Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Úszás után miért vagyok...

Úszás után miért vagyok levert, fáradt olyan egy-másfél órán át?

Figyelt kérdés
Gyenge vagyok és alig mozgok. Olyasmi, mint amikor a meleg miatt pilledünk el.
2014. aug. 3. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
kifaradtal.kimet beloled a sok tapanyag es ehet hogy nemtoltotted vissza a tapanyagokat.feherje+szenhidrat.Gondolom en...
2014. aug. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És pont úszásnál? Bringázásnál nem, túrázásnál, ahol nyilván nem eszek sokat, nem?
2014. aug. 3. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Normalis, egyszeruen csak kifaradsz ennyi, egyel utana aztan jobb lesz, biciklizesnel meg ugye nem hasznalod az osszes izmodat nem ugy mint uszasnal. Egyebken velem is igy van, de en inkabb "kellemes faradsagnak" mondanam.
2014. aug. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy nekem nem kellemes. :(


Nehéz minden tagom, iszonyat álmos vagyok, alig bírok állni és ébren lenni. A buszmegállóban is le kell ülnöm, mert úgy érzem, összeesek, elájulok.

Szédülni nem szoktam, nem azért ájulnék el. :) Hanem egyszerűen minden izmom nagyon gyenge.



De köszönöm, logikus magyarázat, hogy minden izmot használok. Gondoltam erre, de ha más is mondja, úgy biztosabb.


Túra után, kocogás vagy bringázás után szoktam jól eső fáradtságot érezni, az úszás utáni...


Ha szaunázom vagy az uszoda napozókertjében napozok ergó melegem lesz, akkor erősebb ez a fáradtság és érthető. Ma is napozókerteztem, hajmosás után ott vártam meg, hogy megszáradjon. De abszolút nem volt melegem!!!! Tehát pl. ma EZZEL nem volt indokolható ez a közérzet. :)

2014. aug. 3. 21:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Próbálj előtte egy, másfél órával enni főleg szénhidrátot, az is segíthet.


Velem is előfordul ilyen ugyan elég ritkán de az kb akkor van amikor amúgy is fáradtan megyek úszni vagy mert nem eszem rendesen.


Ja és ne bébi mennyiségű kaját egyél azért, de ne is vidd túlzásba.

2014. aug. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Alapból egyszerre csak bébi mennyiséget tudok enni, viszont kétóránként eszem. :D Semmilyen szempontból nem jó, de így kellemes nekem. :/



Ha az evéssel lenne összefüggésben, akkor három óra bringázás után miért nincs semmi bajom a combfájdalmon kívül (de nincs általános gyengeség)?

2014. aug. 4. 18:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem néha a víz szokott "kikészíteni", belemegy az orromba, szemembe, és akkor "magamon kívül" vagyok utána egy ideig. De ez se mindig, inkább csak akkor, ha keveset alszom előtte.
2014. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondolom nem régóta úszol aztán lehet csak nem vagy hozzászokva a terheléshez, míg a bringázás már régebb óta megy és jobban megszoktad.


Nem kelll azonnal több kilométereket úszni hanem szépen fokozatosan felépíteni.


Az sem mindegy, hogy milyen hőmérsékletű vízben úszol, pl én anno úsztam gyerekmedencébe ami ugye melegebb és ott hamar kikészültem.


Próbálj ki mindent amit lehet: kevesebb úszás, kaja, pihenés stb. aztán lehet, hogy megszokod később.


Nem edzővel úszol ugye?


Utolsó: Az orrodba nem normális, hogy víz megy, valami elronthattál, szembe meg ott az úszószemüveg.

2014. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kiskorom óta úszom, de nem úgy kell elképzelni, hogy heti háromszor.


Van, hogy valamiért hónapokig nem, van hogy hónapokig heti 1-2-szer és alig van kimaradás.


A táv 1-2 km 3/4-1 óra alatt, akkor több, ha egy ideje épp rendszeresen úszom.


Egyébként az uszoda közönségéhez képest nem vagyok lassú, hanem az átlagos alsó kategóriája már inkább (nehezen mozgókat, időseket nem számolva).


Úszásnemek a gyors és a hát.

A mell fárasztó, állítólag nem jó a hátnak (gerincferdülésem van) meg nem is tudom jól csinálni a lábtempóját.



Sajnos hideg a víz, 26-28 fok közötti uszodától függően.

Gyermekmedencében jobban bírtam a 30-32 fokos vizet. A hideg víztől sokkot kapok vagy nem tudom, de szerintem ez a jó szó rá. Lassan kell bemennem emiatt, miután lefröcsköltem magam.


Régen egésznapos strandolások után "szívta ki az erőmet" a víz úgy, mint most egy egyórás úszás után.



Enni fogok előtt közvetlenül - persze nem sokat, hogy akkor meg az legyen a probléma. Bár nehéz elképzelni, hogy bringázás után nincs ilyen gondom, pedig ott több óra a koplalás.

De lehet az is, hogy úszásnál az utazás miatt nem érzékelem. Fél óra öltözködés, 3/4 óra út, 1/4 óra öltözés, 1 óra úszás lehet sok.

2014. aug. 6. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!