Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vegetáriánus étrend egészség...

A vegetáriánus étrend egészségesebb a kiegyensúlyozott vegyes táplálkozásnál, ha sok tejtermék és tojás szerepel benne?

Figyelt kérdés

Nem eszem húst és nem iszom tejet. A salátákhoz és gyümölcsökhöz joghurtos, vagy kefíres önteteket csinálok, ilyesmit napi szinten fogyasztok. Tojást sütési adalékanyagként használok. Sajtot is fogyasztok.

A hús és a nyers tej elhagyása önmagában is előnyös?



2019. júl. 7. 14:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az embernek az egészséges élethez szénhidrátotokra, zsírokra ÉS fehérjére van szüksége.

Az, hogy a fehérje milyen formában - állati, ezen belül hús, tejtermék, tojás vagy növényi - kerül a szervezetbe, teljesen mindegy, tehát ilyen szempontból lényegtelen, hogy ezsel húst vagy sem.

Viszont vannak emberek, akiknek az állati fehérje mellékhatásokat okoz, nekik inkább ezek kerülése javasolt.


Ha nincs egészségügyi problémád a hús és tej fogyasztásával, akkor önmagában semmivel sem elönyösebb ezek elhagyása, mint ha továbbra is eszel ilyeneket. (Föleg, hogy a tej elhagyásanak semmi jelentösége, ha tejtermékeket továbbra is használsz)

2019. júl. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem a tej elhagyasa elonyos,foleg igy hogy azert tejtermeket fogyasztassz

A hus elhagyasa miatt viszont figyelj azokra a tapanyagokra amit csak onnan tudsz bevinni

2019. júl. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Marmint nem rad elonyos.hanem inkabb a kornyezetre a tej es a hus elhagyasa is
2019. júl. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 tgt ***** válasza:
25%
A hús elhagyása mindenképpen előnyös. A hús - különösen a vörös hús - nagyon egészségtelen.
2019. júl. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
9%

Nem, pont hogy a tejtermékek és a tojás nagyon egészségtelenek. Magas kalória, koleszterin, telített zsír tartalom, genny, laktóz, emésztési enzimek, hormonok, csupa olyan dolog amire a szervezetednek nincs szüksége.

Egy másik állatfaj anyateje és petéje. 100% hormonbomba. Ez hogy lenne már egészséges?

2019. júl. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
22%

Pont azok a legegészségtrlenebb dolgok az étrendedben!

Inkább hagyd ezeket is és próbáld ki a teljes értékű növényi étrendet! Ég és föld lesz a különbség, sokkal egészségesebb!

2019. júl. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 tgt ***** válasza:
64%
Én elég régóta vega vagyok, tejterméket és tojást eszem, és teljesen jól vagyok. Szerintem szükség van az állati fehérjére. Nem lehet mindent növényekkel pótolni.
2019. júl. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%

Nincs olyan hogy állati fehérje. Teljes értékű fehérjék vannak amik tartalmazzák az osszes esszenciális aminosavat. A növényekből is be lehet vinni mindent, sokkal egészségesebb forrásokból mint az a állati!

Igaz a vegetáriánus étrend egy fokkal jobb mint a sima húsevő, de 40-50 éves kor körül ott is megmutatkoznak a bajok; főleg ha sok állati terméket fogyasztasz. Ez emeli a rák, szív-és érrendszeri megbetegedések, cukorbetegség, stroke, alzheimer, vese- és májgondok, emésztőrendszeri betegségek kialakulásának az esélyét több mint 50%-al.

2019. júl. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A húsról könnyen lemondok, de egy tejtermék nélküli étrend borzasztóan sivár lenne nekem, a növényi tejek pedig borzalmasak és még drágák is.

Tojásból nem sokat fogyasztok, a sütéshez kell csak.

Úgy hallottam, a joghurt és a kefír jobbak, mint a nyers tej, ez igaz?

2019. júl. 14. 09:30
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos nem igaz, ugyanannyi hormon, zsír, koleszterin, marhák gyomrának való emésztési enzim és baktérium van benne. Nem is beszélve arról hogy a kazein, tejfehérje ezekben koncentráltan található meg, és ez egy igen erős rákkeltő anyag.

A tejterméket rendszeresen fogyasztók körében 60%-al magasabb a rák előfordulásának esélye mint azoknál akkk csak ritkán vagy egyáltalán nem fogyasztanak.


Amugy a növényi tejek mind mind más ízűek, nem hiszem hogy az összeset kóstoltad volna? Rizs, mandula, mogyoró, kesu, mák, földimogyoró, földi mandula, zab, tönköly, kókusz, szója, fehérbab (bizony abból is lehet :), köles, stb. még biztos van amit kihagytam mert a lehetőségek tárháza végtelen!


Egy egyszerű mixerrel és szűrővel otthon 20p alatt 2-3 liter növényi tejet tudsz magadnak varázsolni fillérekből. 1l tej = kb 80-100g a fent említett hozzávalókból plusz egy kis édesítő.

100g zab vagy rizs pl fillérekből megvan. És az íze kedvéért lehet mogyoróval vagy épp mandulával is keverni.


Tápanyagokban (ásványi anyagok és vitaminok) sokkal dúsabb mint az állati tej (pl a mák 3-4x annyi kálciumot tartalmaz), jó fehérjeforrás és telítetlen, omega zsírsavakat tartalmaz csak szóval nagyon egészséges.


Aztán ugyanígy tejszínt is lehet készíteni na meg növényi tejfölt, joghurtot házilag :)


1l növényi tej nincs több 100-200ftnál, ugyanennyiből kijön kb ennyi joghurt vagy kefír is :)

2019. júl. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!