Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnám a lányaimat...

Hogyan tudnám a lányaimat arra nevelni, hogy jó legyen az egymás közötti kapcsolat?

Figyelt kérdés

3 lányom van 15,17 és 19 évesek. Mióta ilyen 4-5 évesek azóta folyamatosan utálkoznak egymással és mindenbe versengenek. Nem tudom mit és hol ronthattam el de nagyon fáj a szívem hogy ilyen a testvéri kapcsolatuk. Soha nem tudtam velük leülni beszélgetni mert abba 101%, hogy valami nézeteltérés lesz. A legidősebbik lányom most készül elköltözni otthonról a párjához, és mikor ezt elmondta nekünk a húgai leírni nem lehet mennyire örültek.


Úgy gondolom, hogy én jól neveltem őket és mindig jó példát igyekeztem mutatni nekik, mindenbe ugyanannyit és ugyanolyat kaptak (akár tárgyakba, akár tettekbe) mégis megy az utálkozás. Kezdek ebbe belefáradni. 3 gyerek letagadja és megveti egymást, nem tudom elhinni hogy ezek az én gyerekeim.


2018. okt. 30. 19:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj, de 17 éve nevelsz testvéreket. Eddig is megvolt az elhatározás benned?

Neked van testvéred? Tudtok példát mutatni?

2018. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
53%
Ne hibáztasd magad. Ha nem tudsz róla, akkor valószínűleg semmilyen hibát nem követtél el. Egyszerűen ilyen véletlenszerűen kombinálódnak az emberi tulajdonságok, hogy a testvérek különböző módon viszonyulnak a dolgokhoz ill. a szülők nem tudják igazán megismerni a gyerekeik jellemét, képességeit. Emiatt sokszor a a szülő a saját értékrendjét, saját tapasztalataiból levont következtetést neveli a gyerekébe. Igyekszik mindegyik gyerekét egyformán "nevelni", miközben az eltérő képességek és lelki alkat következtében a gyerekek sokszor éppen a saját speciális igényüknek megfelelő kielégüléshez nem jutnak hozzá. Én már meglehetősen öreg vagyok, de emlékszem, hogy a szüleimmel folytatott egyik beszélgetés során (amikor már voltam 50 éves) apám beismerte, hogy minket az öcsémmel együtt zenére is kellett volna taníttatni, ugyanis mindketten a magunk módján rajongunk a zenéért és műveltük is a zene valamilyen ágát, de ezt kifejezetten saját indíttatásból, már jóval 15 éves korunk után. Ugyanakkor lelki alkatunkat tekintve mégis különbözünk annyira, hogy az öcsém 20 éves korában elköltözött otthonról és megnősült, míg én még 26 évesen is ellettem volna a szüleimmel, ha a barátnőm nem akarta volna, hogy feleségül vegyem és éljük szülőktől külön az életünket.
2018. okt. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
53%
Nem feltétlen nevelési hiba.
2018. okt. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
78%
Én és a bátyám is világ életünkben martuk egyméást. Már a természetünk, nagyon nehezen tudtunk együtt élni, pedig nagy házban laktunk. Amióta külön költöztnük, azóta békében élünk, sosem veszekszünk és jó testvérek vagyunk.
2018. okt. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
68%
én a mindenből ,mindig egyformát elen vagyok,pont hogy nem minden esetbe jőn be ,pont mostanába szomorodott el a kisebbik fiam hogy ő nem mehet angliába 1 hétre a bátya gimnazista ő az iskolával megy majd tavaszal el kelet magyarázni,neki hogy ő is mehet majd ilyen programra ha jővöre gimnazista lesz és gimijükben lesz ilyen lehetőség hogy külföldre mehesen most 8 osztályos ,mindezt ugy hogy tudja hogy ilyen lehetőség nincs a sulijukban ,és minden évben elmehetett,erdei iskolába,ilyen 3-4 napos kirándulásokra ha akart ő is és bátya is ,ebben nincs különbség.
2018. okt. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
81%
és én és a hugom viszont szóba sem állunk egymásal felnőtt korunkra ,nem vesztünk össze de nem keresük egymás társaságát.
2018. okt. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
19%

Ennyi nő egy rakáson. Nem csoda, hogy megy a balhé. A nők nem bírják elviselni egymást és mindig megy a fúrás ármánykodás. Elég, ha az egyik szebb, okosabb, dúsabb a haja, nagyobb a melle, vagy csinosabb.

Jó reggelt!

2018. okt. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
38%

Detto ez volt higom es köztem. Aztán 18 evesen elkoltoztem es legjobb barátnők vsgyunk azota! Most 33 vagyok, ő 32.



Meglatod jobb lesz!

2018. okt. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
86%
27, nálunk pl. a bátyám volt a fúrós, most is imád keverni-kavarni. A férjemék négyen voltak fiúk, tudna mesélni. Azt hiszed, férfiak között nincs balhé, versengés, f@azmeregetés? Ne legyél már egysíkú, naiv.
2018. okt. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%

29. Nem azt mondtam, hogy férfi nem lehet féreg. Ne adj a számba olyan szavakat, amiket nem írtam.

De a nők sokkal férgebbek egymással, mint a férfiak.

2018. okt. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!