Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vérnyomás csökkentésére...

Vérnyomás csökkentésére tudtok ajánlani valami természetes módszert?

Figyelt kérdés

Kérem, csak akkor írjatok, ha komolyan tudtok válaszolni, trollkodást nem kérek, köszönöm!

Az a helyzet, hogy ma a háziorvosom 149/90 körüli vérnyomást mért nekem, és a pulzusom is az egekben volt. Vizsgálatoknál mindig izgulok, de nem éreztem, hogy ennyire, ezért rémített meg a dolog teljesen. Az igaz, hogy sok a stressz, de azért bosszant a dolog, mert nem vagyok túlsúlyos, (173/60/61), nem folytatok mozgásszegény életmódot sem, és kerülöm a zsíros ételeket is. A cukrom és a koleszterinem pl. normális. Amikor magamnak mérem, (szülőknél, mert nekem otthon nincs mérőm), akkor soha nem szokott ilyen kiugróan magas lenni, olyan 125-130/80 körül max. Nagyon nem akarok gyógyszert szedni, illetve amíg lehet el akarom kerülni, tudtok esetleg valami teát, vagy bármi gyógynövényt, ami Nektek bevált, vagy bizonyítottan csökkentheti? Mert ha legközelebb megyek hozzá, nem akarom, hogy megint ilyen siralmas értéket kapjak. Köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 30. 20:34
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

A többieknek köszönöm.

Egyébként érdekes, mert még tavaly mikor utoljára mérte, 130/80 volt, és más kédzülékkel mérte, ezzel a pumpàs, régivel, most, azóta ilyen automata van, neki is.

2019. nov. 1. 12:13
 22/24 A kérdező kommentje:
42%-os, amúgy a 173/60/61-et úgy értettem, hogy 60-61 kiló vagyok. :D
2019. nov. 1. 12:16
 23/24 anonim ***** válasza:

A világ nem a 8 általánost végzettek okoskodásaitól áll a feje tetején, hanem a túliskolázott okoskodók miatt! Nézd meg mi van az országházban! Ma már köpködik egymást a politikusok! Ez soha nem volt még így, mert a tanult emberek mindenkinek megadták a tiszteletet!

Kérdező! Nem kell ennyit a szavaimon lovagolni! Értsd úgy, hogy nem kell a vérnyomás emelkedéssel ennyit foglalkozni, nem kell ennyire rá stresszezni! Ha kapsz is rá gyógyszert, senki nem kötelezhet arra hogy azt be is szedd! Persze, azok, akiknek van valamilyen érdekeltségük a gyógyszer kereskedelemben, most ismét felháborodottan rám cáfolnak!

2019. nov. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
42 százalékos, ha olvasnál szépirodalmat, például Mikszáthot, akkor nem írnál ekkora baromságokat. Az országgyűlés 100-150 éve sem volt különb, csak akkor ezt csak az értelmiség érzékelte, aminek te látványosan nem vagy tagja.
2019. nov. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!