Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Óvodás, kisiskolás testvérek...

Óvodás, kisiskolás testvérek állandóan "gyilkolják egymást", más családokban is létezik?

Figyelt kérdés
A férjemmel már előre félünk a hétvégéktől, mert folyamatos a cirkusz. Ha programot csinálunk ott is... A saját pillanatnyi akaratukon kívül semmi nem érdekli őket. Nagyon más habitusúak, mint mi, ezért nem hogy megérteni nem tudjuk ezt, sokáig elviselni sem... Büntetés, kedves dolgok megvonása nem ér semmit, próbáltuk. Mi a megoldás? Nem nőhetnek fel külön-külön elzárva. Elkeserítő.
2019. máj. 5. 23:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
46%
Nekem 2.fiam van ma már felnőtt férfiak, 27.és 23.évesek. Nálunk is kicsi korban mindig, mindennap ment a cirkusz, veszekedtek,verekedtek, nem nagyon jöttek ki egymással. Később, ahogy nagyobbak,éretebbek lettek ez szép fokozatosan elmúlt! Ma már nagyon jó testvérek, szeretik segítik egymást. Nyugi, ki fogják nőni ezt az időszakot.
2019. máj. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is az a helyzet, mint az egyik válaszolónál. A nagy nyugodt, a kicsi hurrikán. 5,5 év van köztük, lányok. Már 9,5 és 4 évesek, sokat változtak mindketten. Nagyon jó tesók, összebújnak, szeretik maguk mellett tudni a másikat, de veszekednek is már csak néha.

Mi megtanítottuk a nagyot, hogy a kicsi nem terrorizálhat. Eleinte a nagyobb próbált mindent ráhagyni (mert “csak ne ordítson”), de megtanítottuk, hogy ilyet nem lehet. Nálunk mindig az kapja a büntit, aki “rossz”. Persze a nagy már okos, érti a dolgokat, így általában a kicsit vonjuk ki. Mi fordítva csináljuk, mint az említett válaszoló. Az ő példájával élve, nálunk a következő törtnént volna: aki ordít az asztalnál, az zavarja a többit. Tehát távoznia kell. Fogom én vagy apa a gyereket, felemelem, és kiviszem. Ha lenyugodott, akkor mehetünk vissza.

Nálunk aki hisztizik, veszekszik, az ki van vonva a családból (át van küldve másik szobába). Ez hatott, tényleg nagyon jó tesók, már a kicsi is megtanulta kezelni ezeket a helyzeteket.

Ha pl ugyanazzal akarnak játszani, akkor azé a játék, aki előbb megfogta. Persze van, hogy a nagy inkább odaadja, de ha nem akarja, akkor a kicsinek más játékot keresünk, segítek neki ezeket a helyzeteket kezelni, hisz neki meg kell ezt tanulnia. Egyre kevesebb ilyen van, egyrészt nő, másrészt már minden kis veszek nem fullad óriási ordításba, egyre jobban feltalálja magát. Nálunk most a verekedés van terítéken, de dolgozunk rajta.

Valahogy meg kellene találnotok a módját, hogy megtanulják kezelni egymást. Egyébként nagyobb korukban meg szokott oldódni a helyzet (persze nem mindig).

2019. máj. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
22%
Nem a szülő hibája, egyszerűen nehéz valakivel folyamat együtt lenni. Nekem a tesómmal nagyon jó a kapcsolatom, persze mi is veszekedtünk, de semmi komoly. Házastársok sem mindig vigyorognak egymásra, csak amíg gyerek vagy, nem igazán tudsz konfliktust kezelni.
2019. máj. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! (Ablakon nem tudok kiugrani, az irodánkban nem nyithatóak :), otthon pedig max a kertben landolnék) Egyébként volna kedvem hozzá időnként...
2019. máj. 6. 13:40
 15/21 anonim ***** válasza:
75%

igen, ezt még épp akartam tanácsolni, hogy lehetőleg költözz le a földszintre, onnan nem baj, ha néhanéha kiugrasz, stresszlevezetésnek :)

figyelj, ez amúgy lehet hogy hülyeség, csak most így beugrott, nincs olyan, hogy csapatépítő tábor családnak? azt mondod, a habitusuk is szokatlan a tietek mellett, lehet hogy segítene, ha valaki kívülről megnézné a családot és megpróbálna ráncba szedni mind a négyőtöket (négyen vagytok, vagy több mint kettő gyerek van?) (mondjuk tkp mindegy is)

2019. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
61%

Férjemnek három testvére van, 30 és 20 közt vannak mind, de a mai napig folyamatosan oltogatják egymást. A két legkisebb még mindig hajlamos összeverekedni, néha a két nagyobbat is behülyítik, és a négy komoly felnőtt ember verekszik a nappaliban. De ha megpróbálna bárki valóban bántó szándékkal közeledni akármelyikhez, a másik három kibelezné, még mielőtt a tesó közelébe ér és ha bármelyiknek segítség kell, a három másik azonnal ugrik. Egyikük azt szokta mondani, a testvér egyben a világ legjobb barátja és legnagyobb ellensége.


Ha nagyon zavar, gyermekpszichológust érdemes megkérdezni. Lehet mögötte egy eltúlzott testvérféltékenység, vagy egyéb, a tipikus tesós gyilkoláson kívül más.

2019. máj. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
64%

Mi a hugommal (6 év van köztünk), állandóan gyilkoltuk egymást. Undorkodás, gyűlölködés ment. Nálunk erre a szüleim is rátettek, mindenben a hugom volt a tündérkirálylány, én pedig a "legyen több eszed, te vagy a nagyobb" kategória.

Elárulom, hogy később sem lett jobb. Most pedig olyan langyos fos a kapcsolatunk. (gyerekkorban velünk azért nem mentek sehova a szüleim, mert akárhova mentünk, már a kocsiban is egymással veszekedtünk a hátsó ülésen).

Nekem egyetlen gyerekem van, tudatosan, EZÉRT. Nem akartam ezt a gyerekeknek sem, és magamnak sem. Lett egy klassz kislányom, a mai napig imádjuk egymást, pedig már levált. (Én képtelen lennék arra, hogy folyton "igazságot" kelljen tennem.)

2019. máj. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
61%
a mi kapcsolatunk a jajdeszeretlek - megöllekkinyírlak között csapongott
2019. máj. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
56%
márpedig jó a tesó, én sosem bántam meg hogy van, és sajnálom azokat, akiknek nincs
2019. máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
19: Én meg téged sajnállak, mert nem tudod felfogni, hogy sok testvéri kapcsolat iszonyat rossz, sok esetben sokkal jobb egyedül.
2019. jún. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!