a viszonya. Ebből pedig az következik, hogy pl. nem ők lesznek keresztszülőnek felkérve.


Egyedül abban van igazuk, hogy ha a bátyád a keresztapa, akkor az ő feleségének illene a keresztanyának is lennie.

Ha húgodat felkéred keresztanyának, akkor most nincsen keresztapa, de ha lesz párja, akkor őt lehet annak tekinteni. Egyébként a keresztelő után nincs jelentősége ennek.

Én nem törődnék azzal, hogy a bátyám majd nem kér föl keresztszülőnek. Ilyen emberek esetén nem is szívesen vállalnám. Biztos ott is rendezne valami cirkuszt a nagyságos asszony. Inkább legyek ott egyszerű vendég, mint valami különleges helyzetű ember.

Amúgy is a koszorúslány-felkérés mutatja, hogy nem lehet bízni benne, nem kattanik-e be a nagy nap előtt, és nem csinál-e botrányt, amivel a ti gyereketek keresztelőjét elronthatja.


Két apró megjegyzés a bátyád esküvőjével kapcsolatban:

1. "Ezt a sógornőm úgy "hálálta" meg, hogy amikor ránk esett a tekintete, akkor úgy nézet, mint a sakálra..." - Én ezt észre sem vettem volna. :DDDDD

2. "...unokatesómékat "valaki" leállította..." - Miféle hatalma van ennek a nőnek, hogy a férje unokatestvérét meg tudja győzni arról, hogy mondja vissza, amit valaki másnak megígért? És miféle ember az unokatestvéred, hogy ezt megtette? Én mondjuk simán elhajtottam volna a nőt és természetesen a megbeszéltek szerint fuvaroztam volna a családodat.

2018. júl. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

A rend kedvéért, azért leírom. Biztos vagyok benne, hogy ez az egész rajtam is múlott sajnos. Egyébként azaz érdekes, hogy ilyenek nem történtek eddig a szűk családomban.


Még egy sztori. Amikor a ruhapróbája volt, akkor elhívta az anyját, az én édesanyámat és a mostohaanyamát. (Tudni kell, hogy mostohaanyám egyáltalán nem szívleli édesanyámat.) A próbavége az lett, hogy mostohaanyám nem jött el, édesanyámra kiakadt, hogy "miért nem tud több szabadnapot kivenni, hogy próbálhassanak még 40 ruhát". Végül az anyjával ment el ismét. Igen ám, de az anyja miatt költözött el otthonról eredetileg, mert kibírhatatlan volt és az a nő amúgy sem 100-as. Amennyire rálátok sógornőm családjára nem csodálom, hogy így viselkedik, mert egy értelmes ember sincs ott. Persze a helyzetemen nem segít.


Szerintem nincs igazad abban, hogy párokat kellene felkérni. Ma már nem olyan időket élünk, hogy egy házasság valóban a koporsóig szól. A legtöbb házasság válással végződik, ellenben a testvérikapcsolat az akkoris megmarad, ha eltávolodnak a felek. Mindentől függetlenül őszintén örülnék, ha ők ketten lennének. De ez már sajna nem így lesz. Háromszor is megpróbáltam meggyőzni :(.


A "valaki" alatt csak gyanúm van, hogy ő áll valamilyen módon a háttérben, de bizonyítékom nincs. Vagyis csak egy. Eddig soha hasonló nem fordult elő nálunk.

2018. júl. 22. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!