Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Családon belül erőszak Mit...

Családon belül erőszak Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Áprilisban töltöm a 18 életévemet.

A legelső nekem most a suli ( még 3 évem van az érettségi vizsgáig)

A testvéremet ez nem érdekli mindig azt vágja a fejemhez hogy húzzak dolgozni , és ha már 18 éves leszek végre verhet..

Nagyon szeretnék leérettségizni, eddig is szépen megoldottam a pénz ügyeim, de sajnos így úgy néz ki hogy a testvérem kényszeríteni fog munkára és abba kell hagynom az iskolát

Mit tegyek? Rendőrség akármi ? (Gyámügy 18 év betöltése után nem törődik ilyennel)

Előre is köszönöm!


2019. jan. 25. 10:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
32%

#9 És? A gyári munka büdös? Ott is fizetnek. Pont ugyanolyan tisztességes munka, mint bármi más.

Ha ilyen a helyzet, akkor meg igenis menjen egymás mellett a suli meg a munka, sokan mások is megoldják.

Ez így csak önsajnáltatás. Persze, vacak otthon az élet, megértem, de most csak siránkozol, és nem teszel semmit. Nem arra kell várni, hogy mikor dobnak ki otthonról vagy mikor vernek szét, hanem megelőzni a dolgot.

2019. jan. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Utolsó!

3 műszakban azért megnézném hogy te hogy teljesitenél!

Pont azért kell az érettségi nekem, hogy ne egy gyárból kelljen nyugdíjba mennem

2019. jan. 25. 11:49
 13/33 anonim ***** válasza:
67%
Háromszor buktál a suliban? Fura. Most milyen tanuló vagy?
2019. jan. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

3-4 , össze szedtem magam

Az új suliban jól ki jövök mindenkivel

És nagy célokkal vágtam neki

2019. jan. 25. 12:12
 15/33 anonim ***** válasza:
25%
3-4-es eredménnyel akarsz emelt érettségit tenni? 21 éves korodig el akarod magad tartatni a családoddal? Milyen nagy célokat tűztél ki?
2019. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
94%
Hasonló volt nálam is, befejeztem a sulit, elhúztam még az országból is, most kezdem újra a sulit.
2019. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell 3 műszakban gyárban dolgozni.

Lehet a vendéglátásban akár.

Vagy ismerek olyat, aki nettó 200-ért munkagépeket mos. Semmi előfeltétel nem volt, tehát kb az általános iskola elég volt. Reggel 7-től délután 4-ig, 1 óra ebédidővel.

Hétfő-péntek.


Van sok ilyen munka. Lehetne suli mellett simán.


De könnyebb rinyálni.


2 lehetőséged van:

1. otthon maradsz, iskolába jársz, és rendszeresen verni fognak.

2. Felfüggeszted a sulit, dolgozni kezdesz, elköltözöl, rendes életet teremtesz magadnak, és utána folytatod a sulit.


Ezt a 2 dolgot teheted.

2019. jan. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 Karena26 ***** válasza:
82%

Kedves kérdező!

Tarts ki, ne hagyd, hogy a tesód csicskát csináljon belőled!!!

Fenyegetőzzön csak nyugodtan. Mondani bármit lehet.

Ha meg tényleg megver, az lenne a jó, ha minél jobban, és minél előbb tenné. Vetetsz látleletet, aztán feljeleted, kérsz ellene távoltartásot, és el van intézve. Mert ha már eleve priuszos, hamarabb visszakerül a sittre, s tovább bent tartják, ha visszaeső. Amég bent van, addig anyukáddal el tudtok költözni messze, ahol nem talál meg soha. Akkor majd, ha kijön, és senki nem várja, elgondolkodik rajta a bátyó, hogy meg kellett volna becsülni a családot...

2019. jan. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
87%

Lépjetek fel ellene közösen, ha bántalmaz kérjetek távoltartási végzést. Ki is rakhatjátok a lakásból. Dolgozik egyáltalán, vagy csak élősködő rajtatok? Valószínűleg azért akarja, hogy dolgozz, hogy a te pénzed is elvegye.

Amúgy a tanulmányaiddal vmi nem tiszta, ha buktál áltanosban, akkor jövőre lenne időszerű az érettségi.

Amúgy nappali tagozatos jogviszonnyal vállalhat sz diákmelót suli mellett, legalább tudsz gyűjteni, hogy külön költözz.

2019. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
95%
Nem igaz hogy a tesódat nem lehet ennyire kordában tartani. A szüleid nem igaz hogy nem tudnak hatni rá. Amint kezet emel rád üss vissza, ne félj tőle, aztán mit fog csinálni? ha durva a helyzet rendőrségen feljelented, mamátokat is bántani szokta ezzel is rég fel kellett volna jelenteni, otthonról kitenni, távoltartási végzést intézni.
2019. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!