Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy hagyjam magára a húgom?!

Hogy hagyjam magára a húgom?!

Figyelt kérdés

El fogok költözni nemsokára de a húgom anyámékkal fog maradni. És eddig én simítottam el mindent és én voltam aki eltakarta a húgom szemét ha anyámék megint részegek voltak, esetleg ütötték egymást/engem. De így minden ostor rajta fog csattani és félek nem fogja bírni. Hogy nem elég erős hogy túlélje, feldolgozza. Nagymamám is meghalt akire eddig mindig számíthattam. Teljesen egyedül érzem magam. Gyötör a félelem a bűntudat a tehetetlenség és a düh.

Kérlek adjatok valami tanácsot.

19/l



2019. febr. 8. 22:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted, hogy “jesszus, mindenki a környezetet fújja”? Honnan kene tudnunk, mi hogyan történik nálatok? A kérdés igenis jogos a környezetről. Ha pedig a húgod hazudik, akkor úgy nagyon nem jók az esélyei. Mégiscsak az kellene, hogy nálad legyen.
2019. febr. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Környezet: rokonok, nagyszülők, barátok, szomszédok, tanárok, orvosok.

Ha nekik azt hazudjátok, hogy minden rendben és nem kértek segítséget, akkor min csodálkozol, hogy nem segítenek?

2019. febr. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12-nek van igaza.


A hugod is akkor volt buta mikor azt hazudta hogy minden oke, es hogy egy szimpla vita miatt szokott meg, ezzel maga alatt vagta ki a fat. Ha most bejelented es ugyanigy hazudni fog akkor maradjon is ott mert nem akar igazan megpattanni onnan, ehhez o is kell hogy bizonyitsa igenis ez a helyzet otthon. Te lehetsz a gyamja veled elhetne, lehet nagyon szegenyesen de bekeben es nyugiban.

2019. febr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Ignis Subdialis ***** válasza:

Sajnos azok a fiatalok, akik függő viszonyban vannak még fiatal koruk okán, könnyebben megfélemlíthetők és sakkban tarthatók a szülők által és hiába pokol az otthon, előfordulhat, hogy az arra méltatlan szüleiket védik. Ennek természetesen ők isszák meg a levét leginkább, de honnan lenne számukra perspektíva, ha még sose láttak mást...

Átvetted a szüleid felelősségét a húgoddal kapcsolatban, és ez számodra is veszélyes pálya: egy olyan szerepet játszottál (eddig) "eltakarva" a valóságot a húgod szeme elől, ami nem lett volna feladatod. Másrészről Te is masszívan asszisztáltál hozzá, hogy a szüleid folytathassák áldásos tevékenységeiket, pedig az Neked se volt jó. Sajnos ez a tipikus az alkoholistával élő családokban, hogy a környezetük folyamatosan tagad, kifelé pedig azt kommunikálja, hogy minden rendben, ez egy szép család, trallala. Ez az ilyen családokban felnövő gyerekeknek a legnyomorultabb dolog, hiszen már kiskorukban megkettőződik számukra a valóság. Te is beleálltál ebbe, hogy a húgod felé toljad a színt, hogy minden oké. Nem az a megoldás erre, hogy ottmaradsz és tovább asszisztálsz, hanem az ellenkezője. Plusz ha tényleg akarsz tenni valamit a húgodért, akkor segítesz kiemelni őt is.

Ezzel azt "kockáztatod", hogy a családod ellened fordul majd, hiszen nem veszel részt tovább a kis közös színjátékban. Ők ugyanis azt várnák, hogy áldozzátok be a teljes felnőtt életeteket a képmutatás kedvéért. Mert ha továbbra is fenntartjátok ezt a hazugságot, az nagyon rányomja majd a felnőtt életetekre a nyomát. Simán kifoghattok alkesz párkapcsolatot is így, mert egyszerűen azok az életérzések lesznek otthonosak, ismerősek, amiket ők teremtenek otthon. Ezek tudat alatti minták sajna. Szóval nem lesz egyszerű a felnőttkor, ha ebből nem léptek ki tudatosan.

Ha az a kérdés, hogy hogyan léphetnétek ki ketten egyszerre, érdemes lenne felhívnod a Kék vonalat, ott biztos tudnak mondani konkrét, működő javaslatokat.

2019. febr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

legalább azt tedd meg, hogy bemész/betelefonálsz az illetékes hatóságokhoz, akár a húgoddal együtt ha megoldható a szülők tudomása nélkül,(gyermekvédelem, gyámhivatal, Kék Vonal, ingyenes jogsegély) és részletesen tájékozódsz milyen lehetőségeitek vannak.

Milyen ítéletet kell hoznia és milyen hatóságnak ahhoz hogy kiemeljék a családból? Ehhez milyen bizonyítékot kell bemutatni? Muszáj a húgod vallomása, vagy elég a tied, videó- vagy hangfelvétellel tudsz-e segíteni, ha verik a húgodat arról orvosi látleletet, szülők véralkoholszintjét lehet-e valahogy bizonyítéknak használni, és hasonlók. Neked milyen körülményeket kéne felmutatnod hogy magadhoz vehess? Mekkora lakás, bevétel, főállás, akármi van előírva, számít-e hogy a húgod mit akar? Ha nem neked ítélik meg a felügyeleti jogot, akkor kinek lehet még? Nagyszülők, nagynéni, nagybácsi, állami intézet? Hogyan védik meg a húgodat mind a retórzióktól, mind a manipulációtól az eljárás indítása és az ítélet végrehajtása között? Lakhat addig nálad, elhelyezik valahol ideiglenesen, vagy ha jelentitek és vallomást tesz, utána vissza kell költöznie a szülőkhöz?

Ezeknek ismeretében pedig ülj le a húgoddal valami olyan helyen ahol a szüleid nem zavarhatnak meg, lehetőleg lakáson kívül hogy kiszakadjon a bántalmazó közegből, beszéljétek meg hogy szerinted így lenne biztonságos neki, hallgasd meg az ő véleményét, aggályait, és döntsétek el ketten hogy belevágtok-e, és milyen módon.

2019. febr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
(utolsó vagyok, a retorzió helyesen így íródik csak elgépeltem, elnézést)
2019. febr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!