Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen érzés a kemo és a sugár?

Milyen érzés a kemo és a sugár?

Figyelt kérdés
Amikor folyik be a kemo az milyen érzés?A kemo előtti prehidratálás milyen?Sugárkezelés közben mit érzel?

2021. márc. 8. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Prehidratálásról soha nem hallottam, pedig nálunk mindenki rákban hal meg.

Édesanyámat kikérdeztem erről (ő hála az égnek túlélte). Azt mondta hogy kemónál először bekötötték a branült és egy fecskendőnyi piros színű cuccot nyomtak be, ő minden alkalommal abban a pillanatban hányni kezdett. Azóta sem tudni hogy ennek ilyen erős hatása volt hogy egy pillanat alatt hányt tőle, vagy csak pszichésen alakult ki nála. Utána bekötötték a sima áttetsző cuccot ami órákig folyt. Az már csak olyan érzés volt mint egy sima infúzió. Olyankor már nem érzett semmit, csak rossz volt órákig várni. Volt hogy olvasott, volt hogy beszélgetett a többiekkel akiknek szintén folyt a kemó, és volt hogy elaludt. Utána volt rossz, annak én is szemtanúja voltam, otthon hetekig rosszul volt. Az első napokban enni sem tudott semmit, csak folyamatosan hányt. Sokat aludt, nagyon erőtlen és fáradt volt. Mire jobban kezdett lenni, mennie kellett a következő kemóra.

A sugár meg semmilyen érzés. Nem érezni, csak ott is várni kell. Utána sem vágta földhöz, mellékhatások sem voltak. Annyi hogy egyesek tapasztalhatnak apró helyi égési sérüléseket, neki is kialakult, de konkrétan nem érezte hogy égetné a kezelés alatt. Csak idővel elváltozott a bőre az adott területen.

2021. márc. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%
A kemót túléltem a sugár szinte gyerekjáték volt.
2021. márc. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%
A sugár közben semmit nem érzel, az embernek nincs olyan érzékszerve, amit a sugárzást érzékelné.
2021. márc. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!