Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen az egészséges kiegyensú...

Milyen az egészséges kiegyensúlyozott taplalkozas? Cikkeket vagy amit el tudok olvasni és hasznos tudnátok linkelni?

Figyelt kérdés
2017. márc. 16. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
2017. márc. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahány ember válaszolni fog, kb. annyi féle választ fogsz kapni, annyira ellentmondásos terület a táplálkozástudomány. Mindenről bebizonyítják lassan hogy egészségtelen és azt is, hogy egészséges. Kicsit olyan ez, mint a vallás, hit kérdése. Ezen kívül egyéni adottság kérdése is, hogy a te tested mit emészt jól, mi okoz esetleg kellemetlen reakciókat. Van aki a tök hétköznapi kaján 100 évet él, más meg egészséges életmóddal hullik el 50 évesen. A legjobb, ha próbálsz minél többet olvasni, majd kitaposni magadnak az ösvényt, hogy nálad mely irányok jönnek be.
2017. márc. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem íróhoz, az álláspontok eléggé különböznek, s egyéni is, kinek mi egészséges. Van, akinek a tej egészségtelen vagy akár a "sok" szénhidrát (pl. napi 100 gramm. kibírom, mert elég stramm vagyok e téren, de érzem, hogy lenyom ez a mennyiség). Kinek ez, kinek az az étrend jön be. Sokan fantasztikusan érzik magukat vegánként (jó, ez sem egységes étrend, finoman szólva), mások elhagyják a húst 2 hétre és rosszul lesznek.

Némi kutatómunka jó, de fontos figyelni a testünk jelzéseire is.

Én magam évek óta kutakodom s máig nem tudom, gond-e a glutén. Az egyszerűség kedvéért évekig kerültem (más okból úgysem előnyös nekem a gabona), de a szervezetemnek nincs baja vele. Persze, lehet valami észrevétlenül előnytelen, de ezzel nem tudok mit kezdeni s azért a táplálkozás terén általában elég jól reagál az ember szervezete, főleg, ha jó vele a kommunikáció s észrevesszük a finom jelzéseit. Mert pl. sok embernek nem jó a laktóz. Nem laktózérzékenyek orvosilag, de kicsit rossz lesz nekik. De ők tejet akarnak inni s nem érdekli őket, alig realizálják, hogy kicsit ártanak maguknak. Vagy az, hogy ünnepi nagy ebédek után az ember tompa, testileg-szellemileg tunya, s ez úgy jelent meg gyermekkorombnan, hogy ez normális, ennek így kell lennie. Ma már sokkal kevésbé nyom le egy étkezés (pedig nagy étkezésem van) s szeretem magam nem túlenni, s nem enni olyan ételt, ami nem esik jól.

Sokszor látom, hogy az embereket a hedonizmus vezeti (egy kissé rosszul értelmezett hedonizmus, mert ha én hasfájásig eszem magam, az nekem nem hedonista dolog), az egészségük igazán nem érdekli őket.

2017. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

80/10/10

Kína tanulmány

Harcosok étrendje

Anita Bean modern sporttáplálkozás

Sárga kapszula


Ezek könyv címek

Egymásnak merőben ellentmondó táplálkozási szokásokról, de egymást nagyon hasznosan kiegészítve emberi nyelven leírják az anyagcserét. Mit mikor miért mivel hogyan..

2017. márc. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!