Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen tünetei vannak a...

Milyen tünetei vannak a laktózérzékenységnek, ha valaki tejet iszik?

Figyelt kérdés
Nem tudom, jó helyre írtam-e ki a kérdést, de arra lennék kíváncsi, milyen tüneteket produkál egy laktózérzékeny embernél, ha tejet iszik? Van-e különbség kevés és sok tej fogyasztása között? És mit tehet az, aki imádja a tejet, de laktózérzékennyé válik?

2017. okt. 19. 07:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%

A google-be kellett volna beírnod,szóval annyira nincs jó helyen a kérdés.:D

Keress rá a laktózérzékenység tüneteire és a laktáz tablettára.

Van,akinek már 1 dl tej fogyasztása is gondot okoz,van,aki csak nagyobb mennyiség után lesz rosszul, egyénfüggő,hogy ki,mennyire érzékeny a laktózra.

Szerencsére tejtermékek nélkül is vígan el lehet élni,de ha nem akarsz lemondani róla,akkor szerezz be olyan tablettát,amit fentebb írtam.

2017. okt. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Haspuffadás, hasmenés, esetleg görcsös fájdalom.
2017. okt. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Lehet kapni már majdnem minden közértben laktózmentes tejet, tejfölt, joghurtot.
2017. okt. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Eleinte megfoghatatlan eredetű rosszullétet okoz. Ugyanis nem úgy működik, hogy megiszod a tejet és azonnal felpuffadsz..hanem talán másnap vagy rosszul, amikor már nem is emlékszel, hogy tejes kaját ettél, ittál. Ha a panaszoddal elmégy a háziorvoshoz, és szerencséd van, elküld ételallergia vizsgálatra. És itt is bizonytalan a dolog, mert ez fizetős kategória...ha eltalálja, hogy vizsgáljanak tejre, akkor olcsón megúszod, ez ugyanis csak 6000.- ft. És ha bebizonyosodik az ételallergia ( papírod van róla) akkor kaphatsz ellene TB-s kezelést...Ja, és az a duma, hogy lehet élni tej nélkül is" az próbálja meg. Majdnem mindenben tej van. Pl: a legtöbb szalámiban, süteményben, ételben. Kekszben, péksüteményben, töpörtyűben..aki nem hiszi, járjon utána...
2017. okt. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
#1! Jó helyen kérdezett a kérdező. Amit leírtam a googli ban nincs benne. Szóval nem kell mindig okoskának lenni...
2017. okt. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Ja, és az a duma, hogy lehet élni tej nélkül is"


:D


Biztosan van, akinek sikerülne, nekem nem megy. Napi fél liter tej a minimum, de van hogy 2-3 lityó is beszalad apránként a nap folyamán. Hasmenésem néha szokott lenni, legalábbis teljesen változó a székletem állaga, hol ilyen hol olyan, de ez mindig is így volt. Puffadni sem puffadok (vagy legalábbis nem tudom, hogy puffadok-e, bélgáz azért termelődik, de azon kívül hogy olykor el kell eresztenem egy-egy galambot, nem szokott gondot okozni), görcseim viszont egyáltalán nem szoktak lenni. Így mennyire esélyes, hogy mégis van valami enyhe laktózérzékenységem? Illetve ha egyáltalán nincs, de eszek ilyen laktáztablettát, attól lehet valamilyen bajom?

2017. okt. 19. 10:39
 7/18 anonim ***** válasza:
A laktóz, v. a tejallergia, nem gyógyítható. Te is vigyázz magadra, és örülj, hogy ennyivel elvagy, amint írod. Én annak örülök, hogy 70 évesen kaptam el. Addig én is tejszínnel ittam a tejet is...és mindenhez sajtot ettem. Javaslom, hogy ahogy a tünetek karakteresebbé válnak, te is néhanapján hagyd pihenni a szervezetedet a tejtől. Az is segít, valamelyest..
2017. okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Rendben, megpróbálom, bár nem lesz könnyű (már csak a #4 által említett okok miatt sem, sokminden élelmiszer előállításához használnak tejet).


Mindenesetre kipróbálom, hogy a héten nem iszom közvetlenül tejet, meglátjuk, mi lesz az eredménye.

2017. okt. 19. 11:52
 9/18 anonim ***** válasza:
én depressziós lettem tőle. nőknél okozhat a laktózintolerancia, ha nem kezelik, depressziót. Amúgy hasmenésem volt. Sokszor hánytam. Nagyon erős volt a menstruációm. Alvászavaraim lettek, pánikbetegségem.
2017. okt. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

[link]


Itt jól le van írva angolul az egész. Meg sok vizet ittam.

(Előző voltam)

2017. okt. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!