Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandó fáradtság, kimerültség...

Állandó fáradtság, kimerültség érzés mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

35 éves férfi vagyok, és már kb. 7 éve mindig kimerültebben ébredek, mint ahogy lefekszem. Lassan 12 éve teljesen fordított életmódot élek, hajnal 4-5 körül fekszem le, és 11-dél körül kelek fel. De a 8 óra alvás ellenére szinte mondhatni fáradtabban ébredek, mint ahogy lefeküdtem...

Laborvizsgálataim teljesen jók, pajzsmirigyem rendben, cukor rendben, szív rendben.

Mitől lehet ez a nagyfokú kimerültség? Azt hozzáteszem, hogy sokat szorongok, állandóan kattog az agyam valamin .

Valamint a fordított életmód is közrejátszhat, hogy 8 óra alvás ellenére nem kipihenten ébredek? Mindig teljesen lehúzott redőny mellett alszom, elég sötét szobában.


Minden segítő, és valóban hozzáértő választ szívesen fogadok.


35/F



2019. dec. 28. 21:38
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

A sok szorongás miatt van egy kisebb depresszióm is, nincs igazából életcélom, csak úgy vagyok napról napra. Mellékvesét nem nézték még nálam, de gondolom a sok stressztől kimerülhetett...

Mellékvesénél mit lenne érdemes nézetni vérképügyileg magánorvosi úton?

2019. dec. 28. 23:49
 12/22 gublug ***** válasza:

Szia.


Az elottem hozzaszolokon kivul a kovetkezok jutnak eszembe:


- Az agyad valoban kenyelmes, vagy nyaki/derek/hatfajdalmakkal kelsz? Erdemes fekhelyet/matracot cserelni de meg parnat is, hogy javitsd az alvas minoseget.


- Lehet vizeren fekszel, vagy hartmann zonan. De lehet h csak a szoba energetikaja nem jo. Bizonyos hazai energetikai agazatok tudnak ezen segiteni, levedeni a szobat, vagy hivj papot szentelje fel a hazat.


- Figyelj oda az etkezesre. Etkezz egeszsegesen, ha esetleg nem ugy tenned. Kavet, cigit hagyd el. Stb stb!


- Relaxacio, meditacio vagy relax masszazs!


De forditott eletmod tenyleg pocsek! Valaszthatsz: az egeszseged vagy a munkad!

Olvasgass a szervorarol.

2019. dec. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy: TSH, T3, T4, rT3, antitestek.

Mellékvese: kortizol nyálból vagy vizeletből, DHEA, ACTH, nemi hormonok.

Ezeket csak szakorvos írhatja ki. Mire oda eljutsz, csak rosszabbul leszel. Marad a magánlabor. Ott vannak csomagok is, úgy olcsóbb, mint darabonként.

2019. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó válaszoló a részleges felvilágosítást!

Pajzsmirigy már megvolt, negatív minden benne.

Marad akkor a mellékvese és amiket írtál.

Magánúton 50.000 körül van az ára az összeset kiszámolva, annyit bőven megér ez nekem.

Most ma jobban vagyok egyébként, tegnap a szokásos 2000NE D Vitamin helyett 4000-ret, és a napi 1000mg C vitamin helyett 2000mag-ot vittem be. Most jobban érzem magam kicsivel, bár nyilván messze a tökéletestől

2019. dec. 29. 16:43
 15/22 anonim ***** válasza:

A D-vitamin alap, a C-vitamin pedig a mellékvesének jó barátja.

Szedhetnél egy jó kis multivitamint is.

2019. dec. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
65%
Mit dolgozol? Lehet a munkád merít le teljesen..
2019. dec. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Grafikus vagyok, élvezem és szeretem a munkámat.

Köszi az utóbbi válaszokat is! :)

Viszont rengeteget stresszeltem az utóbbi 2 évben, nem tudom ez mennyire számít.

B vitamin complexet is szedek, valamint omega3-at és magnéziumot is, zöldségként általában köretként brokkolit fogyasztok, és reggelihez mindennap egy fél vagy egész gerezd lilahagyma elfogy 1 evőkanál méz kíséretében.

Mellette rendszeresen sportolok, de utóbbi hetekben alig van erőm edzeni is. Szemszárazságot érzek, és 8 óra alvás is nagyon kevés. Mellette mióta október eleje óta fertőzést kaptam többször megy a hőemelkedésem még a régebbi higanyos hőmérővel mérve 15 percen át 37 fok fölé, általában 36.8-37.1 között vagyok. Háziorvosomat se értem, mert amikor elkaptam a fertőzést akkor antibiotikumot javasolt a sárgás köpet és a sárgás orrváladék miatt, és 1 hétig volt a lázam 38 felett. Viszont mivel utóbbi hónapokban alkoholproblémáim lettek magánéleti okokból kifolyólag, sajnos nem szedhettem antibiotikumot. Azóta a tünetek, mint a köhögés, krákogás, sárgás köpet elmúltak, de így is esténként még ürül egy kis köpet, érzem, hogy fel kell köpnöm. A vérsüllyedésem teljesen normális tartományban van, a fehérvérsejt szám is jó, de inkább a max referencia értékhez közelít, viszont a monocitám emelkedett, a szokásos 0.80 G/l helyett 0.99...

Háziorvos erre azt mondta, mostmár mégsem kell antibiotikum, szóval nem tudom őszintén mi is van valójában.

Létezhet, hogy bennem maradhatott bakteriális fertőzés? Azóta érzek szemszárazságot, és nap közben fokozott aluszékonyságot. A fáradtan való ébredés viszont jelen van már 7 éve.

Mit javasoltok? Esetleg menjek el garatleoltásra, ahol kenetet vesznek manduláimról? Utóbbi hónapokban a hajam is elkezdett szemmel láthatóan jobban ritkulni.

Valamint lehetséges nálam esetleg 35 évesen ilyen végkimerülés állapot? Remélem nem fogok meghalni.

Olvastam egy cikket, hogy van egy állapot, mikor annyira kimerül az ember, hogy szívrohamot vagy agyvérzést kap, vagy pusztán leáll a szíve.

Itt egy érdekes cikk róla: [link]

2019. dec. 30. 02:20
 18/22 anonim ***** válasza:

Írtad a szemszárazságot és a fáradtságot. Ezek tipikus pajzsmirigy tünetek.

Azt irtad a pajzsmirigyed okés, de lehet autoimmun gyulladás és az értékek referencia tartományon belül vannak.

2019. dec. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszi kedves utolsó válaszoló! :)

Anti-TPO valóban emelkedett 23.7 a 8 helyett... de 5 éve volt már 98.2 is! ;) Szóval csökkenő az is, és 5 éve nem voltak ilyen tüneteim, így gyanítom nem a pajzsmirigy okozza. Remélem karósit ( végkimerülést ) nem kapok, ami infarktussal és agyvérzéssel jár :( Amúgy BUÉK mindenkinek!

2019. dec. 31. 22:08
 20/22 szamo77db ***** válasza:
71%
Valamilyen komoly pszichés probléma nem történt veled? Párkapcsolatod van?
2020. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!