Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy hagyjam magára a húgom?!

Hogy hagyjam magára a húgom?!

Figyelt kérdés

El fogok költözni nemsokára de a húgom anyámékkal fog maradni. És eddig én simítottam el mindent és én voltam aki eltakarta a húgom szemét ha anyámék megint részegek voltak, esetleg ütötték egymást/engem. De így minden ostor rajta fog csattani és félek nem fogja bírni. Hogy nem elég erős hogy túlélje, feldolgozza. Nagymamám is meghalt akire eddig mindig számíthattam. Teljesen egyedül érzem magam. Gyötör a félelem a bűntudat a tehetetlenség és a düh.

Kérlek adjatok valami tanácsot.

19/l



2019. febr. 8. 22:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A hugod hany eves? Ha megoldhato vidd magaddal, persze csak ha legalabb 16 es ha anyagilag birnad. En is alkesz apa mellett nottem fel es sajna tudom milyen fajdalma latni es testileg lelkileg osszeroppanni benne.
2019. febr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csak 14 éves. Bírni bírnám valahogy. Meghúznánk a nadrágszíjat de nem tudom hogy lehet ezt kivitelezni
2019. febr. 8. 22:53
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is megoldás lenne, ha úgy alakítanád ki az életedet, hogy sokat lehessen nálad. Ha nem is életvitelszerűen, hanem csak gyakran. Így senki nem csesztethetne hogy kiszakítod otthonról de lenne neki is egy menedéke.
2019. febr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Irány a családsegitő,vedd magadhoz,nem tünik fel a környezetnek ami nálatok van?
2019. febr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleitek a gyerek fizikai létét veszélyeztetik, akkor be kell jelenteni a gyámhivatalban, kérni a körülmények kivizsgálását és a családból való kiemelését. Akár te is lehetsz a gyámja, ha van jövedelmed.
2019. febr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Jesszus, mindenki a környezetet fújja. Leírom mert már mindegy. Tavaly nyáron a húgom elszökött otthonról és egy random néninél aludt miután látta a szüleinket részegen verekedni. Bejelentették, hogy eltűnt stb. (Én nem voltam otthon akkor)

A rendőröknek azt kellett hazudnia, mikor hazajött, hogy sima veszekedés volt és megijedt. Ennyit a környezetről.

2019. febr. 8. 23:04
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Menj a csaladsegitohoz es kesz. Ha a hugod meg hazudozni fog es vedeni az alkoholista szuleidet ezzel azt erve el hogy minden marad a regiben akkor nem tudsz mast tenni. Mondd el a hugodnak hogy a csaladsegitonek mondja el mik a korulmenyek, miket csinalnak a szuleitek es majd ok lepnek, vedd magadhoz vagy valami. Lenne megoldas a falakon kivul is, hiaba varsz itt megoldast ezt neked kell bejelentened es a hugodnak egyutt mukodni mastol nem fog megoldodni sajnos
2019. febr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont..
2019. febr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

hasonló helyzetben voltam gyerekkoromban, legidősebb testvérként úgy, hogy a legkisebb öcsém akkor született amikor elkerültem egyetemre, hasonló családi viszonyok közé, így értem mire gondolsz.

De te hány éves voltál amikor elkezdődtek ezek a részeg verekedések? Te tudtál boldogulni és túlélni 14 évesen miközben még a kishúgodról is gondoskodnod kellett?

Amikor elmentem otthonról én is önzésnek éreztem, hogy a többieket ott hagyom. De nekem csak akkor volt esélyem egyetemre menni, nem 18 évvel később, amikor az öcsém is felnőtt. Még te is szinte gyerek vagy, nem sokkal idősebb a testvérednél. Beszélj vele erről, kérdezd meg, hogy hogyan tudnátok megoldani, hogy elköltözhess.

Hova fogsz költözni? Messzire? Albérletbe? Mi lenne ha megbeszélnétek, hogy te azon fogsz dolgozni, hogy olyan lakásod lehessen ahol ő is elfér ha otthon baj lesz?

Ha nem kell idegen néninél aludnia, hanem lesz nálad olyan nyugodt helye ahová mehet, az neki is jobb lesz a jövőben. Hivatalosan maradhat anyádékkal, de ettől még tölthet veled/nálad sok időt, a testvére vagy, miért ne aludhatna nálad akár minden hétvégén?

Az, hogy el akarsz költözni onnan ahol nem jó, az nem önzés. A húgod nem a lányod, első sorban a szüleid felelősek érte, te önmagadért vagy már felelős. Ne vedd magadra mások hibáját és ne gondold, hogy kevésbé lenne a húgod részéről önzés ha miatta maradnod kellene (még akkor is ha ő nem mondta csak te vállalnád be), mint a te részedről hogy menni akarsz.

És nem vagy tehetetlen, hiszen most nagykorúként már megteheted a legjobbat, nyújthatsz egy biztos, nyugodt pontot a húgod életében, ahol békét, megértést, szeretetet találhat nálad.

Amúgy ha lesz megfelelő lakóhelyed, jövedelmed, akkor a gyámhatóság bevonásával még kérvényezheted is, hogy a húgod ezentúl veled élhessen a szüleid helyett. De ez távoli lehetőség és hosszú folyamat. Szóval fel a fejjel, ne gyötrődj, most nyílt meg előtted a jövő és most tudsz tenni a húgodért. és nem azzal ha feláldozod a saját jövődet, nyugalmadat és ott maradsz a rosszban te is!

2019. febr. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 akarki akarmi válasza:
100%
Jelentsd be. Hivd fel a csaladsegitot. Google ozd ki a szamukat. Ha nem erzed hogy biztonsagban lenne a hugi akkor tegyel valamit.
2019. febr. 9. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!