Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vérnyomás csökkentésére...

Vérnyomás csökkentésére tudtok ajánlani valami természetes módszert?

Figyelt kérdés

Kérem, csak akkor írjatok, ha komolyan tudtok válaszolni, trollkodást nem kérek, köszönöm!

Az a helyzet, hogy ma a háziorvosom 149/90 körüli vérnyomást mért nekem, és a pulzusom is az egekben volt. Vizsgálatoknál mindig izgulok, de nem éreztem, hogy ennyire, ezért rémített meg a dolog teljesen. Az igaz, hogy sok a stressz, de azért bosszant a dolog, mert nem vagyok túlsúlyos, (173/60/61), nem folytatok mozgásszegény életmódot sem, és kerülöm a zsíros ételeket is. A cukrom és a koleszterinem pl. normális. Amikor magamnak mérem, (szülőknél, mert nekem otthon nincs mérőm), akkor soha nem szokott ilyen kiugróan magas lenni, olyan 125-130/80 körül max. Nagyon nem akarok gyógyszert szedni, illetve amíg lehet el akarom kerülni, tudtok esetleg valami teát, vagy bármi gyógynövényt, ami Nektek bevált, vagy bizonyítottan csökkentheti? Mert ha legközelebb megyek hozzá, nem akarom, hogy megint ilyen siralmas értéket kapjak. Köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 30. 20:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ne szedj semmit ha otthon normális, ha legközelebb is mész hozzá, akkor mondd meg neki, hogy a drukktól lehet, mert otthon 120 körüli értékeket mérsz.
2019. okt. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Most is kell mennem, mert amúgy beteg, náthás vagyok, és ki iratom magam mára is,és tuti megint megméri. Es már most érzem, hogy nagyon rossz érték lesz, a pulzusom legalábbis az egekben. Ennek a vége kardiologia lesz, és nagyon nem akarok vérnyomas csökkentőt is szedni. Köszönöm a vàlaszaitokat!
2019. okt. 31. 16:08
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
60 év körül nem magas a 140 körüli vérnyomás, és ezt az orvosnak is tudni kell! Ha ad vérnyomáscsökkentő tablettát egyszerűen nem kell kiváltani. Vagy keress értelmesebb háziorvost!
2019. okt. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
A normális vérnyomás független az egyén korától. A 140 feletti érték minden életkorban kóros, az európai ajánlások pedig még enyhék is az amerikaihoz képest ami szerint 130 feletti érték már sok. Nyugodtan fel lehet menni PubMedre és elolvasni a szakirodalmat.
2019. okt. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
60???:D Írtam én ilyet? 25 vagyok. Amúgy nagyon jó a háziorvosom, attól függetlenül teljes mértékben meg vagyok vele elégedve.
2019. nov. 1. 00:25
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

"(173/60/61)" = magasság, testsúly, kor,

Egyébként még 25 évesen is az izgalomtól mindenkinek magasabb a vérnyomása az átlagnál. Az orvos meg azt sem tudhatja, hogy tetszik neked! A vérnyomás és a pulzus mindig az egekbe szökik ha túl szimpatikus emberrel állsz szóba! Főleg ha ez a szerelem csak plátói!

2019. nov. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Az orvosi rendelőkben mért vérnyomás mindíg 10-20 al több mint az átlagos. Amíg higanyos vérnyomásmérővel mérték a vérnyomást, mindíg minden körülmények közt 120/70 volt. Háziorvost váltottam, és az új orvos asztalán egy fehér színű asztali digitális kütyü volt. Azzal mérve 140 es lett a vérnyomásom. A harmadik alkalom után megjegyeztem a dokinak, " cserélje ki a vérnyomásmérőt". A következő alkalommal már egy fekete színű vérnyomásmérő állt az asztalán. Azzal mérve 120 lett a vérnyomásom. Egy év múlva mentem hozzá más problémával, és ismét a fehér színű vérnyomásmérő volt az asztalán. Közben rájött arra, hogy egyre fogyott a magas vérnyomásos betegeinek a száma, azért állíthatta vissza a korábbi kütyüjét.
2019. nov. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"A 140 feletti érték minden életkorban kóros,"

Kóros ám a Te szakirodalmad! Meg az is, aki ennyire ragaszkodik hozzá! A vérnyomás mindig minden embernél ingadozó,És minden embernek más az átlagvérnyomása is. Még a körzetes orvosok idejében, a körzetes ismert minden kit a körzetében. És tudta, minden emberről hogy mennyi az átlagvérnyomása. Gyógyszert csak akkor írt, ha valakinek tartósan magasabbra emelkedett az átlagnál!

A Te szakirodalmad az átlagot az emberek közt számolja, de valójában mindenkinek a saját átlagát kéne nézni! Csak hát, az angol-magyar fordítások nem pontosak. Főleg a szakirodalmakban könnyű elérteni a lényeget.

2019. nov. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

42 százalékos te annak a tipikus esete vagy amikor a 8 általánost végzett hülye okoskodik, nem folytatom ezt a vitát, mert nincs értelme. Vérnyomás terén egységes protokollok és szakirodalom van.


Az meg külön vicc, hogy szerinted a cikkeket bárki is elkezdi fordítgatni. A tudomány nyelve az angol, most már az orvostudományé is. Aki kutat, vagy gyógyít az minimum középfokon beszél angolul, mert ez elvárás. Nekem felsőfokú nyelvvizsgám van, tehát abszolút nincs szükségem fordításra.

2019. nov. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

42%-os...:D Tényleg nevetnem kell... Olyat mondtam, hogy tetszik az orvos? Szerintem nem. 1,A szimpátiának tudod van egy pár más formája is, nem kedvelhetek, illetve nem lehetek jóban valakivel anélkül, hogy ebyből szerelmes legyek?

2, Csaj vagyok, a dokim is nő, van vőlegényem, és leszbikus sem vagyok!

2019. nov. 1. 12:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!