Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van valakinek hasonlóan kínos...

Van valakinek hasonlóan kínos karácsonya?

Figyelt kérdés

Testvéremmel nagyon rossz a kapcsolatunk. Édesanyámmal nagyon jó.

Testvérem egy flegma, másokat kihasználó ember. Velem sem viselkedik másként. Saját apánk mondta egyszer, hogy nem tudja mit rontottak el ennyire a bátyámnál, de ennyire sunyi, hazug, másokat semmibe néző embert keveset ismer. Kemény szavak, szerintem túl sok mindent elnéztek neki de már mindegy. Nekem is sok rosszat okozott és soha nem kér bocsánatot. Soha semmiért, akármekkora szemétséget csinál.

Mióta van munkája szinte le sem ...ja anyát, csak akkor csörög ha pénz kell neki vagy kaja.


Holnapi esti vacsorától és az utána való naptól már eleve görcsben van a gyomrom, tavaly alig nézet rám, csak kanalazta az ételt. Sajnos én sem viselkedek különben, teljesen merev leszek a jelenlétében, tartok tőle. Szegény anyánk próbált témákat felvetni, ő erőlteti, hogy beszéljek vele. Nem tudja elfogadni a helyzetet, rám dühös mert szerinte nekem kéne elnézőbbnek lenni. Apa már nem él, pár éve hunyt el.


Tudom másoknak sokkal rosszabb szituációkat kell elviselni, agresszív rokonokat, alkoholistákat, tehát az én problémám kb. semminek tűnik.


2018. dec. 23. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Apád semmit nem rontott el,anyukád rontot el,ezt az anyák tolják el. Fel nem fogom a nők anyák miért mindig az alkesz férjeiket fiaikat támogatják ennyire. De sajnos őket támogatják,a szar alakokat,a normális meg meg van bélyegezve h nem áll be a sorba..
2018. dec. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Engem megtépett az anyám a karácsonyi összejövetelen, mert végre nemet mertem nekik mondani, ez is kínos volt 😃 Szerintem a te problémád sem olyan, amire legyintenék. Igenis jogodban áll nem beszélni a testvéreddel, ha ilyen viselkedést tanúsít. Ezt egyébként megbeszélni már próbáltátok? Tudja, hogy fájdalmat okoz neked?
2018. dec. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Ment a zöld kéz.

61% Igen, bár apám is sokszor legyintett a dolgaira, főleg anya tolta el. Nagyon szeretem, de hihetetlen én nem tudom, ha így bánna velem a saját gyerekem nem bírnám elviselni. Aztán ki tudja.


89% Sajnálom, ez durva. Anyud is jó fej lehet. :O


Persze, veszekedtem is emiatt vele, meg ordítottam, de mondtam normálisan is. Hát nyilvánvaló, elvette a dolgaimat például és odaadta a haverjainak mintha ez így mindennapos dolog lenne. És ez még kb. a legkisebb marhasága. Egyszerűen nem érdekli őt mit érzünk. A barátai, barátnője érzései érdeklik. De barátai is sokszor csak addig, amíg haszna van belőle.

2018. dec. 23. 23:24
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Mintha minket írtál volna le. Ugyanez a helyzet a tesómmal(öcsémmel)..csak ő meg köszönni se tud. Szintén görcsbe vagyok . ..már az is idegesít ha itthon van. Ráadásul ajándékot se vettem neki mert hogy érdemelne ha hozzám se szól egy éve..

Mindenesetre rá sem tudok nézni. Nem tudom mi lesz. Kellemetlen és feszült. De ő még akkor sem jön ki a konyhára ha én ott vagyok. Úgyhogy tényleg nem tudom. Próbálok szerintem semleges lenni. És jó pofát vágni a karácsonyhoz..de ez a helyzeten sajnos nem fog változtatni.

2018. dec. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

Hasonló a helyzet, csak nálunk bátyám irigy rám és a férjemre, mert nekünk van lakásunk meg gyerekünk, nekik meg csak autóhitelük. Ők külföldön vannak, de hazajöttek az ünnepekre és tesóm kerekperec megmondta anyunak, hogy nem óhajt velünk ünnepelni. Jó fej mi? Ott lakik anyunál és megtiltja neki, hogy mi odamenjünk :D nem mondom, nem esik túl jól, de inkább anyut sajnálom, mert rajta csattan az egész.


Ja és azt hozzátenném, hogy amúgy van, hogy hónapokig nem beszél anyuval, mert “annyit dolgozik”, meg depis, mert hiányzik nek apu (pár éve halt meg) és egyedül érzi magát - jó kis ellentmondás... Aztán néha hazajön, vesz valami drága holmit és elvan intézve.

2018. dec. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
73% Nálatok miért van ez, ha szabad kérdezni?
2018. dec. 23. 23:31
 7/9 A kérdező kommentje:
72% Bátyád tényleg nem normális, egyáltalán nincsen anyukátokra tekintettel.
2018. dec. 23. 23:45
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Te lany vagy fiu vagy...bocs lehet atsiklottam folotte. Nincs valami baratnod/baratod vagy aki esetleg majdnem az vagy valaki, akit nagyon szeretsz akar azonos nemu es elhivnad magatokhoz akkor amikor a tesod is amugy is jon? Mert akkor az lehet a mentseged, hogy a "baratod" is ott van es vele kell foglalkoznod. Anyud nyugidtan bajologhat a tesoddal. Iylenkor a beszelgetesek is jobban sikerulnek, mert egy "idegen" elott mindneki probalja a jobbik arcat mutatni es erolkodni kicit a jofejsegen. Persze ha szenteste lesz veletek...akkor ez kevesse eselyes.

Masik szemet huzas, ha beteget jelentesz. Nem sokkal mielott jonne a tesod kezdj panaszkodni, hogy nagyon faj a fejed a hasad (a hasad necces akkor fura lenne ha sokat eszel:-)), hoemelkedese van. Menj fekudj le koran, zuhanyozz le mondd hutod magad...zuhanyozz sokaig utana egy bogre dorro teaval vonulj felre, fajlald a torkod is vagy lanykent jojjon meg a menszeszed (igaz ha anyud ismeri a ciklusod ez eleg atlatszo lesz) es fetrengj hogy nagyon gorxsolsz es koran pihenj le vagy remelhetoleg beken hagynak hiszen van aki a fajdalomtol nem is tud beszelni.


Vigasztalhatlak a sajat nyomorommal is: egyutt kell ennem es boldog karit kivanni a parom azon gyerekeivel, akiket nem kedvelek, akik engem utalnak, es akik kozul az egyiket legszivesebben fejbe rugnam. Ehelyett mosolygok, puszit adok, sutit sutok nekik. De megfogadtam kibirom, mert a paromnak fontosak es csak egyszer van egy evben karacsony es ezt az egy napot fel labon is ki lehet birni :-), ha meg kezdek besokallni, akkor beteget jelentek...jaj ugy fajni kezdett a fejem, jaj a hasam, jaj szedulok bocsi tovabbi jo szorakozast.

2018. dec. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Nekem a két tesóm nem is beszél egymással, külön mennek karácsonyozni a szüleinkhez, ez is kínos, de legalább az egymás mellett feszengés ki van védve.

De amíg nem költözöl el te is, addig ezt nálatok nehéz lenne kivitelezni.

Anyukád azért nálad erőlködik, mert téged tart megértőbbnek, toleránsabbnak, önkéntelenül is a kisebb ellenállás felé megy.

2018. dec. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!