Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Családon belül erőszak Mit...

Családon belül erőszak Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Áprilisban töltöm a 18 életévemet.

A legelső nekem most a suli ( még 3 évem van az érettségi vizsgáig)

A testvéremet ez nem érdekli mindig azt vágja a fejemhez hogy húzzak dolgozni , és ha már 18 éves leszek végre verhet..

Nagyon szeretnék leérettségizni, eddig is szépen megoldottam a pénz ügyeim, de sajnos így úgy néz ki hogy a testvérem kényszeríteni fog munkára és abba kell hagynom az iskolát

Mit tegyek? Rendőrség akármi ? (Gyámügy 18 év betöltése után nem törődik ilyennel)

Előre is köszönöm!


2019. jan. 25. 10:42
1 2 3 4
 31/33 Miss Endzsi ***** válasza:
8%
Nem értem, ezeket a kiakadásokat sokaktól. Manapság van, aki 20 évesen érettségizik mindenféle bukás nélkül. Az az egy év már nem oszt, nem szoroz.
2019. jan. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:

"És nem akarlak lelombozni, de egy xaros érettségivel is ugyanúgy egy gyárban fogsz dolgozni, semmire se elég."


Hát ez nem pont így van. 18 évesen, közvetlenül érettségi után kezdtem el dolgozni, segédmunkásként. Aztán áthelyeztek, raktáros lettem, majd műszaki előkészítő, aztán építésvezető, most pedig a saját cégemben dolgozok. Nyilván, minél magasabban iskolázott valaki, annál több lehetősége van, az érettségi pedig ilyen szempontból vízválasztó. Sok képzést elvégeztem azóta, amihez kellett érettségi (pl. azt hiszem, a boltvezetőin is előírták).


Szóval fontos, hogy az érettségid meglegyen, mert abból már tudsz a későbbiekben "építkezni".

2019. jan. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem foglalkozik vele a gyámügy, állami gondozásban is lehet élni 24 vagy 25 éves korig, amíg tanul az ember.

Próbálj ott segítséget kérni!

Ha 18 évesen még 3 éved van az érettségiig, akkor próbálj szakközépbe átmenni, hogy szakmád is legyen egyúttal, mert egy sima gimnázium az kevesebbet ér akkor, ha nem tanulsz tovább. Gondolj erre is, hogy bármikor/mielőbb a saját lábadra tudj állni!

De ha szeretsz tanulni, akkor mindig a legerősebb iskolába járj, amire még van kapacitásod!

2019. jan. 26. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!