Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ekcémára megoldás?

Neincat kérdése:

Ekcémára megoldás?

Figyelt kérdés
Nagyjából 2 hónapja elkezdett kijönni az ekcéma az arcomon. Hiába kenem reggel-este, ha itthon vagyok napközben is, nem múlik, sőt, még most lehet rosszabb is, mint volt. Különböző krémeket is kipróbáltam, egyik sem kifejezetten hatásos. Egyik ismerősöm javaslatára most probiotikumot szedek. Egészségesen és kiegyensúlyozottan étkezem, rendszeresen mozgok, minden nap jógázok, heti egyszer edzek. Tejet tejterméket alapból nem eszek. Változatosan eszek, szóval ötletem sincs, mire lehetek allergiás ennyire. Van valakinek valamilyen jól bevált házi praktikája?
2021. márc. 4. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
A kiváltó okot kell megkeresni. Nem csak a tej okozhatja. Más étel illetve kontakt allergia is lehet mögötte. Öblítő, mosószer, arcápoló szerek, sampon... Szinte bármi, ami hozzád ér. Addig sajnos hiába kened. Tapasztalat.
2021. márc. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tejtermeket miota nem eszel? Biztos, hogy mindent kizarsz?

Nekem is megjelent az arcomon, de amint elhagytam a tejtermekeket, ra 2 honapra megszabadultam az ekcematol is. Egyebkent ami a leghatasosabb volt meg nekem talan, az valamilyen gyogyszertari kikevert krem, amit babaknak szoktak irni ekcemara. Kerdezz ra az orvosodnal, a nevere nem emlekszem, de hatha tud segiteni.

2021. márc. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia! Nekem a napokban derült ki, hogy glutérérzékeny, és laktózérzékeny vagyok. Emelett még allergiás vagyok egy jó pár dologra. A doki azt mondta, egyértelműen a lisztes dolgok, és a tejtermékek okozzák az ekcémát, és ha ezeket elhagyom, kell egy par hónap, hogy szebb legyen a borom.
2021. márc. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!