Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerinted hogyan kéne beosztan...

Szerinted hogyan kéne beosztani a napi 24 órát ahhoz, hogy egészséges, kiegyensúlyozott életet élhessen valaki?

Figyelt kérdés
Napi 8 óra alvás az alap. Anélkül biztos nem megy. Jó, ha 7-7,5 lesz belőle, az se tragédia, de a 8-at akkor is rá kell szánni. Tehát marad napi 16 óra. Hogyan kellene beosztani?

2021. dec. 27. 10:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Napi 30 perc testmozgás, 10-15 perc meditálás, 60 perc könyvolvasás. Ha valaki egy városon belül lakik és dolgozik, akkor oda gyalog menni minden nap.

Az, hogy ki mit főz az igény és pénztárca kérdése.

Fontos megtanulni a stresszkezelést is.

2021. dec. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

"Ha valaki egy városon belül lakik és dolgozik, akkor oda gyalog menni minden nap."

Az a napi 30 perc testmozgásban benne van?


"Az, hogy ki mit főz az igény és pénztárca kérdése."

Most inkább az a kérdés, hogy mennyi időt szánjon rá az ember naponta arra, hogy ne legyen éhes (főzéssel és étkezéssel együtt - mondjuk ha szeret főzni, akkor magát a főzőcskézést egyben szabadidős tevékenységnek is el lehet számolni, gondolom).

2021. dec. 27. 10:18
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

A munkábamenés nincs benne abba a 30 perc testmozgásba.


Én ők. reggel fél 7-kor reggelizem, 11-12kor ebédelek, 4-5 óra között vacsizom. Munkába nekem oda-vissza összesen 50 perc a séta.

2021. dec. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nézel tévét és nem olvasol újságot, akkor azok után már bárhogy beoszthatod, nagy baj nem lehet.
2021. dec. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom, azért a net is elég nagy időrabló tud lenni, nem csak a tévé meg az újságok. :) De tulajdonképpen azért ezeket is bele lehet illeszteni a napba talán, hiszen vannak, akiknek sikerül...

Igaziból nem is annyira az érdekel, hogy ki hogyan csinálja, hanem hogy ideális esetben ki hogyan csinálná.

Szóval eddig akkor:

- 8 óra alvás

- 1 óra könyvolvasás

- 30 perc testmozgás

- 15 perc meditálás

És még?

2021. dec. 27. 13:35
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez a világ egyik legbonyolultabb kérdése, a válasz mindenkinek más!


De,

- 8óra munka

- 8óra pihenés

- 8óra szórakozás,

amennyiben ezt ténylegesen annak élnénk meg.

2021. dec. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A 8 óra munkában már benne van minden nemszeretem dolog is (pl. a házimunka annak, akinek az nem pihenés - mert olyat is hallottam már, hogy van, akit direkt kikapcsol, miközben más meg utálja), vagy az csak a munkahelyen végzett munka?
2021. dec. 28. 08:25
 8/21 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, te alapjáraton vagy ennyire értetlen, vagy csak itt tetteted az ostobát?


Neked nincs munkád? Vagy te eddig hol élték, hogy nem tudod, hogy egy felnőtt ember 8-12 órát dolgozik egy nap, rosszabb esetben 24 órát?


Ha munkahelyeden vagy, akkor hogy lesz kiporszívózva, vagy megfőzve szerinted?


Ááá.. komolyan, a magadfajták annyira fárasztóak. 😒🤦

2021. dec. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"Neked nincs munkád?"

Ez hogy jön ide?


"nem tudod, hogy egy felnőtt ember 8-12 órát dolgozik egy nap, rosszabb esetben 24 órát?"

De igen, tudom. Nem erről szól a kérdés.


"Ha munkahelyeden vagy, akkor hogy lesz kiporszívózva, vagy megfőzve szerinted?"

Vannak egyre többen, akik otthonról dolgoznak, és ha elvileg 8 óra a munkájuk, akkor is lehetnek benne üresjáratok, amikor pl. várniuk kell arra, hogy egy kollégájuk végezzen valami feladattal, mert ők csak akkor tudják folytatni a saját dolgukat, és lehet, hogy közben pl. porszívóznak egyet...


De a kérdés arról szól, hogy ideális esetben hogyan kellene beosztani az időt.

2021. dec. 28. 10:06
 10/21 anonim ***** válasza:
71%

" Vannak egyre többen, akik otthonról dolgoznak,"

Ja, a lakosság 0,...%-a


De a lakosság jó nagy része nem otthonról dolgozik, hanem be kell mennie a munkahelyére.


"ideális esetben"

Ezt most tetted hozzá. A kérdésed nem fantáziát épült, nem ideákra, hanem a valóságra és így is kérdezted az elején.

2021. dec. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!