Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért csinálja ezt a nővérem?

Miért csinálja ezt a nővérem?

Figyelt kérdés

A nővéremnek van egy 12 éves lánya, aki nagyon durván el van hízva. Kb. 150 cm és ehhez vagy 70 kg. Amúgy olyan 4-5 éves lehetett, amikor elkezdett hízni, és hiába mondták a szüleim is a nővéremnek, hogy nem normális, hogy konkrétan szétfolyik a gyerek, mindig megsértődött és érzelmileg zsarolni kezdte őket, hogy milyen nagyszülők azok, akik arra tanítják az unokájukat, hogy ne fogadja el magát..Meg folyton azt mondja a gyerekének, hogy milyen jó s3gge van és a fiúk azt szeretik, ha egy lányok van mit fogni. (Jah, csak az a baj, hogy ő nem az a kategória, akin van mit fogni, hanem ha beleülne valakinek az ölébe, szilánkosra törnének a combcsontjai..)

A nővérem is amúgy tipikusan olyan ember, aki lusta, mint a dög, folyton zabál és ha valaki megjegyzést mer tenni a súlyára, visszatámad, hogy hát neki legalább van melle, meg ő jól érzi magát így a bőrében, meg amúgy is ilyen meg olyan betegségei vannak, amik miatt nem tud sportolni (Közbe a nagy lóf4szt van bármiféle baja..MÉG)

Mondjuk mivel felnőtt ember, nem hiszem, hogy bárkinek beleszólása van abba, mit csinál magával, de legalább a gyerekének ne azt tanítaná, hogy ez a normális..

És úgy 1 éve beiratta a lányát hiphopra, de csak heti 1 edzés van, ami szerintem nem sokat ér így magában, ráadásul hiába jár még hetente egyszer is sportolni, nem fogyott egy dekát sem, sőt, az utóbbi évben még jobban meghízott, mert a nővérem kilószámra veszi neki a csokikat, chipseket, stb. Meg iskolaidőben reggelente nem csinál neki kaját és szinte minden reggel a pékségben vesz magának péksütiket a lánya..A vizet konkrétan nem bírja meginni, mert azt mondja, nem szereti, még az ásványvizet sem, helyette naponta megiszik vagy másfél liter kólát meg rostos levet.

Szóval lényeg a lényeg, nemrég én is elkezdtem fogyókúrázni meg tornázni itthon, mert mostanában rám is felszaladt pár plusz kiló. De fogyókúra alatt nem azt kell érteni, hogy koplalok meg csak salátákat zabálok, csak egy oldalon megnéztem, hány kcal-t ehetek egy nap, ha hetente kb. fél kg-ot akarok lefogyni, szóval mindig számolgatom, hány kcal, amit megettem és igyekszem nem túllépni, meg letöltöttem egy telefonos alkalmazást is, amiben benne van egy egy hónapos edzésterv és azt csinálom.

És múltkor megmutattam az unokahúgomnak is azt a kalóriaszámolós oldalt, meg ezt a másik alkalmazást is, hogy ő is letölthetné ezeket, erre a nővérem amikor megtudta, leordibálta a fejem, hogy én arra tanítom az ő gyerekét, hogy koplaljon, meg anorexiás legyen..

Mindenkire amúgy, aki normális súlyú, azt mondja, hogy anorexiás. Az unokahúgomat rendszeres, csúfolják az osztálytársai, malackának meg dagadt disznónak, meg hasonlóknak nevezik és a nővérem mindig azt mondja erre, hogy szóljon vissza, hogy "Ti meg anorexiások vagytok"...

Hogy hagyhatja valaki így elhízni a saját gyerekét? És mi mit tehetnénk a szüleimmel?


2018. aug. 10. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

"Mondjuk mivel felnőtt ember, nem hiszem, hogy bárkinek beleszólása van abba, mit csinál"


Ez a lényeg. Majd rájön a kislány is, ha nem akar bálna méretű lenni meg céltábla, akkor nem zabálni, hanem elkezd fogyózni.

