Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Családon belül erőszak Mit...

Családon belül erőszak Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Áprilisban töltöm a 18 életévemet.

A legelső nekem most a suli ( még 3 évem van az érettségi vizsgáig)

A testvéremet ez nem érdekli mindig azt vágja a fejemhez hogy húzzak dolgozni , és ha már 18 éves leszek végre verhet..

Nagyon szeretnék leérettségizni, eddig is szépen megoldottam a pénz ügyeim, de sajnos így úgy néz ki hogy a testvérem kényszeríteni fog munkára és abba kell hagynom az iskolát

Mit tegyek? Rendőrség akármi ? (Gyámügy 18 év betöltése után nem törődik ilyennel)

Előre is köszönöm!


2019. jan. 25. 10:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
98%

Kicsit káosz van.

18 alatt és 18 felett se lehet ütni senkit.

Az viszont más megítélés alá esik, ha te vagy 18 alatt, amikor őt megvered.

És nem akarlak lelombozni, de egy xaros érettségivel is ugyanúgy egy gyárban fogsz dolgozni, semmire se elég.

2019. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Kesze kusza a történet..

2 fiú Battyam van még rajta kívül , őket nem akarom bevonni mert biztos szét tépik

Őt akarom minnel előbb kidobni mert nem fogom tűrni , egyenlőre az én döntésem mikor akarok dolgozni mikor nem

Vissza ütni? Isten őrizz szerintem az intenzív osztályon kötnék ki

Ő már 32 éves , testépítő

2019. jan. 25. 12:54
 23/33 anonim ***** válasza:
67%
Nem csak 3 műszakos gyári munka van. 3 gyárban dolgoztam és ebből egy volt 3 műszakos. És ott 3 műszak mellett tettem le az érettségit 4.3 átlaggal. Csak akarni kéne nem kifogásokat keresni
2019. jan. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

"2 fiú Battyam van még rajta kívül , őket nem akarom bevonni mert biztos szét tépik"


Most ez mi, be vagy tojva tőle, hogy megver, de azért nem akarod, hogy a másik 2 bratyód megfenyítse. Érdekes a gondolkodásod...

2019. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
81%

Mese mese meskete.

Törölhető ez is, aztán jöhet a következő.

2019. jan. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
63%
Mit kocsogoskodtok a kerdezovel?Nem mindegy hány éves bukott e vagy nem vagy mikor eretsegizik?Érdekes hogy az egész szotoribol ezt emelik ki néhányan,nem a verést.
2019. jan. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Miből teszed le az emeltet?
2019. jan. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a 2 báttyád elbeszélgethetne a tesóval, hogy nem ők, amit csinál. Vagy ők tétlenül nézik, hogy terrorizálja a családot?
2019. jan. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
92%

"32 éves testépítő"

Hahaha... Tipikus, sitten "kigyúrt" kan c.gány...

2019. jan. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
100%
Van egy barátnőm neki közgáz diplomája van 2 nyelvismerettel angol-német, de erre keleten csak gyári munka van, hiába van akármilyen sulid, ha nincs a rokon valamelyik hivatalban, akkor marad a gyár vagy a mezőgazdaság. Ezzel azt akarom mondani, hogy ne dőlj be annak, hogy ha tanulsz sokra viszed, ha elvégzel egy piacképes szakmát és nyelvet is tudsz, akkor megtudsz élni a későbbiek során külföldön.Én személy szerint az egészségügyet ajánlanám, mert azokból még nagyobb hiány lesz a közeljövőben az egész Európára jellemző elidősödő társadalom miatt, de érettségi kell ápolóinak most jut eszembe, a helyeden úgy csinálnám, hogy estin szerezném meg az érettségit ott nem olyan szigorúak és ha majd egyszer felső oktatásba mennél, akkor a jegy ugyan annyit ér,mint a nappalis osztályzat. Munkaügyi indít most februárban képzéseket nyelvtanfolyamot is akár és még fizetnek is rá havonta 55.000-et,5-6 hónap alatt összejön egy kisebb összeg ebből meg lépnék Ausztriába, idősgondozónak ott a bentlakást is állják, utána kiforrná magát a dolog.Még ha szerencséd van valami kelendő szakmát indít a munkaügy, ami külföldön is keresett.A negatív véleményekkel meg ne foglalkozz te tudod mit érzel, és min mész át, a legkönnyebb dolog ítélkezni a másik felett, tedd azt, amit te érzel helyesnek hiszen ez a te életed. Kitartást kívánok neked. Szólnék a bátyáimnak, hogy állítsák le, mert nem helyes, hogy anyukádat is bántalmazza, ki oktatnám, hogy egy testvér feladata megvédeni a családját nem verni azokat....
2019. jan. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!