Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti adnátok nekik pénzt?

Ti adnátok nekik pénzt?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozom pár hónapja. Otthon van egy családi házunk,apukám sajnos már meghalt így anyukám én és a testvérem maradtunk. Minden hónapban küldtem haza egy X összeget, de nem 100 ezreket... állandóan panaszkodnak, hogy elvannak csúszva a számlákkal... most nemrég eldöntöttem nem utalok annyit, mivel megtudtam, hogy új ruhákra ment a pénzem... én nem költök magamra annyit mint anyám... mivel nekem spórolnom kell, házat szeretnék majd venni... bár még sok év mire odajutok.... ők nagyon jó szimbiózisba vannak együtt, en harmadikként mindig kívülállónak éreztem magam.. ez is benne volt, hogy kijöttem... a tesóm fel sem hív soha, magasról sz... rám , de a jó szívem... szóval nagyon úgy erzem lehúzós szaga van a dolgoknak, hogy ők jobb színvonalon élhessenek... ahhoz a házhoz nekem is annyi jogom van mint a tesómnak, ha küldök ha nem... mert eddig az volt bennem, hogy nem lesz majd hova haza mennem ha nem segítek... mit tegyek? Mit tennétek a helyemben? Fáj hogy csak akkor vagyok jo ha viritom a lovet....

2019. jún. 7. 19:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
93%

Nekem csak bátyám ilyen. Soha nem érdekelte mi van velem, másokkal, soha nem volt kötelezve semmire. Csak amíg tini, addig nem tűnik fel.

Aztán lett munkája, de első nap elverte a pénzt. Hozzám jött kérni. Úgy hogy közben anyám tartotta el. Én meg minimalbéren tengődtem. Többször csinált hasonlót. A hazugság az élete. Most sem dolgozik, csak hazudozik, miközben kölcsönkért, összehauzodozott pénzeket ver el 40-50ezres ruhákra cipőkre.

Én már nem adok neki semmit. Azóta mutatja az igazi arcát.

Soha nem felejtem el, amikor hazalátogattam, odajön és "van pénzed?" az a sóvár lélektelen tekintet és a bosszúság, amikor elküldtem. Azóta szinte nem is szól hozzám. Undorodom tőle. Ez van.


Kérdező, nagyon kérlek, maximum akkor csak ételt vegyél nekik, vagy nagyon alapdolgokat-inkább azt sem, de ne engedd, hogy kihasználjanak. :(

2019. jún. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
66% Ezt fájt olvasni, sajnálom.
2019. jún. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék. Az oka egyszerű. Akármennyit ad az ember, nem jó. Ha adsz valamennyit, akkor megfordul a fejében (vagy ki is mondja), hogy miért csak ennyit, amikor neked a sokszorosa jön be havonta. Sosem tudsz jó lenni. Én eleve nem szoktatnék rá senkit erre.
2019. jún. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!