2018. aug. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Hol van a gyerek apja?
2018. aug. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elhagyta a nővéremet, amikor teherbe esett a lányukkal..
2018. aug. 10. 16:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez erősen benne van a történetben: egyedül neveli, csak ez maradt neki az egész kapcsolatból, mert a pasi lelépett, ráadásul emiatt lehet, hogy nem is fog tudni újabb párt találni, tehát gyakorlatilag rámegy az élete egy olyan pasira, aki otthagyta, stb. Ebből kéne kikecmeregnie. A lelkét ápolni, abban segíthetnétek neki. Akár pszichológus bevonásával. Ha ő maga kiegyensúlyozott lenne, akkor tudná a gyerekét is kiegyensúlyozott - amihez hozzá tartozik, hogy normál testsúlyú - gyereknek nevelni.
2018. aug. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Amellett, hogy a leányát édességekkel meg egészségtelen italokkal tömi, szinte 100%-ban állítom, hogy a leánynak pajzsmirigy problémája van (alul vagy túl működik). Két esetet is ismerek, szinte ugyanilyen tünetekkel: fiatalon hízik, elmarad a növésben (ez lányeges és a megoldáshoz vezet!), a társai emiatt csúfolják. Ha nem kezelik - nagy baj lehet (lesz).
2018. aug. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

"A vizet konkrétan nem bírja meginni, mert azt mondja, nem szereti, még az ásványvizet sem, helyette naponta megiszik vagy másfél liter kólát meg rostos levet."


Próbáljátok átszoktatni az ízesített vizekre, a kalóriamentes üdítőkre.


"én is elkezdtem fogyókúrázni meg tornázni itthon"


Ne csak otthon tornázz egymagadban, hanem próbálj valami olyasmit kitalálni, amibe a kislányt is bevonhatnád, pl. járjatok futni, vagy úszni együtt, vagy ilyesmi.


És (anélkül, hogy a fogyást egyáltalán megemlítenétek!), kínálgassátok őt egészséges kajákkal, hátha erre-arra rákap, ha nem is fog ezután már egész nap csak zöldséget rágcsálni.

2018. aug. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10%

Elég paraszt stílusban beszélsz róluk. Láthatóan ez a dolog téged SOKKAL jobban zavar, mint őket.

Akármilyen is az életmódjuk, azért ilyeneket írni egy gyerekről... kicsit nézz magadba, hogy miért is frusztrál téged ez ennyire. Ne akard beadni, hogy azért, mert aggódsz a kislányért. Akkor nem beszélnél róla ilyen ocsmány módon.

Hagyd őket, hadd éljék az életüket úgy, ahogy nekik jó, te meg söprögess inkább a saját házad táján, mert bőven van mit.

2018. aug. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Paraszt stílusod neked van 7-es, nem értem, mi kivetnivalót találsz abban, hogy valaki nem bírja szó nélkül végignézni egy gyerek szenvedését. Nekem ne mondja senki, hogy normális 12 évesen 70 kilósnak lenni, pláne 150 cm-hez.

Az, hogy egy gyerek nem eszik rendesen, bőven kimeríti a bántalmazás fogalmát. Tudom, az ilyeneket nem veszik elég komolyan hazánkban, aztán meg is lehet nézni a népességet. Cukros üdítőkkel itatni meg kilószámra csokikkal tömni egy gyereket NEM NORMÁLIS. És lehet azt mondani, hogy ha majd felnő, változtat, csak hogy vannak visszafordíthatatlan folyamatok, pl. inzulinrezisztancia, cukorbetegség, pajzsmirigy-problémák, és akkor még nem beszéltem a lelki oldaláról a dolognak, mert már most savazzák a társai.


Az anyuka már rég elb*szta a gyereke táplálását, belerondított a lelkivilágába. Én sajnálom szegény lányt, mert biztos neki sem kellemes kövérnek lenni, meg elviselni a folyamatos csúfolódást. Később párt találni is rohadt nehéz lesz neki.


A kérdésre válaszolva pedig, nem tudom, miért csinálja, de az kiderült, hogy nem tudsz nagyon mit tenni, mert mindent sértésnek vesz. Hiába van nektek igazatok, ő ezt nem látja be, már csak azért sem. Nem tudsz mit csinálni, támogasd a lányt, ha segítséget kér, a nővéredet egyedül nem tudom sajnálni.

2018. aug. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!