Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek fáradt úszás után?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja járok heti 3x úszni. Amit nagyon szeretek, lelkileg abszolút feltölt, de utána hiába vagyok ambíciózus, nem fog az agyam a tanulásnál.


18:00 óra körül érek haza, míg kipakolok, vacsizok, kicsit megszusszanok, dumálok a szüleimmel eltelik 1 óra. De 19:00-től még így is bőven lenne 2 órám 21:00-ig tanulni, de nem tudok...


21:00-kor így is bedőlök az ágyba, és ha nincs különösebb ok, amiért fel kéne keljek, 7-ig bírok aludni. Ami így kőkemény 10 óra. (Viszont heti 3x reggel futok, így akkor felkelek fél 6-kor, de akkor ált. délután ebéd után muszáj aludjak)


18/L



2019. okt. 4. 06:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Az úszás már csak ilyen, jó étvágyat csinál és utána könnyű elaludni. Gyerekeim is járnak úszni suli után, ezeken a napokon jóval hamarabb mennek aludni, kiadós vacsi után. De ismerek valakit, aki ebédidőben jár úszni, utána könnyű ebéd, és utána simán dolgozik, koncentrál. Sőt azt állítja, hogy őt felfrissíti az úszás (régóta úszik, minden hétköznap, hozzá van szokva).

Gondolom, amikor hazaérsz, vacsorázol. Nem tudom, mit és mennyit szoktál ilyenkor enni, de talán segíthet, ha nem eszel sokat, és nem nehezen emészthető ételeket. Pl. főtt tojás egy kis paradicsommal, paprikával, uborkával. Próbáld ki!

2019. okt. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Könnyű ételeket szoktam enni úszás után: rántotta, avokádó, paradicsom, sajtfélék, zakuszka... Kenyeret nem eszem csak puffasztott rizset vagy tortillát.
2019. okt. 4. 09:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor talán az idő megoldja :) Úgy értem, 1 hónap alatt még nem szoktál hozzá a terheléshez, remélhetőleg javulni fog ez még, ahogy erősödsz.
2019. okt. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Izzaszd ki magadat. Ha van lehetőséged szaunázni. Ha nincs otthon fürdőkádban nátriumkloridos vízben 40-50 perc. Közben ne hagyd a vizet kihűlni. Utána öltözz fel vastagon nedvszívó ruhába és pihenj egy másfél órát.
2019. okt. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

van lehetőség szaunára de... az még legalább +20 perc úszás után, és onnan még hazajövök, vacsizok, s még + 1.5 óra pihenés... és akkor mikor kezdjek neki tanulni, este 8 után? :D


Azért köszi.


Remélem csak azért fáradok még, mert nem vagyok hozzászokva annyira...

2019. okt. 4. 12:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy úszás után azonnal egyél valami szénhidrátos fehérjés valamit (pl banán), hogy hamarabb regenerálódj
2019. okt. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi, kipróbálom! :)
2019. okt. 5. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!