Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktóz intolerancia okozhat...

Laktóz intolerancia okozhat bőrkiütést?

Figyelt kérdés
Elég régóta időről időre a felkaromon és a combomon piros félkörömnyi kiütések jelennek meg. Voltam bőrgyógyásznál, annyit mondott, hogy valami nem teszik a szervezetemnek. Ezek a pöttyök 1 nap alatt el is tűnnek. Nem tudom összekötni, hogy mit ettem minden ilyen eset előtt.
2019. febr. 16. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki egy hétig semmi tejtermék. Ha elmúlik utána laktózmentes tej. Ha attól visszajön akkor nem laktóz hanem tejfehérje és semmi tejeset ne egyél.
2019. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, kipróbálom. Köszönöm!
2019. febr. 16. 21:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet. Nekem abban nyilvánul meg a tejérzékenység, mindenféle bélpanasz nélkül, hogy hatalmas, kinyomhatatlan gyulladt pattanásokkal lesz tele a fejem meg a hátam.
2019. febr. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ilyenről még nem is hallottam. Akkor nyilván más bőrproblémákat is okozhat. Mondjuk nekem bélpanaszaim is vannak, de most például a kiütések ideje alatt nem fájt a hasam.
2019. febr. 17. 07:42
 5/5 anonim válasza:

természetesen okozhat, de elsősorban az arcot, (mellkast? hátat ?érinti, kicsit hasonlóan, mint a kamaszkori pattanások) a combon és felkaron inkább a keratózis jelentkezik, ami tudomásom szerint egy nem kezelendő esztétikai probléma, ami melegre rosszabbodik, ui. a keratózist a szőrtüszőkben felszaporodó mirigyváladék okozza, ami hőhatásra, mozgásra termelődik, de nem tud megfelelően kiürülni. nem minden bőrbaj oka elfogyasztott élelmiszer. az arra hajlamos embereknél keratózis jelentkezik. természetesen ez nem azt jelenti, hogy neked is ez van, a diagnózis orvos dolga.

ha élelmiszerek fogyasztása után ilyen tünetek jelentkeznek - egy vagy egyszerre több:

viszketés, kiütések, hascsikarás, híg széklet, hasmenés, hányás, fejfájás, hányinger, szájnyálkahártya égő érzése, megdagadása, nehéz légzés, arcpuffadás, vörös nagy foltok a testen bárhol, elsősorban a mellkason nyakon fejen, de máshol is bárhol, lehetséges, hogy valamire allergiád van, de ezt is ki kell vizsgáltatni, ha a háziorvos megalapozottnak véli a gyanút.

(Az arcpuffadás nehézlégzés (sípoló légzés, nehezen kap levegőt, úgy érzi mindjárt elájul, nem tud tisztán gondolkodni) sugárhányás, heves hasmenés már nagyon komoly tünetek, mindenképp minél hamarabb ügyeletre vagy orvoshoz kell menni velük, és ott kiderítik mitől jelentkeztek.)

2019. okt. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!